Firat: Vllaznia është “e ftuar” në kategorinë e parë. Lojtarët shqiptarë nuk kanë produktivitet

Drejtori sportiv i Vllaznisë, Engin Firat ka komentuar gjendjen që po kalon skuadra shkodrane. I ftuar në "Fair Play nga Enkeleida Zeko", Firat tha se Vllaznia i duket vetja si e ftuar në Kategorinë e Parë, ndërsa shtoi se...

Zbardhet formacioni, Vllaznia vetëm me një ndryshim nga ndeshja e kaluar

Pritej të kishte disa ndryshime në formacion por në fakt vetëm një i tillë do të jetë për nesër në ndeshjen ndaj Vorës. Një gjë të tillë e ka pohuar vetë trajneri Lika sot para mediave teksa ka lënë...

Presidenti Pjetri: Ada udhëton drejt Sarandës për të marrë pikë

Ada nuk i ka bërë një nisje aspak të mirë fazës së dytë të kampionatit. Ajo në tre ndeshjet e para, ka arritur të marrë vetëm një pikë, në barazimin me Partizanin si dhe ka humbur me Lushnjën e Besëlidhjen. Presidenti i kësaj skuadre Alfred Pjetri, në një intervistë për gazetën online www.shkodrasport.com ka bërë të ditur se mosmarrja e pikëve të tjera ka ardhur edhe për shkak të gjykimeve të njëanshme dhe po ashtu edhe nga nga fakti tjetër se lojtarët e ardhur në merkaton e janarit nuk janë harmonizuar akoma ashtu siç duhet me pjesën tjetër të skuadrës.

Zhunior shënon dhe rikthehet tek goli. Ka një dedikim të veçantë për golin ndaj...

Pas 5 javësh "shterpësie", braziliani Silvio Rodrigues Pereira Junior është rikthyer sërish tek goli. E ka bërë një gjë të tillë në ndeshjen e djeshme ndaj Burrelit duke shënuar golin e parë, atë që zhbllokoi rezultatin në minutën e...

“Vllaznia B” një sezon mes shumë vështirësish e sakrificash përmes fotove

Sezonin që lamë pas, "Vllaznia B" ka kaluar shumë peripeci megjithatë në fund ia doli të mbijetonte në kategorinë e parë. Për fatin e keq të saj, kjo nuk u realizua deri në fund sepse rënia e ekipit të parë...

Vllaznia merr Kupën, por kuqeblutë nuk festojnë

Pas përfundimit të ndeshjes Vllaznia- Erzenit është zhvilluar edhe ceremonia e dorëzimit të kupës për ekipin shkodran si Kampion i Grupit A. Ka qenë përfaqësuesi i Federatës Eduard Gjini që bashkë me administratorin e Vllaznisë Suad Lici, janë afruar pranë...

Krepi: S’mund t’i thoja “jo” Adës dhe presidentit Pjetri

Ka lënë një skuadër shumë të mirë dhe ka marrë një tjetër me shumë probleme. Megjithatë trajneri Kreshnik Krepi i ka vënë vetes detyrë që të nisë një sfidë të re. Atë të drejtimit të Adës, skuadrës së vendit të fundit në renditje. Për shumëkënd, kjo është një marrëzi megjithatë atij i pëlqejnë sfidat e vështira. Këtë e thotë edhe në prononcimin e tij për gazetën kur shpjegon edhe arsyet pse vendosi të marrë drejtimin e skuadrës velipojake.

Edmond Doçi: Futbollistët e rinj duhet të vijnë tek Ada

Tek Ada faza e dytë e kampionatit do të jetë shumë më ndryshe në krahasim me fazën e parë. Premtimi vjen nga njëri prej lojtarëve më të mirë të kësaj skuadre, ai që ka një përvojë të madhe dhe në Superligë me Vllazninë, pikërisht Edmond Doçi. 31 vjeçari e ka të qartë sesi duhet të funksionojnë gjërat në një skuadër dhe prandaj është në gjendje të shpjegojë edhe se çfarë nuk ka shkuar ashtu siç duhet në gjysmën e parë të kampionatit. Duke folur për “Shkodra Sport", ai ka thënë: “Kemi patur në skuadër lojtarë të cilët kanë ardhur nga Vllaznia apo dhe skuadra të tjera të cilët nuk kanë luajtur në kampionatin e kaluar dhe duke qenë në pozita të tilla, kanë vonuar të dalin në lojën e tyre, të ambjentohen me pjesën tjetër të skuadrës.

Kategoria e parë drejt duelit historik, “Reshit Rusi” pret 27 tituj kampion

Dikur luhej për titull kampion, ndërsa kjo e kësaj fundjavë luhet thjeshtë për prestigj. Vllaznia pret në “Reshit Rusi” Dinamon, në një duel që sheh të zbresin në fushë plot 27 tituj kampion. Vllaznia, klubi më i vjetër i futbollit...

Trajneri Lika është kritik: I kënaqur me tre golat ndaj Vorës, por nuk duhej...

Trepikëshi i rradhës për Vllazninë dhe tashmë diferenca me ndjekësit ka shkuar në shtatë pikë. Në kampin shkodran duken të kënaqur dhe trajneri Hasan Lika megjithatë duket ngulmues. Ai kërkon nga skuadra e tij të përmirësohet ende ndonëse sot...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Andersen: Niveli i Fortunës më i lartë se ai i Vllaznisë,...

Shorti i turit të dytë të Ligës së Kampioneve në futboll për femra ka vënë përballë Vllaznisë ekipin Fortuna Hjorring të Danimarkës. Skuadra nënkampione...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR