Aktivizoi Krymin e Çinari, Besëlidhja reklamon fitoren e “Vllaznisë B”

Të shtunën Vllaznia B arriti të fitonte me rezultatin 2-0 ndaj Besëlidhjes për kampionat dhe një nga golat e shënuar për kuqeblutë mban firmën e Erald Çinarit, futbollistit të ekipit të parë shkodran. Ai ka qenë në fushë bashkë...

Nikaj: Nuk krijojmë asnjë aleancë, jemi duke menduar për Superioren

Ekipi i Kastriotit duket se e ka “vrarë” grupin A në Kategorinë e Parë. Nëse Tirana dihej prej kohësh se do të kryesonte e qetë në grupin tjetër të Kategorisë së Parë, ekipi i Nikajt është duke ecur në...

Nikaj: Fituam falë aftësive të Markut, Dinamo është kundërshtari më i vështirë

Ekipi i Kastriotit ka marrë një tjetër fitore delikate në ndeshjen e sotme, teksa ka mundur Dinamon me rezultatin 1-0. Këtë takim e zgjidhi Taulant Marku në minutën e 43, duke i dhënë 3 pikë të tjera ekipit të Kastriotit. Në...

Superiorja është vetëm çështje kohe, Kastrioti i Samuel Nikajt vazhdon shkëputjen

Ekipi i Kastriotit ka arritur të marrë një tjetër fitore të vlefshme në Kategorinë e Parë, teksa këtë herë ka mundur Dinamon me rezultatin 1-0. Goli i Taulant Markut ka mjaftuar për të marrë 3 pikët në javën e 15,...

Sot luhet Kastrioti- Dinamo. Arbitrojnë katër shkodranë

Sot në Kategorinë e Parë luhet një ndeshje shumë interesante mes Kastriotit dhe Dinamos. Krutanët nga njëra anë që duan të sigurojnë sa më shpejt ngjitjen në Superligë dhe dinamovitët nga ana e tyre që duan të renditen në...

Trajneri Kraja i lumtur pas fitores me Besëlidhjen. Ka dy falenderime të veçanta

Gjërat kanë ndryshuar sot për ndeshjen shumë të rëndësishme me Besëlidhjen dhe në fund ka gëzuar. Bashkë me futbollistët e tij. Bëhet fjalë për trajnerin e ekipit "Vllaznia B" Ervis Kraja i cili përveç pakënaqësive që shfaq herëpashere për Sektorin...

Kastrioti “fiton” pa luajtur. Ndalen Egnatia, Erzeni e Besëlidhja. Tërbuni turpërohet në Peshkopi

Kategoria e Parë ka zhvilluar takimet e radhës për llogari të javës së 15-të. Në Peshkopi ka pasur “lumë” golash. Korabi vendas që në pjesën e parë gjeti rrugine rrjetës dy herë me Hoxhën dhe Hysenin, ndërkohë që në...

Rigjen fitoren edhe “Vllaznia B”. Çinari e Hajdari janë përcaktues

Me nga një gol në secilën pjesë loje, "Vllaznia B" ka arritur të fitojë ndaj Besëlidhjes me rezultatin 2-0. Një fitore e ardhur falë golave të shënuar nga Erald Çinari në pjesën e parë dhe Arsen Hajdari në të...

Shënon Çinari, Vllaznia B e fiton 1-0 pjesën e parê ndaj Besëlidhjes

Ka munguar ne Lushnje por Erald Çinari eshte prezent ne "Reshit Rusi" dhe prania e tij ka ndikuar pozitivisht per Vllaznine B. Ne minuten e 27-te te ndeshjes, ai ka shenuar ne porten e Beselidhjes duke bere qe pjesa e...

Nis “Vllaznia B”- Beselidhja. Krymi e Çinari nga minuta e parë në fushë

Ka startuar pak minuta me pare ne "Reshit Rusi" ndeshja VllazniaB- Beselidhja. Ajo qe bie ne sy ne formacionin shkodran eshte prania e Krymit dhe Çinarit. Ata kane qene te ndeshkuar me kartona dhe per kete arsye nuk kane mundur dot...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR