Një arbitër tiranas për “Vllaznia B”- Korabi. Në kategorinë e parë asnjë shkodran

Sektori i Gjykimit në FSHF ka vendosur gjyqtarët që do të drejtojnë ndeshjet e sotme të Kategorisë së Parë. Ajo që bie në sy është fakti se shumë prej arbitrave drejtojnë kryesisht ndeshje të Kategorisë Superiore, por janë vendosur...

Vëmendja e gjitha në “Reshit Rusi”. Të dielën luhet “Vllaznia B”- Egnatia

Java e parë e fazës së dytë të kampionatit të kategorisë së parë starton këtë fundjavë dhe ndeshja më me interes duket se do të jetë ajo që do të luhet në fushën sportive "Reshit Rusi". Bëhet fjalë për...

Senad Hysenaj, çfarë goli ndaj Vllaznisë! (VIDEO)

Futbollisti i Vllaznisë B, Senad Hysenaj është një ndër talentet që po shkëlqen te shkodranët. Së fundmi, lojtari ka shënuar një supergol, në ndeshjen miqësore kundër Vllaznisë A.Hyseni shënoi një gol nga një goditje dënimi, duke shtangur portierin dhe...

Lorik Cana: Ja pse kam simpati për Shkodrën dhe Vllazninë

Ish- kapiteni i kombëtares shqiptare Lorik Cana ka qenë sot në Shkodër për të inaguruar një ambjent sportiv të ndërtuar nga fondacioni i tij në një nga kopshtet e këtij qyteti. Ai ka folur për këtë inisiativë duke përmendur...

Karakaçi: Nuk jam mësuar të jem ndonjëherë rezervë

Ka shëtitur në disa skuadra dhe së fundi është ndalur tek Kastrioti. Aty ku bashkë me trajnerin Samuel Nikaj dhe shkodranët e tjerë Alis Boci, Denis Dyca, Ergi Borshi e Erkan Spahija, e kanë dërguar këtë skuadër në vendin e parë në renditje dhe konsiderohet si pretendentja krysore për ngjitjen në Superligë.

Besëlidhja sytë sërish nga Shkodra. Kërkon një tjetër futbollist të Vllaznisë

Drejtuesve të skuadrës së Besëlidhjes nuk i ka mjaftuar marrja e mesfushorit Bekim Erkoçeviç por dëshiron të marrë një tjetër futbollist në Shkodër. Bëhet fjalë për një tjetër lojtar që deri para pak kohësh ka qenë pjesë e ekipit...

“Vllaznia B”, ja kush do jetë nesër në portë ndaj Burrelit

Pasditen e nesërme do të luhen ndeshjet e javës së nëntë të kategorisë së parë. Kjo është java e fundit e fazës së parë dhe padyshim që "Vllaznia B" do të kërkojë t'i bëjë një mbyllje ashtu si duhet...

Shtyhet ndeshja e kampionatit Burreli- Vllaznia

Java e dytë e kampionatit kombëtar të kategorisë së parë ka dhuruar sfidën Burreli- Vllaznia. Këto dy skuadra në fakt u ndeshën edhe sot, por këtë herë në takimin e vlefshëm për Kupën e Shqipërisë dhe u ndanë në...

Nis “Vllaznia B”- Beselidhja. Krymi e Çinari nga minuta e parë në fushë

Ka startuar pak minuta me pare ne "Reshit Rusi" ndeshja VllazniaB- Beselidhja. Ajo qe bie ne sy ne formacionin shkodran eshte prania e Krymit dhe Çinarit. Ata kane qene te ndeshkuar me kartona dhe per kete arsye nuk kane mundur dot...

Flet Isufi, mbrojtësi i Vllaznisë: “Do ju vras”, u goditën edhe…

Ngjarja e ndodhur në Peshkopi pasditën e sotme ka bërë bujë në media, pasi ekipi mik u kërcënua gjatë një takimi të rradhës në Kategorinë e Parë. Lojtarë të Vllaznisë B morën kërcënime dhe presione të ndryshme nga administratori...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Ndryshime në pankinën e “Juban Danja”, ikën Preka. Ja kush e...

Mbyllja e sezonit futbollistik është shoqëruar edhe me ndryshime në pankinën e ekipit të futbollit të femrave "Juban Danja". Kështu, nga sa bëhet e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR