Kamza kthehet në “GIJOTINE”, 7 trajner për një kohë fare të shkurtër (EMRAT)

Gentian Stojku është trajneri më i ri i Kamzës. 44 vjeçari do të pasojë në këtë post teknikun e larguar tashmë, Ernest Gjoka. Ky i fundit dha dorëheqjen menjëherë pas disfatës 1-0 në derbin e mbijetesës ndaj Kastriotit, duke...

De Biazi: Salihin e njoh mirë. Do jetë i rëndësishëm për ne

Trajneri i kombetares shqiptare Xhovani De Biazi ka qene i pranishem sot ne zhvillimet e punimeve te Asamblese vjetore te Federates Shqiptare te Futbollit qe eshte mbajtur ne Shkoder dhe ka pranuar me kenaqesi te flase edhe per mediat e pranishme. I pyetur per lenien jashte liste te Salihit per ndeshjen miqesore te dates 29 shkurt me Gjeorgjine, De Biazi është përgjigjur: "Salihi nuk është lënë jashtë liste për ndonjë arsye tjetër por sepse sapo ka shkuar në Amerikë dhe do ishte e pakutueshme ta thirrja për këtë miqësore. Unë i njoh shumë mirë vlerat e tij dhe patjetër që do jetë një pikë e rëndësishme e kombëtares sonë por tashmë është koha të testoj lojtarë të tjerë". Ndeshja me Gjeorgjinë do jetë e para për të si trajner në pankinë shqiptare.

Suad Lici: Vllaznia gaboi që nuk mori Pejiçin. Të hyjë në merkato

Suad Lici, ish-mbrojtësi i Vllaznisë, në daljen e tij në një prej mediave lokale të Shkodrës ka analizuar situatën që po kalon momentalisht kjo skuadër. Ai e ka vënë theksin e kritikave tek afrimet e bëra në merkaton e verës, sidomos në repartin e sulmit. Lici e ka cilësuar të domosdoshëm faktin që shkodranët kanë pasur nevojë për një lojtar tipik goli si kroati Pejiç. “Afrimet që ka bërë Vllaznia natyrisht që nuk kënaqin, sidomos kur bëhet fjalë për sulmin. Në këtë repart kuqeblutë po vuajnë shumë, duke pasur parasysh se dyshja Hysa e Rexha nuk kanë justifikuar aspak. Për mendimin tim, drejtuesit e Vllaznisë do kishin bërë mirë të sakrifikonin duke lënë jashtë disa lojtarë, që të afronin Pejiçin. Tashmë dihen vlerat e tij dhe potenca që ka në sulm.

Tek Vllaznia janë të shqetësuar për Renato Malotën

Që prej së premtes të kaluar, Renato Malota i është rikthyer normalisht stërvitjes me ekipin e Vllaznisë. Ai është duke punuar jashtëzakonisht shumë gjatë këtyre ditëve për të kapur ritmin e humbur të dy javëve që qëndroi pa stërvitje...

Lëvizje e papritur: Eugent Zeka jep dorëheqjen si drejtor i Vllaznisë?!

Dita e sotme duket se po mbyllet me nje tjeter zhvillim tek Vllaznia. Perveç firmosjes se kontrates dhe prezantimit te sulmuesit Xhevahir Sukaj, erdhi shpallja e listes se lojtareve qe do udhetojne neser drejt Ulqinit qe solli jo pak...

Dedja: Ekipin e pengon mentaliteti, duhet t’ua mbys “lepurin në bark”

Mjaft i trishtuar është parë pas ndeshjes trajneri Hysen Dedja, i cili po vuan mungesat, por edhe faktin që Lushnja është një ekip me ndroje, që jashtë fushe nuk arrin të tregojë vlerat e saj reale. Pas ndeshjes ai...

Tre ish-ët kundër Vllaznisë të shtunën në Vlorë

Një prej ndeshjeve më interesante të javës së gjashtë të Superligës Shqiptare, që do të zhvillohet këtë fundjavë, është ajo që do të luhet në stadiumin e Vlorës, Flamurtari-Vllaznia. Por shkodranët do të gjejnë në Vlorë, të ish-lojtarë të tyre, vetëm tre muaj më parë ishin me fanellën kuqebluve. Mesfushori Ndriçim Shtubina dhe dy mbrojtësit Blazho Rajoviç dhe Alechenu Abraham

Gjoka: Ndaj Skenderbeut jo e pamundur, duhet te jemi mire psikologjikisht

Ne prag te ndeshjes me Skenderbeun, trajneri Ernest Gjoka ka dale ne nje konference per shtyp. Ai tha se gjendja ne ekip eshte e mire por ndryshimi i vendit ku do te zhvillohet ndeshja pritet te kete impakt negativ. Per Gjoken e vetmja menyre per te ndalur Skenderbeun eshte pergatitja e mire psikologjike e ndeshjes dhe me besim se mund te marrin pike.

“Receta” e Beqirit: Barazim në Vlorë dhe fitore ndaj Kamzës

Ditët kalojnë dhe ankthi shtohet në kampin shkodran në pragndeshjen me Flamurtarin. Kuqeblutë ndodhen në pozita aspak të mira në renditje dhe për rrjedhojë, u duhet të shohin mundësinë për të marrë pikë në këtë sfidë. Por padyshim që...

Canaj reagon: Dënim i qëllimshëm, duan të favorizojnë Tiranën

Tekniku i Vllaznisë, Agim Canaj, ka reaguar menjëherë pas vendimit të marrë nga Komisioni i Disiplinës për pezullimin e tij me dy ndeshje. Sipas tij, kjo gjë edhe e qëllimshme, pasi ai nuk bëri gjë tjetër veçse pohoi për mediat “masakrën” që iu bë skuadrës së tij nga gjyqtarët në ndeshjen ndaj Partizanit. Canaj është i mendimit se e gjithë kjo ka një prapaskenë, sepse nuk ka mundësi që Vllaznia dhe ai personalisht të dënohet dy herë radhazi. “Nuk e di çfarë po më ndodh këtë sezon. Nuk më ka ndodhur asnjëherë më parë që të dënohem në një mënyrë të tillë.

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR