KRYESORE

Votat e “BILD”: Ja më të mirët dhe dështimet e Bundesligës

Kohë pushimesh, kohë bilancesh. Bundesliga, që ka mbyllur siparin për këtë vit, do të rikthehet në fushë më 12 janar. Dhe me këtë rast “Bild” ka publikuar vlerësimet për gjysmën e parë të sezonit. Me seriozitetin maksimal, edhe pse...

Zbulohet tradhëtia, gjyqtari i njohur me lidhje sekrete me një 50 vjeçare

Gjyqtari Mark Clattenburg është në telashe, pasi media ka zbuluar se ai ka tradhtuar bashkëshorten. Sipas “The Sun”, 42-vjeçari kishte nisur një lidhje me 50-vjeçaren e divorcuar, Andrea Hodgkinson, pasi kjo e fundit mori me qera apartamentin e tij...

FIFA premton hetimin e futbollistëve rusë para Botërorit

FIFA ka premtuar se do të hetojë për dyshimet për dopingun në futbollin rus para se të nisë Botërori 2018. Një vendim i tillë do të mundë të dëmtonte edhe më tepër përfaqësuesen e Rusisë, që edhe ashtu është...

Në shkurt, Ballkaniada e sallave të mbyllura në Stamboll

Federata Ballkanike e Atletikës ka publikuar kalendarin e aktiviteve rajonale të sportit të “mbretëreshës” për vitin 2018, që do të nisin më 10 shkurt. Në Sofje, do të zhvillohet Ballkaniada e sallave të mbyllura për moshën U-20, ndërsa një...

Tragjedi në kampionatin portugez – Edu humb betejën me kancerin në ditën e Krishtlindjes

Asi i Boavista-s Edu Ferreira ka ndërruar jetë në ditën e Krishtlindjes, pasi humbi betejën me kancerin në moshën 20-vjeçare. Futbollisti u diagnostikua gjatë nëntorit të kaluar, dhe sëmundja e mposhti të dielën në spitalin Santo Antonio të Portos....

Rrahmani, Ramadani e Bregu, tre “dështimet” e mëdha të Vllaznisë në merkato

Vllaznia njihet për lojtarët e rinj që ka nxjerrë në vite të cilët kanë mbushur jo vetëm rradhët e saj por edhe të ekipeve të tjera. Jo më kot, Shkodra konsiderohet "hambar" për të rinjtë. Por pikërisht ky përkufizim...

Vera e çuar dëm e Real Madrid

Real Madrid ishte në majën e botës kur nisi merkato e verës pasi skuadra e Zidane sapo kishte kaluar sezonin më të mirë në 50 vitet e fundit, duke fituar Champions League dhe La Liga-n. Gjatë merkatos së verës...

Basti më i veçantë që keni parë. A do transferohet Neymar te Reali? Publikohet...

Të shumta janë zërat që qarkullojnë për një transferim të Neymar te Reali i Madridit. Disa kompani bastesh në Angli kanë nxjerrë edhe koeficientet, për të ardhmen lojtarëve më të përfolur në merkaton e janarit. Pesë janë emrat e...

Rekord ‘qesharak’ i Mignolet në Premier League

Simon Mignolet ka aktualisht një rekord që mund të quhet sa interesant po aq edhe qesharak. Mignolet këtë sezon ka bërë pritje po aq sa ka edhe ka pësuar gola. Në 17 ndeshje sa ka luajtur këtë sezon në...

“Çmenduria” e Qafarenës. Shtatë orë stërvitje në ditë në Gjermani

Vetëm pak muaj dhe atij i është dashur të bëjë një ndryshim rrënjësor në karrierën e tij. Por edhe në mënyrën e jetesës, të të stërviturit dhe shumë gjëra të tjera. E kemi fjalën për volejbollistin shkodran Anton Qafarena....

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR