Kastrioti i Samuel Nikajt s’ndalet. I vetëm në krye të renditjes

Vazhdon seria e rezultateve pozitive për ekipin e Kastriotit të Krujës që këtë sezon drejtohet nga trajneri shkodran Samuel Nikaj. Pasditen e sotme, krutanët kanë pritur në fushën e tyre Egnatian e Rrogozhinës dhe kanë fituar 2-1 ndaj saj. Të dy golat e vendasve janë shënuar që në minutat e para me anë të Malindit dhe Çelës dhe ndonëse Vargu ka shënuar për rrogozhinasit në pjesën e dytë, kjo gjë nuk e ka ndryshuar fatin e ndeshjes.

Dy-Bala ishin sot në Pukë. Ndodh edhe kështu!

Dybala është lojtari i momentit sot në futbollin. Ai "po merr për dore" Juventusin duke rregjistruar fitore pas fitoresh. Por në fakt sot në Pukë në ndeshjen Tërbuni- Vllaznia B kanë qenë Dy-Bala. Po, po, Dy-Bala. Dhe interesant është fakti se dy vëllezër kanë qenë kundërshtari të njëri- tjetrit.

Shkodrani Valdano Nimani zgjidhet kapiten i Tërbunit

Skuadra pukjane zgjedh kapitenin e saj. Shiritin tek Tërbuni në këtë sezon do ta mbajë një shkodran. Bëhet fjalë për Valdano Nimanin. Stafi teknik dhe drejtuesit e tjerë të klubit kanë vendosur në këtë mënyrë nisur nga përvoja dhe eksperienca e madhe që ka ky futbollist.

“Vllaznia B” sërish luan në transfertë. Këtë herë në Pukë ndaj Tërbunit

Kalendari i kategorisë së parë nuk ka qenë aspak i favorshëm për "Vllazninë B". Pas ndeshjes së parë të luajtur në transfertën e Rrogozhinës të shtunën që shkoi, të njëjtën gjë asaj i duhet të bëjë edhe këtë fundjavë. Sërish do të luajë jashtë Shkodre, këtë herë ndaj Tërbunit. Takimi që do të luhet të shtunën në stadiumin "Ismail Xhemali" të Pukës konsiderohet i vështirë për djemtë që drejtohen nga trajneri Ervis Kraja sepse vendasit konsiderohen pretendentë në Grupin A.

“Vllaznia B” e nis me humbje. Ja kush ishte formacioni ndaj Egnatias

Skuadra e dytë e klubit shkodran, "Vllaznia B" e ka nisur me humbje kampionatin e kategorisë së parë në të cilin militon sivjet. Pasditen e sotme ajo është mundur 0-1 nga Egnatia në ndeshjen e luajtur në qytetin e Rrogozhinës. Ka mjaftuar një gabim në prapavijë i futbollistëve kuqeblu dhe lojtari veteran i vendasve Vangjel Mile ka shënuar të vetmin gol të ndeshjes që në minutën e 16-të.

Stiv Shaba shënon golin që i jep një pikë Tërbunit ndaj Besëlidhjes

Barazim në Lezhë në mes Besëlidhjes dhe Tërbunit. Këta të fundit kanë arritur të marrin një pikë shumë të vlefshme falë golit të shënuar nga mesfushori shkodran Stiv Shaba. Lezhjanët kanë kaluar të parët në avantazh që në minutën e 12-të me anë të Camara dhe këtë e kanë ruajtur deri në pjesën e dytë.

Samuel Nikaj me Kastriotin e tij e nis bindshëm kampionatin

E ka nisur në mënyrën e duhur kampionatin e ri Kastrioti i Krujës që këtë sezon siç dihet do të drejtohet nga trajneri shkodran Samuel Nikaj. Ndonëse ka luajtur në fushën e vështirë të Burrelit, krutanët kanë fituar 2-0. Pjesa e parë është shoqëruar me rivalitet por në të dytën gjërat kanë ndryshuar. Kastrioti në minutën e 79-të ka fituar një 11-metërshqë është kthyer në gol nga Kabiru.

Abaz Karakaçi, shkodrani i rradhës që firmos me Kastriotin

Pas trajnerit Samuel Nikaj dhe futbollistëve Ergi Borshi, Alis Boci, Denis Dyca, Erkan Spahija, një tjetër futbollist shkodran është bërë pjesë e Kastriotit të Krujës. Bëhet fjalë për mesfushorin Abaz Karakaçi. Pritet që në orët në vijim, edhe klubi i Kastriotit të bëjë zyrtar lajmin për arritjen e marrëveshjen me të.

Trajneri Kraja: “Vllaznia B” nesër për pikë në Rrogozhinë

Ekipi i dytë i klubit Vllaznia, pikërisht ekipi "B" do të startojë nesër ecurinë e tij për herë të parë në kategorinë e parë të futbollit shqiptar. Ndeshja hapëse e kampionatit për kuqeblutë e drejtuar nga trajneri Ervis Kraja do të jetë ajo që do të luajë në Rrogozhinë ndaj Egnatias vendase.

Ja cilët janë 25 futbollistët e federuar me “Vllazninë B”

Ditën e sotme është mbyllur gjithçka sa i takon federimit të ekipit "Vllaznia B" që do të marrë pjesë në kampionatin e kategorisë së parë në sezonin e ri. Klubi shkodran në orët e mbrëmjes ka publikuar edhe listën e futbollistëve që do ta përbëjnë atë. Nga sa zbulohet, në këtë listë të trajnerit Ervis Kraja, bëjnë pjesë 25 futbollistë.

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR