KRYESORE

“Kronikë e zezë” edhe në sport. Grabitet një klub futbolli!

Shqiptarët kudo që ndodhen nëpër botë, shpeshherë bëhen pre e lajmeve të kronikës së zezë. Vrasje, përdhunime, grabitje, drogë, prostitucion, këto janë disa nga anët e ërrëta të tyre. Sigurisht që këto janë gjëra që nuk na nderojnë aspak...

Mashtroi në blerjen e armëve, Gjykata dënon ish-kapitenin e Kombëtares shqiptare

Ndodh edhe kështu. Idhull në fushën e blertë por jashtë saj futbollistë të shquar shpeshherë përballen me probleme të ndryshme me drejtësinë në vende të ndryshme. Rasti i fundit ka të bëjë me një nga ish- futbollistët e shquar...

Grima: Diferencat janë shumë të mëdha. Mund të humbnim edhe më thellë

Humbja e 4 rradhazi vjen për kombëtaren e femrave të Shqipërisë. Këtë herë femrat e Kombëtares janë mundur nga Polonia me një tjetër rezultat tenistik, 1-4. Humbja e 4 radhazi kjo për Shqipërinë por që trajneri Grima ka çuditur...
video

Polonia shumë e fortë për vajzat kuqezi. Megi Doçi shënon golin e nderit

Kombëtarja polake ka rezultuar shumë e fortë për vajzat kuqezi të futbollit. Në ndeshjen e luajtur pasditen e sotme në stadiumin "Loro Boriçi", miket kanë fituar me rezultatin 4-1 ku golin e vetëm për kombëtaren tonë e shënoi futbollistja...

Vllaznia me dy mungesa të sigurta edhe ndaj Luftëtarit

Problemet për stafin teknik dhe atë mjekësor të Vllaznisë vazhdojnë. Lojtarët e dëmtuar tashmë janë disa dhe po bëhet çmos që të rikuperohen sa më shumë të jetë e mundur në mënyrë që të jenë të gatshëm për të...

E rrallë! Katër portierë të dëmtuar. Kush do luajë në portë?

Pak vite më parë, tek Vllaznia pat ndodhur diçka e çuditshme. Në një ndeshje, portieri i parë Selimaj u ndëshkua me karton të kuq, pikërisht në ndeshjen ndaj Partizanit në "Loro Boriçi". Portieri i dytë Gjokoviç kishte një dëmtim...

Skënderbeu, shembulli që duhet ndjekur. Ja sa milionë euro fitoi sivjet

Nëse ekipet shqiptare kanë një shembull për të ndjekur, ky padyshim që është Skënderbeu. Një skuadër që u ndërtuar nga hiçi shtatë vite më parë, madje "duke marrë një dorë" edhe nga Vllaznia që e ndihmoi të qëndronte në...

Grima dhe vajzat kuqezi sot për fitore ndaj Polonisë

Skuadra kombëtare e femrave të Shqipërisë luan sot në orën 17.00 në stadiumin “Loro Boriçi” ndeshjen zyrtare eleminatore të radhës. Përballë saj do të jetë ekipi kombëtar i Polonisë. Një ndeshje e cila do të pasojë me atë të...

Shtrimi i tartanit në stadiumin “Loro Boriçi” drejt përfundimit

Procesi i shtrimit të tartanit në pistën e stadiumit "Loro Boriçi" po shkon drejt përfundimit. Firma që po kryen punimet, e ka përfunduar shtrimin e tij në thuajse 80 për qind të të gjithë hapësirës. Ka mbetur për të...

Tafili: Tani kemi më shumë entuziasëm. Na duhet fitorja edhe me Luftëtarin

Një fitore që më shumë se gjithçka kishte vlerat psikologjike e ka vlerësuar tre pikëshin e marrë ndaj Lushnjes mesfushori kuqeblu, Alsid Tafili.Përballjen në fundjavë me Luftëtarin, Tafili e konsideron edhe më të vështirë, ndaj bën apel që duhet...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Shqipëria me 7 lojtare të Vllaznisë në formacion, barazon në miqësoren...

Kombëtarja shqiptare e femrave ka zhvilluar ditën e sotme një ndeshje miqësore ndaj Bosnjes të luajtur në qytetin e Zenicës. Kombëtarja e femrave e drejtuar...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR