Kontratat, Superliga rrezikon pas 31 majit

Ajo që po ndodh aktualisht te Vllaznia, shumë shpejt mund të ndodhë edhe në klubet e tjera shqiptare. FIFA ka lajmëruar se nuk ka fuqinë që të shtyjë përtej afateve dhe të mbështetë mosrespektimin e kontratave të nënshkruara nga...

Vllaznia mes problemesh, lojtarët drejt largimit

Situata te Vllaznia s’është aspak e qetë. Si të mos mjaftonte ambienti i zymtë i krijuar për shkak të shpërthimit të pandemisë COVID-19, tanimë në Shkodër askush nuk do të zbresë në fushë. Shkak janë bërë rrogat...

Zbardhen bisedat mes administratorit Lici dhe lojtarëve të Vllaznisë

Ndodhi ajo që pritej, lojtarët e Vllaznisë bojkotojnë stërvitjen pas ultimatumit që i dhanë klubit dy ditë më parë. Ashtu siç kishte paralajmëruar “Panorama Sport”, futbollistët kërkuan një takim me administratorin Suad Lici, për të qartësuar situatën...

Ish- sulmuesi i Vllaznia U19 akuzon: Gazi i botës, luajtëm me një fileto pule...

Akile Ndreca ka qenë një nga lojtarët e shumtë të rinj tek të cilët klubi i Vllaznisë nuk ka investuar në vitet e fundit. Djaloshi i cili shkëlqeu me ekipet e moshave të kuqebluve, tashmë gjendet në...

Rasti ‘Vllaznia’, FIFA ua konfirmon klubeve shqiptare: Nuk zgjaten kontratat pa marrëveshje

Ajo që po ndodh aktualisht te Vllaznia, me lojtarët që refuzojnë të dalin në stërvitje apo vazhdojnë të luajnë pa u paguar, shumë shpejt mund të ndodhë në të gjitha klubet shqiptare dhe këta të fundit jo...

Tre futbollistët maqedonas ende larg Vllaznisë

Prej ditësh së djeshme trajneri Mirsad Jonuz dhe futbollisti Filip Gligorov kanë mbërritur në Shkodër dhe janë duke qëndruar në karantinë, por sakaq tre futbollistët e tjerë nga Maqedonia e Veriut ende nuk kanë mbërritur në vendin tonë. Arsyen e...

Ja propozimet e administratorit Lici për futbollistët e Vllaznisë

Ka biseduar për disa minuta me lojtarët por nuk ka arritur dot t'i bindë ata për të ndryshuar mendje dhe administratori i Vllaznisë Suad Lici ndjehet i pafuqishëm për të bërë diçka ndryshe. Ai ka mbërritur sot në fushën...

Gilman Lika ngriti zërin, trajneri i njohur propozon: Zbritje pikësh për ekipet që u...

Tre dite me pare kapiteni i Vllaznise Gilman Lika ngriti zerin sepse sipas tij, disa skuadra te Superliges ka nje muaj qe sterviten ne menyre te fshehte dhe kjo nuk eshte normale sepse kjo tregon pabarazi. Vllaznia dhe disa ekipe...

Trajneri Jonuz: Nëse situata nuk zgjidhet, edhe unë jap dorëheqjen

Klima në klubin e Vllazinisë nuk ka qenë aspak pozitive ditën e sotme, ku lojtarët kanë bojkotuar edhe seancën stërvitore. Shkak për këtë janë bërë rrogat e pa paguara prej 4 muajsh për futbollistët shkodranë. Kriza e shkaktuar prej...

VLLAZNIA vetëm maja e ajsbergut, i gjithë futbolli shqiptar probleme me pagat

Sot, futbollistët e klubit Vllaznia kanë bojkotuar stërvitjen në Shkodër, pasi prej janarit vijojnë të mos paguhyen nga Bashkia e qytetit, ajo që është edhe aksionerja e kuqebluve.

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR