Presidenti Topi sot në Shkodër. Kush do ta presë në “Loro Boriçi”?

Është lajmëruar tashmë që presidenti i Republikës z. Bamir Topi do jetë pasditen e sotme në tribunën e stadiumit “Loro Boriçi” të Shkodrës për të ndjekur ndeshjen Vllaznia- Tirana. Presidenti Topi njihet si një tifoz i zjarrtë i skuadrës bardheblu dhe ka shfrytëzuar ndeshjen e sotme për të ndarë edhe disa tituj për figura të shquara të sportit dhe artit shkodran. Por pyetja që lind është kjo: Kush do jetë në krah të tij në tribunën e stadiumit sot? Kjo ka një dilemë të madhe brenda sepse në lojë ka hyrë edhe politika.

Vllaznia vetem barazim 2-2 me Tiranën

Vllaznia ka barazuar 2-2 pasditen e se shtunes ndaj Tiranes duke çuar dem avantazhin e dy golave te shenuar ne minutat e para te pjeses se dyte. Nje gabim i lojtareve te saj dhe nje kryeveper e Klodian Duros kane sjelle barazimin dhe per rrjedhoje zhgenjimin tek tifozet e shumte shkodrane qe ishin ne shkallet e “Loro Boriçit”.

Të Pranishëm Topi e Duka mungojnë krerët e Vllaznisë

Sot në stadiumin “Loro Boriçi’, si rradhë herë këto vitet e fundit ka qënë I pranishëm për të shijuar takimit mes Vllaznisë dhe Tiranës edhe Presidenti I Republikës z.Bamir Topi. Ai është shoqëruar nga  një eskortë e madhe personash, por ndër më kryesorët ka qenë edhe numri një I FSHF-së.

Sukaj: Kush është Pisha?! Unë s’njoh as Tiranën, veç golat e mi

 Ditë më parë, mbrojtësi i Tiranës, Arjan Pisha, një ndër lojtarët më me eksperiencë në kampionatin shqiptar, u mundua që të ironizonte dyshen sulmues të Vllaznisë, që cilësohet si më e mira e kampionatit shqiptar, Xhevahir Sukajn dhe Armando Vajushin, duke cituar faktin se ai i trembej vetëm Vioresin Sinanit, i cili, ky i fundit, e ka nisur këtë sezon futbollistik nga stoli i rezervave, për arsye që dihen.

Klubi Vllaznia, 400 milionë lekë shpenzimet deri në janar

Shpenzimet e llogaritura nga drejtuesit e shoqërisë aksionere Vllaznia nga muaji gusht kur është krijuar ajo dhe deri në fund të dhjetorit të këtij viti janë afro 400 milionë lekë të vjetra. Ose më saktë, 388.586.000 lekë të vjetra. Një shifër kjo e konsiderueshme e cila natyrisht që do pasohet edhe nga po aq në janar të vitit të ardhshëm dhe buxheti i Vllaznisë për një sezon futbollistik, logjikshëm do të shkojë rreth 800 milionë lekë. Kuptohet pa bërë “marrëzira” në merkaton e janarit por thjesht duke ecur me këtë ritëm dhe me shpenzimet aktuale.

Armir Grima, drejtori i ri sportiv i klubit Vllaznia

Ish-portieri I njohur I Vllaznise Armir Grima qe nga dita e sotme eshte emeruar ne postin e drejtorit sportiv te klubit shkodran. Kane qene drejtuesit e klubit ata qe e kane perzgjedhur kete kandidature per te qene ai njeriu qe do merret me te gjitha problemet sportive te ekipit te pare e deri tek ekipet e moshave.

Ramazan Rragami: Kuzhen e rrëzojnë rezultatet

Temën ndoshta më të përfolurën ditët e fundit në futbollin shqiptar për trajnerin e kombëtares shqiptare Josip Kuzhe e ka komentuar edhe specialisti i futbollit Ramazan Rragami. Tema “Kuzhe” ka ngjallur debate e diskutime të shumta në opinionin e gjërë sportive, më të fundit edhe në emisionin “Arena Sport” në Tv Rozafa. Të ftuarit kanë prekur ëdhe çështjen “Kuzhe”. Specialisti Rragami ka deklaruar se një trajner janë rezultatet që e rrëzojnë apo që i japin të drejtë. “Një trajneri profesionin e tij nuk ia merr askush pavarësisht emërimeve apo shkarkimeve. Por ajo që e bën të dështojë apo të jetë i suksesshëm një trajner janë vetëm rezultatet që arrin me ekipin.

Josa: Unë s’kam frikë as Liverpulin jo më Tiranën

Trajneri i Vllaznisë Mirel Josa i ftuar në emisionin “Arena Sport” në televizionin Rozafa mbrëmjen e djeshme e ka shprehur qartë optimizmin e tij për ndeshjen e rradhës, atë me Tiranën kryesuese të kampionatit. I pyetur nëse e tremb kjo skuadër, ai është përgjigjur: “Mua s’më tremb Liverpuli nëse do luanim me të dhe jo më Tirana”. Një deklaratë që flet qartë se tekniku i shkodranëve ka besim tek skuadra që ai drejton.

Shkodrani Gilman Lika më i miri i Shtatorit

Shoqata sportive “Sporti na bashkon” edhe këtë sezon po organizon anketat për futbollistët më të mirë të kampionatit shqiptar për çdo muaj. Në bashkëpunim edhe me katër gazetat e përditshme kombëtare që dalin në vendin tonë, bëhet një anketim, si rrjedhojë e së cilës vlerësohet edhe futbollisti më i mirë i muajit. Për muajin shtator, është vlerësuar si futbollisti më i mirë mesfushor shkodran i Tiranës Gilman Lika.

Veleçiku barazon 0-0 në Rrogozhinë me Egnatian

LAJMI I FUNDIT: Veleçiku i Koplikut ka barazuar 0-0 në ndeshjen e luajtur sot pasdite në Rrogozhinë ndaj Egnatias vendase. Loja ka qenë e dominuar tërësisht nga koplikasit ndonëse ata luanin në transfertë po lojtarët e saj kanë humbur shumë raste të pastra shënimi.

FUTBOLLI I FEMRAVE

Shqipëria me 7 lojtare të Vllaznisë në formacion, barazon në miqësoren...

Kombëtarja shqiptare e femrave ka zhvilluar ditën e sotme një ndeshje miqësore ndaj Bosnjes të luajtur në qytetin e Zenicës. Kombëtarja e femrave e drejtuar...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR