Rubin Hebaj shënon dy gola dhe ndihmon Partizanin të mundë Kastriotin

Partizani ka arritur të marrë fitoren e parë për vitin 2019, duke mundur Kastriotin me rezultatin 4-2. Në këtë mënyrë, të besuarit e Gegës kanë provuar për herë të parë shijen e fitores për këtë vit, duke qenë se...

Nis Kupa e Shqipërisë, ja kush gjykon në dy sfidat e sotme

Pas pushimeve të festave të fundvitit ditën e sotme do të rikthehet futbolli shqiptar. Takimet e para të raundit të dytë do të nisin zyrtarisht sot me dy me ndeshje. Skuadrat e Superligës dhe Kategorisë së Parë do të...

Ser Dedja “skanon” Superligën: Ja kush ka më shumë shanse për titullin

Hysen Dedja, një tjetër tra jner kampion i Shqipërisë së kohëve të vështira. Bëhet fjalë për sezonin 1997-1998, kur ai u shpall kampion me Vllazninë. “Seri”, siç thirret sot nga një pjesë e mirë e njerëzve të sportit, është...

Kriza në sport, Sinemati: Në Shqipëri është futur “sëmundja e betonit”, federatat s’janë për…

Gëzim Sinemati, i ftuar në emisionin “Procesi Sportiv”, ka folur mbreme për situatën kritike të sportit në Shqipëri, ku problem kryesor përbëjnë financat. Sinemati, thekson se në sport nuk është vendi që drejtuesit të marrin para, nga ato fonde...

Flet “Deda” Haxhiosmanoviç: Ja kush shpallet kampion këtë sezon në Superligë

Një malazez ka udhëhequr Vllazninë në titullin e fundit të fituar, pikërisht në sezonin 2000- 2001. Trajneri Dervish Haxhiosmanoviç, i cili në Shkodër kishte nofkën “Deda”, ka lënë një përshtypje të jashtëzakonshme te tifozët kuqeblu. Ai arriti që të fitonte...

Kastrioti nuk ndalet në merkato, drejt akordit me mesfushorin shkodran

Kastrioti po afron lojtarë, madje drejtuesit kanë studiuar edhe disa të rinj të talentuar që kanë spikatur në Kategorinë e Parë. Por, duket se në Krujë janë drejt rikthimit të mesfushorit me eksperiencë, shkodranit Abaz Karakaçi, i cili ka...

Komisioni i Disiplinës e nis me paralajmërime, e pësojnë TIRANA, LUFTËTARI dhe TEUTA

Komisioni i Disiplinës ka zbardhur vendimet për javën e 18-të të Superiores dhe kategorive inferiore. Organi i drejtësisë sportive pranë Federatës Shqiptare të Futbollit është mjaftuar me paralajmërime, ndërsa e kanë pësuar zyrtari dhe lojtari i Laçit. Më poshtë...

Flet shkodrani Esin Hakaj: Idhulli im është Marselo

Që Teuta ka ndryshuar fytyrë dhe ritëm, kjo nuk ka nevojë për shumë fjalë, mjafton të shikosh renditjen dhe ecurinë e tyre. Ndryshime të mëdha nga një skuadër që me shumë sforco siguronte mbijetesën sezonin e kaluar, në këtë...

Menaxheri tregon problemet e Superiores: Janë dobësuar klubet, nuk është treg atraktiv

Elton Marini, një nga menaxherët që operojnë vazhdimisht në tregun shqiptar, ka treguar se pse është e vështirë aktualisht që të sjellësh sulmues cilësorë në kampionatin shqiptar. Menaxheri i cili së fundmi transferoi Rrocën te Kukësi, tregoi në “Fair...

Canaj plas “bombën”: Litari është mbledhur, mund të mos kemi më futboll

Trajneri dhe specialisti, Agim Canaj, është i ftuar në emisionin “Sport News Plus” të gazetares Daljana Sejdia në televizionin “News 24”. I pyetur për krizën financiare në futbollin shqiptar, Canaj u shpreh: A paraqet raporti i UEFA-s pasqyrën...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Klaudia Rrotani “lë” futbollin dhe nis një profesion tjetër

Një nga futbollistet më të mira në Shqipëri aktualisht është Klaudia Rrotani. Ajo jo vetëm që ka spikatur prej vitesh me ekipin "Juban Danja",...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR