KRYESORE

Hysaj: Dërgova mbiemrin e familjes në Europë, zgjohem çdo ditë duke menduar…

Elseid Hysaj ka kaluar një moment jo dhe aq të mirë te skuadra e Napolit, sidomos pas kritikave të shumta nga mediat italiane. Ndërsa ditën e sotme mbrojtësi i Kombëtares shqiptare ka dhënë edhe një intervistë për “Radio Kiss Kiss...

Telashe pa fund për Arda Turan, fajtor edhe për grushtin e shtetit në Turqi

Telashe pa fund për Arda Turan, të cilit duket sikur i shtohen akuzat çdo ditë. Prokuroria e Stambollit ka urdhëruar një hetim për Arda Turan në lidhe me grushtin e dështuar të shtetit në Turqi në vitin 2016. Futbollisti...

Juventusi e largoi për Ronaldon, sulmuesi: E ndjeja se do të ndodhte…

Sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain, tha se nuk ishte i mërzitur, pavarësisht se “u largua” nga Juventusi pas mbërritjes së yllit portugez, Kristiano Ronaldo. “Atë ditë, unë kisha ndjenjën brenda meje se ndoshta diçka jo e mirë do të ndodhte...

“Fenomeni’ Ronaldo më i mirë se CR7”

Ish-trajneri i Inter-it Gigi Simoni beson se Ronaldo ka qenë më i kompletuar se sulmuesi i Juventus Cristiano Ronaldo. Braziliani shënoi 34 gola në 47 ndeshje me Zikaltrit nën drejtimin e Simoni-t, dhe tekniku beson se ai ishte një lojtar...

Vllaznia ndryshim skeme dhe formacioni për ndeshjen me Erzenin

Nëse deri javën e kaluar skuadra shkodrane ka luajtur me një skemë tjetër, nga kjo javë pritet që të luajë ndryshe. Ardhja në formë e Malotës dhe për më tepër, niveli më i mirë në krahasim me kundërshtarët, e...

Komisioni i Disiplinës dënon djemtë e presidentëve

Gjatë ditës së sotme, Komisioni i Disiplinës ka bërë publike vendimet e marra për javën e tetë të Kategorisë Superiore, të luajtur pak ditë para se të niste Liga e Kombeve. Kështu, çështja mes Muzakës dhe Tiranës për pagat e...

“Pirlo” i Vllaznisë ngre në këmbë tifozët shkodranë: Me ju ia dalim, do jemi...

Shkodra dhe Vllaznia janë të njohura për nxjerrjen e shumë talenteve në futbollin shqiptar. Prurjet cilësore që madje edhe kanë shkuar në kombëtaren e Shqipërisë nuk kanë munguar kurrë. Pavarësisht se kuqeblutë po kalojnë një nga momentet më të vështira...

Trajner i ri, pretendime të reja. Vllaznia e basketbollit të femrave, një skuadër krejt...

Trajner I ri, pretendime të reja. Kështu mund të etiketohet ecuria e ekipit të basketbollit të femrave të Vllaznisë në sezonin e ri. Në ndryshim nga ekipi I meshkujve që e ka nisur sezonin me shumë probleme, ai I...

Historike: Arbitri shqiptar, në ndeshjen e grupeve në Europa League

Shqipëria regjistron një tjetër arritje të madhe në arenën ndërkombëtare. Nuk bëhet fjalë për përfaqësuesen apo klubet, por sërish mbetemi në kuadër të futbollit të luajtur. Këtë herë është arbitri Enea Jorgji, ai që realizon diçka të paprecedentë. 34-vjeçari do...

Portieri Selimaj i dëmtuar, tek Vllaznia gjejnë “zëvendësuesin” e tij. Ai është Entoni Shkoza

Prej dy javësh në stërvitje me ekipin e Vllaznisë mungon portieri Erind Selimaj. Ai është dëmtuar në stërvitje pikërisht para ndeshjes me Veleçikun dhe aktualisht është në fazën e rikuperimit. Nisur nga mungesa e tij stafi teknik ka menduar...

FUTBOLLI I FEMRAVE

E VEÇANTË/ Vllaznia e femrave me ‘një formacion’ në kombëtare

Qe prej se merkures ne Barbullush eshte grumbulluar kombetarja e femrave ne zborin e rradhes, ne pergatitje per ndeshjet e rradhes eliminatore. Trajneri Armir Grima...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR