Java e tretë ‘ters’ për ‘Vllaznia B’ dhe Adën. Munden në fushat e tyre...

Java e trete e kampionatit te kategorise se dyte ka qene 'ters' per ekipet shkodrane pjesmarrese ne te. Si 'Vllaznia B' ashtu edhe Ada jane mundur sot, ndonese i kane luajtur ndeshjet ne fushen e tyre. Keshtu, 'Vllaznia B' ka...

Gati faza e dytë, Tërbuni projekton dy goditje “big”

Ekipi i Tërbunit vazhdon stërvitjen nën drejtimin e trajnerit Oltijon Kërnaja dhe zv.trajnerit Ergys Neziri. Skuadra pukjane po mendon për vazhdimin me sukses të fazës së dytë. Zv.trajneri Ergys Neziri thotë: “Ne tani kemi një sulmues që në fazën e...

FOTO-LAJM/ Ada nis projektin e rikthimit në kategorinë e parë me ‘tre musketirët”

Ada do te nise pergatitjet per sezonin e ri futbollistik dhe duket se ajo do te kete nje organizim te ri. Ka mjaftuar nje foto e publikuar ne story nga trajneri i kesaj Vahedin Pepa per te zbuluar shume...

Ndodh rrallë/ Trajneri i “Vllaznia B” vlerëson publikisht një futbollist të tij

Ndodh rrallë që një trajner të lavdërojë një futbollist, për më tepër edhe publikisht. Por ka ndodhur sot pas ndeshjes Vllaznia B- Gramshi 2-1, kur trajneri i ekipit shkodran Ervis Kraja ka vlerësuar maksimalisht një sportist të ekipit të...

Ada e nis me një barazim. Vetëm 0-0 ndaj Sopotit pretendent

Ada e ka nisur kampionatin e sivjetem te kategorise se dyte me nje barazim. Ajo e ka mbyllur ne shifrat 0-0 takimin e pare, ate te luajtur ne fushen sportive "Adriatik" ndaj Sopotit te Librazhdit. Ne pamje te pare duket...

Ada humbet sërish, viti 2018 ka nisur si mos më keq për velipojakët

Pasi ka humbur me Kevitan në transfertë në ndeshjen e parë të këtij viti, Ada humb edhe në fushën e vet. Këtë herë ndaj Internacional në ndeshjen e luajtur pasditen e sotme në fushën sportive "Adriatik" të Velipojës. Alimadhi...

Rroji: Ada nuk po ëndërron suksesin, por po punon për të

Pas barazimit javën e kaluar ndaj kryesuesit të kampionatit- Tërbunit, Ada do të tentojë të marrë një tjetër rezultat pozitiv edhe në ndeshjen e rradhës, atë që do të luajë të dielën në "Skënder Halili" ndaj Tirana B. Një...

Ada shumë e vogël për Vorën. Kryesuesit e kampionatit “ia bëjnë 8-2” velipojakëve

Shpresat e koplikasve për një ndalje të kryesuesve të kampionatit në ndeshjen ndaj Vorës, kanë marrë fund. Velipojakët jo vetëm që nuk arritën t'i ndalin ato por e kanë pësuar keq, 2-8. Ka ndodhur kështu në ndeshjen e luajtur...

‘Vllaznia B’ e nis kampionatin me fitore. Mund 2-1 Klosin

Belajdi Pusi i ka dhene fitoren Vllaznise B ne ndeshjen e pare te kampionatit duke shenuar dy gola dhe duke kontribuar ne suksesin 2-1 te kuqebluve ndaj Klosit. Ne ndeshjen e luajtur ne fushen "Reshit Rusi", sulmuesi i ekipit te...

Tjetër surprizë e “Vllaznia B”, barazon në Librazhd dhe ndal Sopotin

Ndonese ka luajtur ne dy javet e para te fazes se dyte ne transferte, "Vllaznia B" nuk ka humbur asnjeren prej ketyre ndeshjeve ndonese ka luajtur ndaj dy prej ekipeve pretendente. Javen e kaluar kuqeblute barazuar ne Tirane me Partizani...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR