Vllaznisë “s’i bën derman” as Tom Doshi

Prej disa javësh është duke i qëndruar shumë pranë Vllaznisë. Me shpërblime për ekipin, para të shpenzuara për grumbullime e tifozë dhe për ta mbyllur këtë tifozllëk, Tom Doshi mbrëmjen e së mërkurës ka qenë i pranishëm në tribunën...

Statistikat/ Gjoka “parakalon” Cungun. Vllaznia shpresë për ngjitje

Me trepikëshin e marrë ndaj Luftëtarit, në kampin shkodran ka më shumë ngrohtësi. Një fitore e cila e ka ngjitur skuadrën kuqeblu në vendin e tetë në renditje duke qenë tashmë e shkëputur plot 7 pikë nga Lushnja e...

Vendimet e Komitetit Ekzekutiv, zyra te reja për FSHF dhe mini-stadium

Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së ka marrë vendimet e radhës në mbledhjen e tij, ku vëmendja kryesore është përqëndruar tek Projekti i Zyrave të Reja të FSHF-së, me ndryshimet përkatëse, ku përfshihet përveç zyrave edhe një fushë, por edhe miratimi...

Dy pjestarë të Vllaznisë në kursin për drejtor teknik përkrah… vëllait të kryeministrit

Ditën e sotme Federata Shqiptare e Futbollit ka nisur kursin për Drejtor Sportiv. Në këtë kurs, nga klubi Vllaznia janë dy pjesmarrës, pikërisht përgjegjësi teknik i Akademisë Alban Neziri dhe trajneri i ekipit "B" Ervis Kraja. Ato kuptohet që...

Laçi triumfon në Shkodër. Fiton 2-1 ndaj Vlaznisë

Vllaznia zhgenjen ne ndeshjen ndaj Laçit teksa humbet 1-2 brenda ne Shkoder.Ndeshja ka nisur ne menyren me te mire te mundshme per Vllaznine. Ne minuten e 6-te, pas nje aksioni te rrjedhshem nga krahu i djathte, Gocaj kroson ne...

Tmerr në Shkodër. Tentohet të theret trajneri i Vllaznisë Ernest Gjoka

Skandal ne Shkoder. Nje person ka tentuar qe te there trajnerin e Vllaznise Ernest Gjoka. Siç raporton "Shkodra News", ngjarja ka ndodhur ne fushen sportive Reshit Rusi ne Shkoder ne fund te stervitjes. Nje shtetas me kapuç ne koke i...

Sot nuk luajti asnjë minutë, trajneri Gjoka shpjegon mungesën e Krymit

Loja e tij në repartin e mesfushës, pikërisht në rolin e shkatërruesit, ka rënë gjithmonë në sy dhe shpeshherë ka marrë vlerësime pozive si nga specialistët ashtu edhe nga tifozët. Ka munguar ne dy ndeshje, me pas luajti te...

Erjon Vucaj: Respekt për Laçin, por këtë herë fiton Vllaznia ime

Takimi i së dielës është shumë i rëndësishëm për Vllazninë dhe për ecurinë e saj të mëtejshme në kampionat. Por edhe për të personalisht është një takim që ndaj emocione sepse tek Laçi ka kaluar pjesën më të bukur...

Sqarimi i Cungut: Skënderbeu ka trajner të shkëlqyer, s’kam të drejtë të pi kafe...

Një takim i presidentit Ardjan Takaj me trajnerin Armando Cungu ka sjellë aludimin e një bashkëpunimi mes palëve, edhe pse skuadra korçare, në drejtimin e trajnerit Ilir Daja, po ecën shumë mirë aktualisht.Por sqaron gjithçka në lidhje këtë histori...

Laçi “tmerri” i Vllaznisë. 4 fitore në 6 ndeshjet e fundit në Shkodër

Fitorja e sotme e Laçit brenda në "Loro Boriçi" ndaj Vllaznisë, nuk ka qenë rastësi. Themi kështu sepse kurbinasit janë kthyer në "tmerrin" e kuqebluve në dy vitet e fundit. Mjafton të ndalemi tek statistikat e përballjeve në mes...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Klaudia Rrotani “lë” futbollin dhe nis një profesion tjetër

Një nga futbollistet më të mira në Shqipëri aktualisht është Klaudia Rrotani. Ajo jo vetëm që ka spikatur prej vitesh me ekipin "Juban Danja",...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR