VIDEO/ Shkaktoi penallti, portieria amerikane e Vllaznisë Etzel habit me reagimin e saj

Vllaznia e femrave ka humbur sot edhe ndeshjen e dyte te turit te dyte te Liges se Kampioneve te Europes ndaj danezeve te Fortunes, kete here me rezultatin 2-0. Nje humbje qe padyshim ka merzitur te gjithe pjestaret e ekipit...

Zbardhet formacioni i Vllaznisë. Ja 11-shja që do tentojë kualifikimin ndaj Fortunës

Vllaznia do te luaje pasditen e sotme ndeshjen e kthimit te turit te dyte te "Uefa Women's Champions League", ate ndaj ekipit danez Fortuna. Nderkohe ekipi shkodran ka zbardhur edhe formacionin qe do ta nise takimin nga minuta e...

Vllaznia mbyll përgatitjet, gati për sfidën e nesërme me Fortunën

Vllaznia e femrave arriti që të kalonte për herë të parë fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve dhe zhvilloi një ndeshje mjaft të mirë përballë Fortunës në fazën me eliminim direkt. Vajzat e skuadrës shkodrane, u mundën me...

Vllaznia e femrave mbërrin në Danimarkë për ndeshjen ndaj Fortunës

Skuadra e Vllaznisë në futboll për femra pasditen e djeshme është nisur drejt Danimarkës, aty ky do të luajë të mërkurën ndeshjen e kthimit të turit të dutë të "Uefa ëomen's Champions League" me ekipin vendas Fortuna. Pavarësisht rezultatit jo...

Flet sulmuesja Doyle: Golat që s’ shënova në Shkodër, do provoj t’i shënoj në...

Dy rastet e humbura ne ndeshjen e pare ndaj Fortunes, i kane kushtuar jo pak Vllaznise ne ndeshjen e pare te Liges se Kampioneve te Europes. Sulmuesja amerikane Amanda Doyle e ndjen pergjegjesine per kete gje por po punon...

Bajraktari: Në ‘Loro Boriçi’ na penguan edhe emocionet, do synojmë kualifikimin në Danimarkë

Në ndeshjen e parë ka qenë më e mira në fushë për ekipin e Vllaznisë. Vërtetë futbollistet e ekipit kundërshtar ishin të një niveli të lartë, por numri 5 i ekipit shkodran nuk i linte gjë mangut. Arbiona Bajraktari...

Flet kapitenia Franja: Një moment i keq për mua, por Vllaznia beson tek kualifikimi

Gabimi i bërë në shkaktimin e 11-metërshit (rast shumë i diskutueshëm) i ka kushtuar shumë Vllaznisë në ndeshjen e parë ndaj ekipit danez Fortuna Hjorring. Një gabim i ardhur nga këmbët e njërës prej lojtareve më me përvojë të...

Presidenti Matija s’heq dorë: Asgjë nuk ka mbaruar, në Danimarkë do synojmë kualifikimin

"Vllaznia ka humbur një betejë por jo luftën". Kështu mund të konsiderohet ajo çfarë kampionia e Shqipërisë në futboll për femra pretendon të bëjë në ndeshjen e kthimit të turit të dytë të Ligës së Kampioneve të Europës ndaj...

Një italiane do të arbitrojë Vllazninë në Danimarkë

Nese ne Shkoder arbitroi nje estoneze, javen e ardhshme sfiden Fortuna- Vllaznia ne Danimarke do ta drejtoje nje italiane. Keshtu ka vendosur diten e sotme UEFA per bluzat e zeza qe do te gjykojne ne sfiden e kthimit te...

FANTASTIKE/ Tifozët shkodranë i premtojnë mbështetje Vllaznisë në Danimarkë

Nje lajm fantastik per Vllaznine e futbollit te femrave. Me 25 shtator do te luaje ndeshjen e kthimit ne stadiumin e qytetit Hjorring te Danimarkes ndaj ekipit vendas Fortuna. Vajzave kuqeblu as ne kete ndeshje duket se nuk do...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR