“Tërbohet” Vajushi: Ça bahet kështu me Vllazninë mor?!

Tashmë ndodhet në Bullgari teksa ka firmosur për Liteks por zemra "i qan" sërish për Vllazninë, skuadrën e tij të zemrës. Armando Vajushi ndonëse larg, e ndjek me interes atë çfarë po ndodh tek skuadra shkodrane dhe për rrjedhojë është habitur nga largimi i Muçës apo lajmet për largimin e Sykjes, Gocajt a ndonjë tjetër. Sulmuesi 20 vjeçar është shumë kritik ndaj ish-klubit të tij për politikën që ndjek dhe kjo duket qartë në komentet që bën në faqen e gazetës tonë dhe në komunikimin me tifozat e ndryshëm. "Mor njerëz, këta drejtuesit e Vllaznisë janë tuj ja fut kot.

Vllaznia, vjen një sulmues malazez: Ivan Jablan

Në stërvitjen e sotme të Vllaznisë priten të jenë edhe dy futbollistë malazezë. I pari është Nenad Brnoviç, mesfushori që është shumë pranë firmës me kuqeblutë (ka mbetur vetëm hedhja e firmës sepse gjithçka ka përfunduar), ndërsa I dyti është sulmuesi Ivan Jabllan. Ai është një sulmues me shumë përvojë, 32 vjeç dhe ka luajtur së fundi me skuadrën Llovçen të Cetinjës.

Katër futbollistë shkodranë në provë tek Laçi

Skuadra e Laçit vazhdon të shprehë simpatinë e saj për futbollistët shkodranë. Ajo ka patur në përbërje të saj Vucajn dhe Rexhën deri në dhjetor ndërkohë që tashmë pjesë e këtij ekipi është edhe Valdano Nimani. Por ditët e fundit, me këtë skuadër janë bashkuar në stërvitje edhe plot katër futbollistë të tjerë nga Shkodra. Bëhet fjalë për Orges Linin që ka qenë pjesë e Adës deri para pak kohësh, për Suad Kaloshin që në fazën e parë ka luajtur me ekipin e Trepçes në Kosovë, për Mirsad Sukajn që ka luajtur me Shkumbinin dhe Ergys Buliqin që është stërvitur me Vllazninë.

Arsen Sykaj kërkohet nga Tirana dhe Laçi

Mbrojtësi i ekipit tonë “Shpresa”, Arsen Sykaj, ditët e fundit ka marrë sinjalizime nga ekipi i Tiranës dhe i Laçit. Ky i fundit i ka bërë gati dhe një kontratë, që mund të firmoste menjëherë, duke qenë mjaft e mirë për mbrojtësin shkodran. Madje ditën e enjte kur zhvillohej ndeshja miqësore Vllaznia- Prishtina, në tribunën e stadiumit "Loro Boriçi" ka qenë i pranishëm edhe drejtori sportiv i Laçit Ylber Zani.

Lajmi i fundit: Brnoviç në orën 17.00 firmos kontratën me Vllazninë

Mesfushori malazez Nenad Brnoviç do firmosë në orën 17.00 kontratën me klubin Vllaznia. Bisedimet kanë mbaruar me sukses dhe pas pak minutash, do bëhet edhe prezantimi zyrtar para mediave. Lajmi bëhet i ditur nga zëdhënësi i klubit Vllaznia Blerti Delija në komunikimin që ka patur me gazetarët pak minuta më parë. Në këtë mënyrë, mesfushori 31 vjeçar bëhet zyrtarisht blerja e parë e Vllaznisë në këtë merkato janari dhe pas tij pritet të mbërrijnë edhe firmat e disa lojtarëve të tjerë.

Brnoviç: Vij nga Partizani i Beogradit. Besojini eksperiencës time!

Pasditen e sotme është bërë realitet blerja e parë e Vllazninë në merkaton e janarit. Ai është Nenad Brnoviç, ish-lojtari i Partizanit të Beogradit dhe kombëtares së Serbisë dhe Malit të Zi. Në prezantimin e këtij lojtari para mediave, drejtori sportiv i klubit Vllaznia Armir Grima është shprehur: "Kjo është një kënaqësi që të prezantoj edhe blerjen e parë të kësaj pjese të merkatos. Bëhet fjalë për një lojtarë shumë cilësor me një karrierë tepër të pasur. Mund të them se kjo kontratë është për  këtë pjesë të sezonit dhe për më tepër do të shikohet pas përfundimit të tij.

Vllaznia skuadra më e mirë shqiptare për vitin 2011

Skuadra shkodrane e futbollit është vlerësuar si më e mira ndër gjitha të tjerat e kampionatit shqiptar të futbollit për vitin 2011. Ky është vlerësimi që ka dhënë IFFHS, Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit ditën e djeshme. Koha për të cilën janë llogaritur rezultatet e arritura nga të gjitha skuadrat për periudhën 1 janar- 31 dhjetor 2011. Vllaznia është skuadra e vetme shqiptare që është në ranglistën e 400 ekipeve më të mira të botës dhe natyrisht ky është një vlerësim i rëndësishëm për skuadrën e Vllaznisë.

Vllaznia mund 2-0 Prishtinën në miqësore

Vllaznia dhe Prishtina janë ndeshur sot pasdite në një miqësore të luajtur në stadiumin “Loro Boriçi” e cila ka dhuruar rezultatin 2-0 për vendasit. Por më shumë sesa rezultati, rëndësi kishte zhvillimi i saj, për më shumë për motivim për të cilin u zhvillua. Siç është bërë e ditur, klubi kosovar ka nisur një fushatë sensibilizimi për mbështetje nga opinioni sportiv shqiptar dhe nga FSHF-ja për mbështetje në kauzën e tyre për kalimin e të paktën dy skuadrave të kampionatit shqiptar në superligës shqiptare. Drejtuesit e Prishtinës mendojnë se vetëm në këtë mënyrë, do shpëtoj futbolli I Kosovës dhe ata mbesin me shpresën e madhe se kërkesa e bërë nga presidentit I FSHF-së Armando Duka në UEFA dhe FIFA për këtë çështje, do gjejë miratim.

Vllaznia dështon përfundimisht edhe për Dimon e Da Silvën

Vllaznia nuk ka hequr dorë kollaj nga dy futbollistët e Bylisit, Dimon dhe brazilianin Da Silva. Trajneri Vata vazhdon të mendojë se drejtuesit e klubit do t’ia plotësojnë kërkesën për t’I patur në skuadër të dy ata. Pikërisht për këtë, vetë kryebashkiaku I Shkodrës I ka hyrë vetë punës për ta zgjidhur këtë çështje. Me anë të njohjeve të tij, ndoshta edhe politike apo shoqërore, sigurisht që ka tentuar një marrëveshje me presidentin e Bylisit për marrjen e këtyre dy futbollistëve.

Lika-Bala-Dushku marrin lekët tek Tirana. Vllaznia “me gisht në gojë”

Tre futbollistët e Tiranës, Gilman Lika, Bekim Bala dhe Erjon Dushku, thuhet të kenë marrë rrogat e prapambetura sot. Premtimi i kryebashkiakut të Tiranës Lulzim Basha se do t'u jepte paratë, është mbajtur dhe burime të shkodrasport.com, bëjnë të ditur se ato kanë kaluar në numrat e llogarisë së tre futbollistëve. Në Shkodër ndërkohë janë shumë të zemëruar me ata. Drejtuesit e klubit nuk ua falin kurrsesi veprimin e bërë. Pasditen e së mërkurës, kishte udhëtuar drejt Tiranës edhe nënkryetari Troshani dhe pasi ka mbyllur marëveshjen edhe me Bekim Balën, janë nisur drejt Shkodrës të lumtur për blerjet e bujshme që kishin bërë.

FUTBOLLI I FEMRAVE

Ndryshime në pankinën e “Juban Danja”, ikën Preka. Ja kush e...

Mbyllja e sezonit futbollistik është shoqëruar edhe me ndryshime në pankinën e ekipit të futbollit të femrave "Juban Danja". Kështu, nga sa bëhet e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR