‘Lojtarë e trajner pa gjak, kjo është Tirana e skandalozit Refik Halili’

Tifo-grupi i Tiranës, ‘Tirona Fanatics’, kanë reaguar menjëherë pas humbjes 1-3 me përmbysje të skuadrës së tyre përballë Kukësit, me anë të një postimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook. Tifo-grupi i bardhebluve nuk është përmbajtur aspak, duke...

‘Mund të kishim shënuar më shumë’, Gjici: Tani dua 3-4 fitore radhazi

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, foli për mediat pas triumfit 1-3 të arritur në sfidën ndaj Tiranës, teksa u shpreh i kënaqur me fitoren. Kreu i verilindorëve bën me dije se pret më shumë fitore radhazi të skuadrës së...

Goli i shkodranit Hasani s’mjafton, Kukësi mund 3-1 Tiranën

Kukësi ka marrë sot një fitore bindëse 3-1 përballë Tiranës në kryeqytet, duke u konfirmuar si rivali kryesor i Partizanit në këtë sezon, skuadra e Duros ka triumfuar falë një përmbysje të shkëlqyer në pjesën e dytë ku nxori...

Malota zbulon sekretin e shënimit të golit: Zbatova këshillën e Suad Licit!

Renato Malota, ishte ai që shënoi golin e parë për Vllazninë në fitoren kundër Luftëtarit. Për mikrofonin e “Supersport”, ai ka thënë se mendon që mbijetesa ka përfunduar si çështje. Gjithashtu ai tregon këshillën që i dha Lici. Fitorja? “Duke...

Trajneri i LUFTËTARIT i qartë: Ky ekip do lojtarë të tjerë, Shtubina dhe Lika...

Jorgos Marantas ka folur pas humbjes 2-0 kundër Vllaznisë. Trajneri i Luftëtarit deklaroi për mikrofonin e Supersport: “Rezultati nuk është fare i mirë për ne. Si thatë edhe ju, pjesën e parë luajtëm shumë mirë. Pjesën e dytë patëm pak...

‘Kam respekt për Shtubinën dhe Likën, por…’, trajneri i VLLAZNISË paralajmëron ‘furtunë’

Padyshim qe eshte shfaqur i kenaqur me fitoren ndaj Luftetarit, fitore kjo qe e shkeput Vllaznine e tij perfundimisht nga dy vendet e fundit te renditjes. Trajneri Mirsad Jonuz ka folur per takimin e sotem ne Gjirokaster, lenien ne stol...

Malota e Lika ‘nderojnë’ Vllazninë, mundin 2-0 Luftëtarin

Ndonëse me vështirësi Vllaznia ka marrë një fitore me shumë vlerë ndaj Luftëtarit në Gjirokastër. Goli I Renato Malotës në minutën e 85-të dhe ai I Likës në të 91-tën I kanë dhënë fitoren 2-0 kuqebluve që marrin një...

Mbyllet pjesa e parë, barazim mes Luftëtarit dhe Vllaznisë

Eshte mbyllur ne barazim 0-0 pjesa e pare e ndeshjes qe po luhet ne Gjirokaster ne mes Luftetarit dhe Vllaznise. Ndeshja ne Gjirokaster ka nisur me nje minute heshtje ne nderim te viktimave te termetit nderkohe qe lojtaret e te...

Publikohen formacionet zyrtare, ja si do rreshtohen Luftëtari dhe Vllaznia

Do të luhet duke nisur nga ora 13:30, sfida mes Luftëtarit dhe Vllaznisë, e vlefshme për javën e 14-të, të Kategorisë Superiore. Të dyja skuadrat kanë një qëllim, atë të fitores dhe të tre pikëve. Luftëtari do të tentojë të...

Vllaznia tre ndryshime në formacion për ndeshjen me Luftëtarin

Vllaznia do te luaje ne oren 13.30 ne Gjirokaster ndeshjen e rradhes per kampionat, ate ndaj Luftetarit vendas. Per kete takim, trajneri Jonuz dhe stafi i tij duket se kane nder mend te bejne tre ndryshime ne formacion, ndryshime keto...

FUTBOLLI I FEMRAVE

‘Juban Danja’ fiton 12-0 ndaj Dajtit. Anela Vishkulli shënon plot 6...

"Juban Danja" vijon serine e fitoreve dhe rezultateve pozitive ne kampionat. Pasditen e sotme ajo ka mundur me rezultatin e thelle 12-0 ekipin e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR