KRYESORE

Çinari kalon nga Spanja në Kroaci, ja sa të ardhura i sjell Vllaznisë

Erald Çinari është nisur dje në drejtim të Spanjës për të zyrtarizuar edhe kalimin e tij tek ekipi spanjoll i Alavesh, pjesë e të cilit do të jetë për tri vitet e ardhshme. 21-vjeçari shkodran mësohet se do të firmosë...

Erjon Vucaj bllokohet, prishen të gjitha planet

Luftëtari i kishte bërë ndryshe planet, por deri më tani nuk ka një zgjidhje. Prej së hënës me bluzinjtë po stërvitet mesfushori Erjon Vucaj, i cili ende nuk është zyrtarizuar nga bluzinjtë dhe kjo jo pa arsye. Ende nuk...

Serbi-Zvicër, kryefjala e ditës së 9. Brazili për fitore, Islanda për “eliminimin” e Argjentinës

Serbi-Zvicër është ndeshja kryesore e ditës së 9 të Botërorit të Rusisë. Skuadra e Mladen Krstajiç, që vjen nga fitorja në ndeshjen e parë, do të kërkojë të përsërisë suksesin edhe ndaj Zvicrës për të siguruar kualifikimin, një detyrë kjo...

Zyrtare: Refik Vorfa emërohet trajner i Vllaznisë në basketboll për meshkuj

Ndryshimet e paralajmëruar tek ekipet e basketbollit të Vllaznisë tashmë janë zyrtarizuar. Paraditen e sotme, Refik Vorfa ka marrë emërimin si trajner i ekipit të meshkujve. Menjëherë pas këtij zyrtarizimi, në një intervistë për "Shkodra Sport" ka shpjeguar edhe...

Shtypi sportiv i sotëm, Vllaznia mes shumë ofertash për futbollistët e saj

Boterori "Rusi 2018" natyrisht qe eshte ne epiqender te zhvillimeve dhe vemendjes se medias sportive. Tituj kryesore jane pikerisht per kete ngjarje te rendesishme boterore dhe normalisht tek fitorja e mbremshme e Kroacise ndaj Argjentines. Por nuk kane munguar as lajmet...

Statistikat shokuese të Messit, Leo dështoi dhe ndaj Kroacisë!

Ndaj Kroacisë pritet që Messi të shpërthente pasi ngeci në murin e Islandës, por Leo zhgënjeu edhe më rëndë ndaj kroatëve, të cilët e shpartalluan Argjentinën 3-0. Një tjetër paraqitje zhgënjyese e yllit të Barcelonës, që me kombëtaren e tij...

Gazetari suedez “tallet” me Gjermaninë, ja çfarë dhurate bëri për Khedira…

Një gazetar suedez ka bërë shaka me mesfushorin e Gjermanisë, Sami Khedira, duke i dhuruar atij një biletë avioni për t’u kthyer në shtëpi, pas fazës me grupe të Kupës së Botës në Rusi. Kampionët në fuqi e nisën veprimtarinë...

Besëlidhja nis merkaton nga porta, firmos me një shkodran

Besëlidhja ka nisur nga puna për ndërtimin e skuadrës për sezonin e ardhshëm. Hapi i parë ishte emërimi i trajnerit dhe në vend të Gledis Lanit erdhi Ndriçim Kashami, kavajasi që sezonin e shkuar ishte në krye të Apolonisë....

Bomberi shkodran te Ventspils, Mujeci: Ju tregoj pse kalon Luftëtari

Është shqiptari më i famshëm në Letoni, ndërsa në vendin tonë njihet shumë pak. Për tri vite luajti me Ventspils dhe në vitin 2014 u shpall kampion, duke shpërthyer në debutimin e tij me 12 gola. Bëhet fjalë për...

Kaosi argjentinas, tifozët godasin Sampaolin dhe kërkojnë shkarkimin

Argjentina është në kaos të plotë pas humbjes me Kroacinë dhe tifozët kanë masakruar atë që cilësohet si personazhi kryesor i kësaj katastrofe, trajnerin Horge Sampaoli. Menjëherë pas vërshëllimës përfundimtare të ndeshjes, trajneri u largu ame vrap drejt dhomave...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia e femrave merr duartrokitjet e tifozëve për suksesin në ‘Champions’

Tifozët shkodranë kanë përshëndetur dhe uruar ekipin e Vllaznisë së femrave me rastin e kualifikimit të tyre për në turin e dytë të Ligës...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR