KRYESORE

Tirana përveç Berranijes, “i vjedh” edhe një tjetër basketbolliste Vllaznisë

Problemet për ekipin e Vllaznisë në basketboll për femra nuk kanë fund. Sikur të mos mjaftonte largimi i njërës prej titullareve të këtij ekipi drejt Tiranës, pikërisht e Edona Berranijes, një tjetër sportiste ka marrë rrugën drejt kryeqytetit. Këtë...

Sulmuesi shkodran ndryshon sërish ekip. Kalon në Qipro tashmë

Ndonëse ende nuk i ka mbushur 25 vjeç, ai ka provuar të luajë në disa kampionate. E ka nisur karrierën tek Vllaznia, më pas ka kaluar tek Ada dhe nga këtu, ka hedhur hapin e rëndësishëm të kalimit në...

Vllaznia tashmë e fokusuar vetëm në një drejtim: Tek sfida e së premtes me...

Vllaznia ka nisur që ditën e dielë përgatitjet për ndeshjen e së premtes ndaj Kukësit. Stafi teknik tashmë ka filluar të mendojë për formacionin dhe skemën e lojës që do të aplikojë në këtë takim. Ditën e djeshme ndërkohë...

Shtypi sportiv i sotëm, menaxhimi i të rinjve problemi i madh i Vllaznisë

Edhe ditën e sotme, në shtypin e shkruar sportiv nuk kanë munguar problemet tek ecuria e skuadrës shkodrane, kryesisht në menaxhimin e lojtarëve të rinj duke i kushtuar një hapësirë të madhe, ndonëse shifrat që trajtohen aty nuk janë...

Klubi i sheikëve ka nisur kontaktet me Zidane për sezonin e ardhshëm

PSG ka filluar të mendojë për sezonin 2018/19. Klubi i Al-Khelaifi, sipas të ëprditshmes spanjolle “Sport”, po mendon për një ndryshim në stol: jashtë Emery, brenda Zidane. Menaxhimi i keq i ekipi pas blerjeve të rëndësishme të Neymar dhe...

Arsid Kruja: Vllaznia më habiti, s’ma merrte kurrë mendja…

Arsid Kruja u zyrtarizua sot si afrimi i Teutës në këtë merkato dimri. Mesfushori me tipare sulmuese është përforcimi i radhës i ekipit durrsak, që në fakt ka pasur shumë largime gjatë kësaj periudhe. Në një prononcim për “Vipsport.al”,...

Çështja “Atsina”, Vllaznia nuk e fal lojtarin

Ganezi Charles Atsina u aktivizua në 10 takime me fanellën e Vllaznisë dhe shënoi dy herë. Shumë pak nga ajo që pritej nga sulmuesi, por që tashmë nuk është më në planet e trajnerit Ernest Gjoka.Largimi i tij ka...

Klubi Vllaznia mohon ardhjen e ndonjë lojtari tjetër nga merkatoja

Pasditen e sotme ka qarkulluar lajmi se ditën e nesërme mund të mbërrijë në Shkodër një tjetër futbollist që mund të firmosë për Vllazninë. Padyshim që kjo gjë solli edhe reagime të ndryshme duke dashur të zbulojnë edhe emrin...

Tek Kamza mbërrin një futbollist nga “Vllaznia B”

Ekipi i Kamzës nisi stërvitjen në Shqipëri për rifillimin e kampionatit. Trajneri Ramadan Ndreu deklaronte gjatë fazës përgatitore në Antalia, se nuk e kishte të mbyllur merkaton, ndërsa sot u afrua një tjetër futbollist me grupin. Në stërvitje me...

“Vllaznia B” me një tjetër përforcim të rëndësishëm. Vjen edhe Ergi Borshi

Lajmet e mira për ekipin e dytë të klubit Vllaznia, atë "B", kanë vijuar sërish sot. Përveç mbrojtësit Erbet Hotaj që ka dalë në stërvitje ditën e sotme dhe që e kishim paralajmëruar që dje, një tjetër surprizë ka...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Disiplina paralajmëron ‘Juban Danjen’

Komisioni i Disiplinës ka marrë vendimet e rradhës për të gjitha ndeshejt e luajtura në fundjavë. Lojtari i Laçit, Deliu është dënuar me dy...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR