Futbollistja e Vllaznisë e katërta në botë për numrin e golave gjatë vitit 2017

Skuadra e Vllaznisë në futboll për femra jo vetëm po spikat në ndeshjet kombëtare duke fituar çdo gjë si në kupë ashtu edhe në kampionat, por nga viti në vit po synon të bëjë paraqitje sa më të mira...

Futboll femra/ Tjetër goleadë për Vllazninë, titulli tashmë një formalitet

Vllaznia femra arrin një tjetër fitore në kampionat dhe thellon diferencën me skuadrën e vendit të dytë në tetë pikë. Çka do të thotë se titulli kampion tashmë është vetëm një formalitet për këtë ekip. Ai sot ka fituar...

25 minuta në ‘Loro Boriçi’, dy shtylla të goditura por gol nuk ka

Kane kaluar 25 minuta nga ndeshja qe po luhet ne stadiumin "Loro Boriçi" ne mes Vllaznise dhe Fortunes dhe rezultati deri tani eshte i barabarte 0-0 pavaresisht Skuadra shkodrane e ka nisur mirë ndeshjen dhe ndonëse mbrohet me kujdes,...

“Juban Danja” 11 lojtare në fushë për 11 gola ndaj Pogradecit

Java e parafundit e kampionatit të futbollit të femrave është mbyllur me një fitore të thellë për ekipin "Juban Danja". Ai ka luajtur në transfertën e Pogradecit ditën e sotme dhe ka fituar me rezultatin e thellë 11-0. Një trepikësh...

Nesër java e dytë e kampionatit të femrave, Vllaznia pret Kinostudion

Kampionati kombëtar i futbollit të femrave do të luajë nesër ndeshjet e javës së dytë të tij. Në Shkodër do të luhet ndeshja më e rëndësishme e kësaj jave, ajo në mes Vllaznisë dhe Kinostudios. Ky takim do të luhet paraditen e së shtunës në orën 11.00 në fushën sportive "Reshit Rusi".

Ada- Juban Danja, finalja e Kupës së Shqipërisë për femra

Finalja e Kupës së Shqipërisë në futboll për femra, në sezonin 2012-13, do të jetë një derbi shkodran. Ada- Juban Danja është çifti finalist. Këto dy skuadra kanë sfiduar kundërshtarët e tyre në çerekfinale ndërsa sot kanë kaluar edhe ato të gjysmëfinaleve. Ndeshjet në fjalë janë luajtur sot në kompleksin e ekipeve kombëtare në Kamëz. Ada e Velipojës ka patur përballë ekipin e Kinostudios. Rezultati përfundimtar i kësaj ndeshje ka qenë 2-0 për vajzat kampione në fuqi. Të dy golat për këtë skuadër i ka shënuar futbollistja Megi Doçi.

Vllaznia seancën e fundit në ‘Loro Boriçi”. Skuadra gati skemën e suksesit ndaj danezeve

Vllaznia e femrave eshte duke zhvilluar ne keto momente seancen e fundit stervitore ne prag te ndeshjes se neserme ndaj Fortuna. Kjo seance po zhvillohet ne stadiumin "Loro Boriçi" dhe per ta ndjekur ate jane edhe dy delegatet e...

Juban Danja barazim 1-1 në miqësoren e sotme me Trepça ’89

Mesditën e sotme në fushën sportive "Reshit Rusi" të Shkodrës është zhvilluar ndeshja miqësore në futbollin e femrave në mes ekipeve Juban Danja dhe Trepça '89 e Mitrovicës së Kosovës. Ka qenë një ndeshje e bukur dhe në fund të saj është fiksuar rezultati i barabartë 1-1. Golin e vetëm për ekipin shkodran në këtë ndeshje e ka shënuar kapitenia Advije Veliu.Në fakt, kjo nuk ka qenë ndeshja e parë në mes këtyre dy ekipeve.

Vllaznia për femra, gati për supersfidën me Kinostudion

Kampionati kombëtar i futbollit të femrave ndryshe nga vitet e kaluara ku Vllaznia ishte skuadra lider absolute dhe gjithnjë ekipi për t’u mundur, këtë viti pritet që ky kampionat të ketë më shumë rivalitet. Edhe vitet e kaluara është menduar që të ndërtohen ekipe për tërivalizuar Vllazninë por nuk ia kanë arritur qëllimit. Kësaj here një gjë të tillë do ta provojë skuadra e Kinostudios, ekip që ka në përbërje disa sportiste kosovare por ka mbledhur futbolliste edhe nga ekipe të tjera për të ndalur vajzat kuqeblu. Kështu me ekipin e Kinostudios nga Vllaznia i janë bashkuar Erida Bajrakurtaj, Greta Lazri dhe Desantila Hoxha përpos edhe lojtareve të tjera.

Matija: Rivalet tona janë boshnjaket dhe estonezet por synojmë kualifikimin

Vllaznia në futboll për femra tashmë ka mësuar emrat e ekipeve kundërshtare me të cilat do të ndeshet në grupin 8 të Champions League. Natyrisht që ekipi shkodran do të pretendojë kalimin e këtij turi të parë por nuk do...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR