Vllaznia- Dinamo të shtunën ora 16.00 në “Loro Boriçi”

Ndeshja e javës së 12-të të Superligës shqiptare në mes ekipeve të Vllaznisë dhe Dinamos do të luhet ditën e shtunë në orën 16.00 në stadiumin "Loro Boriçi" të Shkodrës. Ky është informacioni zyrtar që del nga zyrat e klubit shkodran. Pra, kjo ndeshje do të luhet me drita sepse kështu ka vendosur Federata. në fakt, duket paksa e palogjikshme zhvillimi i ndeshjes në një orar të tillë sepse për vetë kushtet atmosferike që po mbizotërojnë, nuk pritet të ketë shumë tifozë në stadium.

Grima: “Nuk kemi limite financiare për merkaton e janarit”

Drejtori teknik i Vllaznisë, Armir Grima ka sqaruar te gjithe se stafi teknik do te kete mbeshtetjen maksimale nga drejtuesit e skuadres te cilet kane garantuar dhe financat per realizimin e merkatos se janarit. “Mund te them me...

Nga java tjetër Vllaznia hap dyert për të tjerë futbollistë

Vllaznia ka hapur tashmë dyert e merkatos dhe nga java e tjetër pritet tė ketė një bum afrimesh tė tjera. Nga burime pranë skuadrės mėsohet se do tė vijnė disa futbollistė tė tjerė pėr provė nga kampionati serb i futbollit. Po ashtu piketimet janė hedhur dhe nė Argjentinėn e largėt, Brazil por dhe nė Europė. Mėsohet se lojtarėt qė mund tė afrohen do tė jenė nga tė gjitha repartet qė trajneri Vata tė ketė mundėsi t'i testojė tė gjithė.

Vllaznia pëlqen Amarildo Dimon, lojtari s’është kundër

Duket se Vllaznia e ka shtrirë vëzhgimin e saj, në të gjitha pistat e mundshme, sa i takon merkatos së janarit. Pavarsisht se trajnerit Rudi Vata do t’i pëlqente të afronte lojtarë, vetëm nga kampionatet, e huaja, s’është çudi, që në momente të caktuara, të bëjë ndonjë përjashtim të vogël. Pas përjashtimit të sulmuesit shkodran Xhevahir Sukaj, kuqeblutë janë vënë në kërkim të një sulmuesi tjetër, qoftë ky nga Shqipëria dhe jashtë saj. Emri më i fundit, për këtë rol, që lakohet, është ai i sulmuesit të Bylisit Amarildo Dimo. Bëhet e ditur, se ky futbollist është në preferencat e teknikut Vata dhe nuk është çudi, që në ditët në vazhdim, të ketë edhe një kontakt mes palëve.

Rudi Vata: Në Shqipëri ka trukime ndeshjesh

Prej kohësh ai vetë e ka përmendur një faktor të tillë negativ. Edhe në momentet kur ka qenë duke kandiduar për postin e presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, edhe më parë por edhe tashmë më pas, Rudi vata nuk është aspak dakord me ato çfarë ndodhin dhe prandaj I bën thirrje të gjithë atyre që kanë diçka në dorë për të reaguar ndaj fenomenit negative të trukimit të ndeshjeve.

Administratori Shaba: Hetimi? Kam folur në prokurori

Vllaznia është përmendur në listën e fundit të botuar në media në lidhje me trukimet e ndeshjeve. Pikërisht për ndeshjen e shumëpërfolur me Kastriotin këtë sezon. Kemi kontaktuar pikërisht për këtë çështje me administratorin e klubit Vllaznia Kujtim Shaba I cili ka qenë I pari që pat lëshuar akuza për atë ndeshje kryesisht për gjyqtarët e takimit.

Xhevahir Sukaj vizitë në Vlorë. E rastësishme?!

Ditën e djeshme sulmuesi shkodran Xhevahir Sukaj ka qenë në Vlorë. Burime të ndryshme e konfirmojnë këtë gjë por ende nuk është shumë e qartë nëse ai është takuar me drejtuesit e Flamurtarit apo jo. Fakti që ka shkuar në Vlorë, në qytetin ku e duan ta kenë në skuadrën e tyre, lë një shteg hapur për mundësinë e kontakteve të tjera mes palëve. Në fakt, ka qenë ish-trajneri i vlonjatëve Edmond Lutaj ai që e kërkoi me ngulm Sukaj pak kohë më parë, madje ishte i gatshëm t'i jepte Vllaznisë 2-3 lojtarë vetëm e vetëm që të kishte shërbimet e tij.

Vllaznia mund 3-1 Elbasanin për kupë

Dy golat e Jurgen Gjinit në pjesën e dytë i kanë dhënë fitoren Vllaznisë në ndeshjen e sotme për kupë ndaj Elbasanit. Pjesa e parë e kësaj ndeshje është mbyllur në barazim 1-1 teksa golin e parë e kanë shënuar miqtë me anë të Krekasit në minutën e 10-të dhe ka barazuar Arsen Hajdari në minutën e 30-të. Në këtë pjesë loje, kuqeblutë nuk kanë bindur shumë dhe prandaj trajneri Vata ka ndryshuar disa gjëra në pjesën e dytë duke aktivizuar Belishën, Muçën dhe Nimanin.

Merkatoja e Vllaznisë nis me dështim. Pak shanse për “mall” të mirë

Opinion nga Gjergj KOLA

E dëshironim të ishte ndryshe por kishim  edhe dyshimet tona dhe në fakt ata u konstatuan me tre lojtarët e parë që erdhën në merkaton e janarit. Sot është koha e internetit, e moshës digjitale dhe çdokush mund të  klikojë në "google" dhe aty nxjerr gjithçka do. Kështu ndodhi edhe me dy serbët e ardhur për provë tek Vllaznia. Për mbrojtësin Boshkoviç erdhën menjëherë sinjalet se në verë ai ishte provuar tek Laçi.

Serbët Jaksiç e Boshkoviç s’vlejnë. E njëjta përgjigje edhe për Singbo, afrikanin e ardhur...

 

Miqësorja e sotme me Adën do vlente më së shumti për të parë nivelin e dy futbollistëve serbë që kishin ardhur për provë pikërisht të Marko Boshkoviç dhe Marko Jaksiç. Por ditën e djeshme, për t'u provuar kishte ardhur edhe mbrojtësi afrikan, pikërisht futbollisti nga Benini, Felicien Singbo. Ai nuk është emër i panjohur për shkodranët sepse në sezonin 2004-05 pat luajtur për dy muaj me Vllazninë dhe u pat larguar prej saj në mënyrë enigmatike.

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia “boom” në merkato. Vijnë katër amerikane dhe një malazeze

I kishte premtuar dhe tashmë I ka bërë realitet. Presidenti I Vllaznisë në futboll për femra Lazer Matija ka bërë 5 blerje njëkohësisht. Bëhet...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR