Vllaznia synon ta inagurojë me fitore stadiumin e ri ndaj Apolonisë

Kombëtarja shqiptare pritet që ndeshjen kundër Francës ta zhvillojë në stadiumin e ri të ndërtuar në vendin e “Qemal Stafës” dhe që sipas zërave të fundit, është arritur akordi që stadiumi të quhet “Air Albania Stadium”. Stadiumi duket se...

Vajzat e Kombëtares surprizojnë trajnerin Grima

Armir Grima, ish portier i Vllaznisë dhe trajneri i Kombëtares së femrave në futboll, më shumë se 1 vit më parë, u arrestua si i përfshirë në një nga grupet kriminale në Shqipëri ai i “Bajrave”. Një ngjarje...

Vajzat e Kombëtares në një mendje: Ndjehemi mirë me rikthimin e Grimës

Para ndeshjes kualifikuese për europianin më datës tetë nëntor, ku do të presim në Elbasan Arena, Skocinë, në konferencë për shtyp kanë dalë dy futbollistet Geldona Morina dhe Esi Lufo. Vajzat shpresojnë të marrin një rezultat pozitiv, ndërsa shprehen...

Grima: Ndihem i vlerësuar që nuk e humbën besimin te unë, futbollistet zgjedhin më...

Shqipëria e femrave do të luajë pas pak ditësh kundër Skocisë në “Elbasan Arena” dhe në prag të këtij takimi, para mediave ka dalë trajneri i rikthyer në detyrë, Armir Grima. Numri një i stolit, u shpreh se Shqipëria...

Dje ndoqi ‘derbin’ e Shkodrës, sot Grima grumbulloi 10 lojtare prej asaj ndeshje

Sot ka publikuar listen e lojtareve qe ka grumbulluar per ndeshjen e rradhes, ate me Skocine qe do te luhet ne "Elbasan Arena" me 8 nentor dhe ne listen e lojtareve te perzgjedhura, dominojne ato te Vllaznise. Kuptohet kjo...

8 futbolliste të Vllaznisë në Kombëtaren e femrave, Grima rikthehet në krye të stolit

Shqipëria e femrave ka një ndeshje mjaft të vështirë kundër Skocisë në “Elbasan Arena”, aty ku do të provojë të marrë një rezultat pozitiv. Në krye të stolit të Shqipërisë, është ulur Armir Grima i cili u lirua pak...

Vllaznia fiton 5-0 ‘derbin’ me Juban Danjen

Kater ndeshje, kater fitore per Vllaznine e femrave. Pasditen e sotme ajo ka arritur te fitoje edhe ndaj Juban Danjes me rezultatin 5-0, ne derbin shkodran qe eshte luajtur ne kompleksin sportiv "Zmijani". Duhet thene se ne pjesen e pare...

‘Arena Kombëtare’ ende jo gati, shtyhet zhvillimi i ndeshjes hapëse Vllaznia- Apolonia

Stadiumi "Arena Kombëtare" nuk do të hapet me ndeshjen e kampionatit të femrave, atë në mes Vllaznisë dhe Apolonisë që ishte planifikuar për t'u luajtur ditën e dielë në orën 19.00. Arsyeja është se ky stadium ende nuk është...

Zbulohet kyçi i suksesit të ‘Juban Danjes’. Ja si motivohen vajzat para ndeshjes

"Juban Danja" e ka nisur mbare kampionatin dhe diten e sotme ajo ka arritur te fitoje dhe ne Durres me rezultatin 4-2 ndaj Teutes vendase. Nje fitore me shume vlere per ekipin shkodran qe eshte ngjitur tashme ne vendin...

Vllaznia 14 gola në portën e Bilishtit.Vajzat kuqeblu kryesojnë me golaverazhin e shkëlqyer: 32-0

Tre ndeshje- tre fitore për Vllazninë e femrave dhe nuk kishte si të ndodhte ndryshe. Kampionia në fuqi e vendit kryeson me meritë edhe renditjen e kampionatit pas 270 minutave të para të tij. Pasditen e sotme vajzat kuqeblu kanë...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR