Rrotani ‘e hap dhe e mbyll’, Vishkulli e Avullia vulosin fitoren 4-2 të ‘Juban...

Tjeter fitore per "Juban Danjen" dhe tashme ajo konsolidohet nga java ne jave si nje ekip pretendent. Me 7 pike pas javes se trete, ekipi i drejtuar nga Elis Legata mban vendin e trete ne renditje por ne krahasim...

Zyrtare/ Armir Grima rikthehet në krye të kombëtares së femrave

Pas 13 muajsh vuajtje e stresi, Armir Grima ka rifituar pafajësinë pak ditë më parë ndërkohë që shumë shpejt do të rinisë sëeish punën e trajnerit. Armir Grima do të ristartojë aty ku e la: tek kombëtarja e futbollit. Federata...

Presidenti Jaku: Sivjet ‘Juban Danja’ ka pretendime serioze, synojmë fitimin e njërit prej dy...

Prej 14 vitesh vazhdon të investojë në futbollin e femrave tek ekipi që krijoi në shtatorin e vitit 2005, tek "Juban Danja", i pari në Shqipëri. Ferdinand Jaku që atëherë nuk është lodhur asnjëherë dhe pavarësisht oshilacioneve që ka...

Klaudia Rrotani: Fituam ndaj Tiranës me shpirt gare. ‘Juban Danja’ sivjet ka pretendime

Në fitoren ndaj Tirana AS ka lënë gjurmët e saj me shënimin e dy golave që ndihmuar në arritjen e rezultatit përfundimtar 3-1 në favor të ekipit të saj. Klaudia Rrotani jo më kot mban edhe shiritin e kapitenes tek...

Presidenti Jaku godet për pankinën. Elis Legata në ‘timonin’ e ‘Juban Danja’

'Juban Danja' eshte surpriza e bukur e dy javeve te para te kampionatit kombetar te futbollit te femrave. Ajo ka barazuar 3-3 ne transferte ne ndeshjen e pare ndaj njerit prej ekipeve pretendente si Kinostudio (ne fakt ka qene...

Vllaznia ‘copy-paste’ me javën e kaluar. Sërish fitore 9-0 dhe kryeson renditjen

9-0 ne ndeshjen e pare dhe 9-0 edhe ne ndeshjen e dyte. Vllaznia e femrave duket se eshte "abonuar" me kete rezultatet ne keto javet e para te kampionatit. Edhe sot ajo fitoi me kete rezultat ne "derbin" ndaj...

‘Juban Danja’ nuk është surprizë këtë sezon. Mund edhe Tirana AS dhe konfirmon pretendimet...

Barazimi ne transferte ndaj Kinostudios pretendente javen e kaluar u konsideruar ndoshta surprize por "Juban Danja" konfirmoi edhe njehere faktin sot se rezultatet e saj nuk jane te tilla kete sezon. Kjo sepse pasditen e sotme ajo ka arritur te...

9 vite pjesë e saj, Klaudia Rrotani ka një dedikim special: ‘Juban Danja’ gjëja...

Eshte bashkuar para 9 vitesh me "Juban Danja" dhe sot pas kaq vitesh vazhdon te jete pjese e saj, ndonese ka patur jo pak mundesi per te bere zgjedhje te tjera. E kemi fjalen per Klaudia Rrotanin qe per kete...

Ditë e veçantë për Megi Doçin, FSHF nuk harron ta urojë

Dita e sotme ka qene e veçante per futbollisten e Vllaznise dhe te kombetares shqiptare, Megi Doçin. Ajo ka festuar 23 vjetorin e lindjes bashke me njerezit e saj te dashur por nderkohe gjate gjithe dites ne adrese te...

‘Juban Danja’ e nis si pretendente. Barazon 3-3 në transfertë me Kinostudion

'Juban Danja' ka marre nje barazim me shume vlere ne ndeshjen e pare te kampionatit, duke ndalur Kinostudion pretendente brenda ne fushen e kesaj te fundit. Ekipi shkodran ka barazuar 3-3 por duhet thene se ai ka qene shume...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR