KRYESORE

Klubi i sheikëve ka nisur kontaktet me Zidane për sezonin e ardhshëm

PSG ka filluar të mendojë për sezonin 2018/19. Klubi i Al-Khelaifi, sipas të ëprditshmes spanjolle “Sport”, po mendon për një ndryshim në stol: jashtë Emery, brenda Zidane. Menaxhimi i keq i ekipi pas blerjeve të rëndësishme të Neymar dhe...

Arsid Kruja: Vllaznia më habiti, s’ma merrte kurrë mendja…

Arsid Kruja u zyrtarizua sot si afrimi i Teutës në këtë merkato dimri. Mesfushori me tipare sulmuese është përforcimi i radhës i ekipit durrsak, që në fakt ka pasur shumë largime gjatë kësaj periudhe. Në një prononcim për “Vipsport.al”,...

Çështja “Atsina”, Vllaznia nuk e fal lojtarin

Ganezi Charles Atsina u aktivizua në 10 takime me fanellën e Vllaznisë dhe shënoi dy herë. Shumë pak nga ajo që pritej nga sulmuesi, por që tashmë nuk është më në planet e trajnerit Ernest Gjoka.Largimi i tij ka...

Klubi Vllaznia mohon ardhjen e ndonjë lojtari tjetër nga merkatoja

Pasditen e sotme ka qarkulluar lajmi se ditën e nesërme mund të mbërrijë në Shkodër një tjetër futbollist që mund të firmosë për Vllazninë. Padyshim që kjo gjë solli edhe reagime të ndryshme duke dashur të zbulojnë edhe emrin...

Tek Kamza mbërrin një futbollist nga “Vllaznia B”

Ekipi i Kamzës nisi stërvitjen në Shqipëri për rifillimin e kampionatit. Trajneri Ramadan Ndreu deklaronte gjatë fazës përgatitore në Antalia, se nuk e kishte të mbyllur merkaton, ndërsa sot u afrua një tjetër futbollist me grupin. Në stërvitje me...

“Vllaznia B” me një tjetër përforcim të rëndësishëm. Vjen edhe Ergi Borshi

Lajmet e mira për ekipin e dytë të klubit Vllaznia, atë "B", kanë vijuar sërish sot. Përveç mbrojtësit Erbet Hotaj që ka dalë në stërvitje ditën e sotme dhe që e kishim paralajmëruar që dje, një tjetër surprizë ka...

Vllaznia firmos me kapitenin e ekipit U-19

Nga Vllaznia vërtetë dje është larguar një nga elementët më të spikatur të Akademisë, mbrojtësi Senad Hysenaj por sot ndërkohë, drejtuesit e klubit kanë firmosur kontratë me një tjetër futbollist të ekipit U-19. Pikërisht me kapitenin e tij Arsaed...

Lëvizja surprizë, Mario Balotelli pranë transferimit te Juventusi

Nga Britania e Madhe vjen lajmi surprizë i merkatos (e përditshmja The Sun). Sulmuesi Mario Balotelli do të luajë me Juventusin sezonin e ardhshëm sportiv 2018-2019. Bardhezinjtë janë gati të formulojnë një ofertë te skuadra e Nisës për të...

Mbrojtësi shkodran shumë pranë kalimit tek Prishtina

Sot është pajisur me leje-kalimin nga ekipi i Teutës Arsen Sykaj, i cili shpalli dje “divorcin” me “Djemtë e Detit”. Shkodrani 27-vjeçar pas dy sezonesh në Durrës, i dha fund kontratës së tij, pasi mund të lëvizë drejt kampionatit...

Skandali me dopingun, Shqipërisë i hiqet e drejta për Europianin e Peshëngritjes

Më 23 mars në Shqipëri ishte programuar të zhvillohej Kampionati Europian i Peshëngritjes, por skandali i fundit i dopingut me këtë sport ka prishur gjithçka. Ky aktivitet shumë i rëndësishëm i është hequr Shqipërisë dhe kuptohet qartë pse. Pak...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Kombëtarja e femrave ngjitet në renditjen e FIFA-s

Kombëtarja shqiptare e femrave është ngjitur në renditjen e përgjithshme të FIFA-s. Skuadra e drejtuar nga trajneri Armir Grima ka ngjitur dy pozicione në...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR