KRYESORE

Sekreti i Spartakut të Moskës në prag të ndeshjes me Liverpool… një doktoreshë

Spartaku i Moskës ka zbuluar armën sekrete në prag të ndeshjes ndaj Liverpool të mërkurën. Dhe bukuroshja brune ka implementuar një regjim strikt për ndeshjen e Champions League.Viktoria Gameeva, një kardiologe, ka ndaluar lojtarët e Spartak Moscoë të kenë...

Dedë Bregu, kampioni që vazhdon të nxjerr kampionë

Ka lindur më 20 qershor të vitit 1939. Në Malësi, andej nga vjen ai, fjala që përmendet shpesh kur e kalon njëfarë moshe është “I moçëm”. Në fakt duket se kjo fjalë nuk ka të bëjë me Dedë Bregun. Ndonëse 76 vjeçar, atë e sheh çdo ditë në stërvitje me mundësit e Vllaznisë duke u munduar të injektojë tek ata pasionin për këtë sport siç e ka patur edhe vetë në rininë e tij. Natyrisht që sot nuk është e lehtë të bindësh një djalë të rinj të merret me sport.

Omar Abdulrahman, lojtari më i mirë për të cilin nuk keni dëgjuar ndonjëherë

Ai ka gati një milionë ndjekës në Instagram, është në kopertinën e një lojë kompjuteri bashkë me Neymar dhe është provuar te Manchester City. E quajnë “Messi arab” dhe flokët karakteristike janë kopjuar nga shumë tifozë në Lindjen e...

“France Football” shpall portierin më të mirë…

Revista franceze “France Football”, e famshme për dhënien e “Topit të Artë”, trofeu që i jepet futbollsitit më të mirë, ka shpallur Manuel Neuer si portierin më të mirë të planetit. Bazuar te votat e gazetarëve sportivë në të...

Del në skenë Baldo Raineri: Kam gati projektin të rikthehem tek Vllaznia, edhe pa...

Baldo Raineri ish trainer i Vllaznisë edhe pse prej kohësh i larguar nga pankina kuqeblu ai vazhdon ta ndjekë skuadërn të cilën sic shprehet ai e ka në zemër. Në një intervistë për Star Plus i pyetur nëse e...

Skandali me doping, Rusia përjashtohet nga “Lojërat Olimpike”

Rusia është përjashtuar nga Lojërat Olimpike të cilat zhvillohen gjatë dimrit në Korenë e Jugut. Ky vendim ka ardhur pasi sportistët e Rusisë kanë marrë doping.Njoftimi është bërë publik nga “IOC”, organizata më e lartë e cila ka në...

“Trajnerët nuk duan ta pranojnë, por derbi është ndeshje më e rëndësishme në botë”

Kapiteni i Manchester City Vincent Kompany beson se derbi ndaj Manchester United është sfida më e madhe e sezonit. Dhe lojtari i përfaqësueses belhe insiston se ndeshja do të kishte të njëjtën rëndësi edhe sikur sy skuadrat të mos luftonin...

Lajm i befasishëm, Botërori 2022 mund të luhet në SHBA

Lajm i bujshëm nga Meksika! Gazeta “Record” shkruan se Katari rrezikon të humbasë të drejtën e organizimit të Botërorit 2022, duke u lënë vend SHBA-së, Kanadasë dhe Meksikës si kandidatet e renditura fill pas tij. Informacioni nuk është i konfirmuar...

“NoRussiaNoGames”, nis protesta kundër përjashtimit të Rusisë

Teksa pritet që Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) të marrë vendimin për të ardhmen e sportit rus, që rrezikon të mos jetë në Lojërat Olimpike Dimërore “Pyengchang 2018”, nga Moska nis protesta kundër këtij vendimi. Një student i quajtur Roma...

Kampioni i arteve marciale Konor Mekgregor nën shoqërinë e Rita Orës

Luftëtari i arteve marciale, Konor Mekgregor është shfaqur së fundmi nën shoqërinë e këngëtares me origjinë shqiptare, Rita Ora. Ata kanë qenë së bashku në një ceremoni të organizuar në “Royal Albert Hall”, teksa së bashku me ta ka...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Historia ime/ Samena Markaj (Juban Danja)

Une quhem Samela Markaj, jam 17 vjeç dhe jetoj ne qytezen Laç-Vau-Dejës. Futbolli, nje emer kaq i dashur per te gjithe boten mbare. Nje...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR