Specialiteti i Shtubinës, flet “xholi” shkodran: Di se si të sillem me…

Laçi ka një virtyt që e ka veçuar thuajse gjatë gjithë dekadës së fundit në Superiore. Grupi ka qenë gjithnjë më i rëndësishëm se individi, natyrisht kjo nuk ka frenuar askënd të spikasë mbi të tjerët. Në këtë sezon...

Kaos te Flamurtari, ja çfarë ndodh me skuadrën dhe administratorin Idrizi

Pavarësisht se lojtarët e Flamurtarit dhe stafi teknik po tregohen profesionistë të vërtetë, duke treguar korrektësi maksimale në seancat stërvitore, nuk po marrin të njëjtën monedhë nga drejtuesit e klubit. Vetë administratori Sinan Idrizi është treguar thjesht një spektator,...

Flet Fangaj: Ëndrra ime, një ditë të vesh fanellën e kombëtares

Sezoni i tretë te Laçi po rezulton i bekuar për Abdurraman Fangajn. Mbrojtësi i djathtë ka zhvilluar një pjesë të parë të këtij edicioni thuajse në përsosmëri, duke u evidentuar si një ndër futbollistët më të mirë në rolin...

Ersil Ymeraj: Mbijetesa e Kastriotit e vështirë, por matematika…

Kampionati do të tregojë nëse ndryshimet e shumta të Kastriotit në këtë merkato të dimrit kanë qenë zgjidhja e duhur për skuadrën apo një gabim. Gjithsesi ende nuk është mbyllur kjo hapësirë e shitblerjeve dhe priten disa afrime që do...

Teuta gjen zëvendësuesin e Latif, një bullgar për durrsakët

Largimi i Latif Amadu drejt skuadrës bjelloruse të Shakhtyor Soligorsk ka lënë boshllëk të madh te Teuta, fakt që u vërejt edhe në testin ndaj Kastriotit një ditë më parë. Për këtë trajneri Bledi Shkëmbi ka kërkuar që të...

“Njeriu gol” te LAÇI, Ndriçim SHTUBINA flet “shkoqur”: Drejtuesit merren me merkaton, unë kam...

Ndriçim Shtubina ka folur për Supersport, teksa ka treguar aventurën e deri tanishme në skuadrën kurbinase. Shkodrani ka rezultuar “njeriu gol”, megjithatë suksesin e tij ai ia dedikon të gjithë shokëve të skuadrës. Si një “xhol” për trajnerin Besnik Prenga,...

E mori nga Lokomotiva e Zagrebit, flet trajneri Prenga: Enis Çokaj ka një të...

Trajneri i Laçit Besnik Prenga ka folur pas ndeshjes me Tiranën , sfidë që përfundojë me rezultatin 2-0 për kurbinasit. Trajneri laçian është shprehur i kënaqur me paraqitjet e skuadrës, si dhe ka folur për merkaton e skuadrës. “Me thënë...

VIDEO/ Kjo KAMZË është e frikshme, trajneri GJOKA i jashtëzakonshëm: Stërvitje në PLAZH mes...

Skuadra e Kamzës po vijon rregullisht stërvitjen nën drejtimin e trajnerit Ernest Gjoka. Ekipi kryeqytetas nuk di të ndalet teksa lufton për të qëndruar mes më të mirëve në elitë. Sot, trajneri i njohur ka bërë një postim në...

Gjici do titullin apo Bashkinë e Kukësit? Ja si përgjigjet presidenti i klubit verilindor

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, i ftuar gjatë kësaj jave në emisionin “Pressing” në ABC News, u pyet në studio edhe nëse do të jetë kandidat i Partisë Socialiste në Bashkinë e Kukësit, për zgjedhjet e Qershorit të vitit...

Kukësi bën goditjen e radhës në merkato, vjen talenti i Shpresave

Kur u duk se me Rrocën dhe Shkurtajn u mbyll merkatoja e Kukësit, gjërat duket se kanë ndryshuar dhe verilindorët po përgatiten për një tjetër blerje. Këtë radhë, drejtuesit e Kukësit kanë hedhur sytë nga kampionat serb, aty ku...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Klaudia Rrotani “lë” futbollin dhe nis një profesion tjetër

Një nga futbollistet më të mira në Shqipëri aktualisht është Klaudia Rrotani. Ajo jo vetëm që ka spikatur prej vitesh me ekipin "Juban Danja",...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR