Lici: Mashtrim si nëpër filma te Vllaznia, ju tregoj historinë e Çinarit

Një histori e denjë për filma. Kjo që ka ndodhur me lojtarin e Vllaznisë, Eraldo Çinari, është një ngjarje e pazakontë për futbollin shqiptar. Një histori e rrallë ku sigurisht që flitet për mashtrim, dyshime, falsifikim dhe llogari bankare...

Hasan Lika nis të plotësojë stafin. “Gjen” ndihmësin e parë të tij

Në dy ditët e para të stërvitjes me ekipin e Vllaznisë trajneri i sapoemëruar në krye të tij Hasan Lika, i ka stërvitur i vetëm futbollistët. Arsyeja ishte se ai nuk ka patur ndonjë kandidaturë të gatshme për ndihmësit e...

Ergi Borshi bashkohet në stërvitje me ekipin e Vllaznisë

Në klubin shkodran ka shumë probleme me të cilat janë duke u marrë drejtuesit dhe çështja "Çinari" e dalë së fundmi në skenë, ka trazuar jo pak gjërat tek Vllaznia. Megjithatë, nga ana tjetër skuadra e parë kë vijuar...

Ndryshime në Kategorinë e Parë, e enjtja është vendimtare

Kategoria e Parë edhe këtë sezon do të jetë e ndarë në dy grupe, A dhe B. Në atë A do të jenë ekipet e pozicionuara në Veri të Shqipërisë si pozicion gjeografik, ndërsa në atë B do të...

Vllaznia ka nevojë për sulmues. Duhet ndërhyrë në merkato

Një ditë pas nisjes së përgatitjeve për sezonin e ri, tek Vllaznia është vënë re qartë se kontigjenti i lojtarëve në dispozicion të trajnerit Hasan Lika nuk është i plotë. Në seancën e parë ai ka patur në dispozicion...

Emra të rinj dhe largime, Vllaznia drejt riformatimit

Vllaznia filloi nga puna ditën e djeshme, pasi trajneri Hasan Lika, mori drejtimin e ekipit. Në seancën e djeshme stërvitore ishin të pranishëm 17 lojtarë. Disa prej tyre, emra krejtësisht të rinj, ndërsa pjesa kryesore e titullarëve janë larguar...

Vllaznia me probleme dëmtimesh ende pa nisur mirë punë

Seanca e parë e stërvitjes për kuqeblutë është shoqëruar me disa mungesa të lojtarëve që janë lajmëruar për të qenë të pranishëm. Bëhet fjalë për futbollistë të cilët kanë probleme serioze dëmtimesh dhe mbase për disa kohë do jenë...

Trajneri Lika konfirmon stafin e tij me shkodranë

Gjate dites se sotme ka patur diskutime ne lidhje me stafin qe do te punojenke trajnerin e sapoemeruar Hasan Lika. Ndryshe nga tiranasi tjeter qe ka punuat me perpara ne Shkoder- Ernest Gjoka, trajneri aktual preferon te bashkepunoje me kolege...

Vllaznia nis stërvitjen, trajneri Lika shfaqet entuziast

Pas shumë kohë pritje, Vllaznia më në fund ka nisur stërvitjen. Pasditen e së hënës, futbollistët kuqeblu kanë zhvilluar të parën seancë stërvitore për këtë sezon futbollistik. Përpara fillimit të saj është bërë edhe prezantimi i trajnerit të ri Hasan...

LIKA GATI TË NISË PUNËN, STAFI I TIJ DO JETË ME SHKODRANË

Trajneri I ri I Vllaznisë Hasan Lika do të nisë punën menjëherë në krye të kuqebluve por ai ende nuk u ka dhënë përgjigje disa enigmave që do ta shoqërojnë në punën e tij. Pikësëpari, vetë trajneri I sapoemëruar I...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Andersen: Niveli i Fortunës më i lartë se ai i Vllaznisë,...

Shorti i turit të dytë të Ligës së Kampioneve në futboll për femra ka vënë përballë Vllaznisë ekipin Fortuna Hjorring të Danimarkës. Skuadra nënkampione...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR