Gossip/ Futbollistja shkodrane po çmend “instagramin” me fotot e saj

Prej kohësh ajo është bërë protagoniste në rrjetet sociale. Fillimisht si një sportiste e njohur, madje duke qenë edhe anëtare e ekipit kombëtar ndërsa kohët e fundit më shumë sesa me futboll, ajo po spikat me pozat e saj. Duke i...

Sportistja më e bukur në Shqipëri mund të jetë një shkodrane

Mbase ka ndërruar profesion. Një femër kaq e bukur, duket se nuk gjendet mirë në fushat e blerta të futbollit. Aty ku ka edhe lodhje, djersë, madje edhe lojë të ashpër. Profesioni i saj më i mirë ndoshta duhej...

Takaj presidenti më i suksesshëm i futbollit shqiptar? Jo, është një shkodran

Ecuria e shkëlqyer e Skënderbeut në këto vitet e fundit ka bërë që meritat kryesore të këtij suksesi t'i shkojnë presidentit të këtij ekipi Ardian Takaj. Gjashtë titujt kampion të fituar në njëffarë mënyre e kanë bërë atë të...

Megi Doçi “tërmet 9 ballësh” në Pogradec

Paraditen e sotme në Pogradec është luajtur ndeshja e javës së 10-të të kampionatit kombëtar të futbollit të femrave në mes skuadrës vendase dhe Vllaznisë. Skuadra shkodrane e cila vetëm dy ditë më parë fitoi Kupën e Shqipërisë, ka...

Vllaznia femra zyrtarisht kampione e Shqipërisë. Titulli i gjashtë rradhazi për të

Kishte javë që ishte projektuar një sukses i tillë megjithatë vetëm sot zyrtarisht Vllaznia e femrave shpallet edhe matematikisht kampione e Shqipërisë për sezonin 2018-2019. Një titull që vjen një javë para fundit të kampionatit teksa diferenca me Tirana AS,...

FOTO/ Nisin pushimet, futbollistja shkodrane “djeg” rrjetet sociale

Një ndër futbollistet më të njohura të kombëtares shqiptare të femrave, është padyshim vajza nga Shkodra, Erida Bajrakurtaj. Ajo përveç se në fushën e blertë, di si të fitojë vëmendjen e ndjekësve edhe në rrjetet sociale. Përveç se një futbollistë me...

Fantastike/ Megi Doçi e Vllaznisë, golashënuesja më e mirë në botë për vitin 2018

Një lajm i shkëlqyer ka mbërritur këto ditë për Megi Doçin, futbollisten e Vllaznisë por edhe të kombëtares shqiptare. Në bazë të studimeve të bëra nga blogu spanjoll "Futebol Feminino Alternativo", ka rezultuar se golashënuesja më e mirë në botë...

Vllaznia femra bën pjesë të saj edhe një futbolliste të kombëtares shqiptare

Nga skuadra kampione në fuqi e futbollit të femrave- Vllaznia, nuk ka vetëm largime por afrime sportistesh cilësore. Ditët e fundit, presidenti Lazer Matija ka bërë të mundur afrimin në rradhët e këtij ekipi të një futbollisteje që është...

Klaudia Rrotani “lë” futbollin dhe nis një profesion tjetër

Një nga futbollistet më të mira në Shqipëri aktualisht është Klaudia Rrotani. Ajo jo vetëm që ka spikatur prej vitesh me ekipin "Juban Danja", por është edhe anëtare e ekipit kombëtar. Por kohët e fundit, ajo ka nisur edhe...

“Gradohet” Vioresin Sinani. FSHF i beson një detyrë të re

Golashënuesi më i mirë në historinë e kampionatit shqiptar të futbollit, Vioresin Sinani, prej disa kohësh ka nisur punën e trajnerit. Fillimisht ka qenë zëvendëstrajner tek Vllaznia, më pas ka punuar me ekipet kombëtare rajonale të moshave ndërkohë që...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Këto janë vajzat e ‘Juban Danja’/ Ekipi që i dha emër...

Të mbledhësh rastësisht 12 vajza e gra dhe t’i vësh të luajnë futboll, duket një çmenduri. Nuk mund ta bësh as në Tiranën e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR