Sukaj-Flamutari, bisedimet e para pozitive

Nuk ka asnjë konfirmim zyrtar për një takim të mundshëm mes sulmuesit shkodran Xhevahir Sukaj dhe drejtuesve të Flamutarit, por ashtu siç e kemi pohuar një ditë më parë, në faqet e gazetës tonë, bëhet e ditur se dje, në Tiranë, palët në fjalë, janë takuar dhe kanë biseduar gjerësisht mbi mundësinë e transferimit të këtij futbollisti në Vlorë, gjatë merkatos së janarit, me shpresën se edhe Bashkia e Shkodrës me atë të Vlorës do të gjejnë mirëkuptimin.

Vujadinoviç: Vetëm 4 lojtarë kanë mbetur nga Europa

Në konferencën e sotme për shtyp, portieri i Vllaznisë, malazezi Miroslav Vujadinoviç ka folur në lidhje me ndryshimet e ndodhura tek kjo skuadra nga vera, kur ajo ka luajtur në Europa League dhe deri në ndeshjen e fundit me Skënderbeun. °Nga ai moment kur kemi luajtur me Thunin dhe deri në ndeshjen e fundit me Skënderbeun janë larguar shumë lojtarë. Ndaj korçarëve në fushë kanë qenë vetëm 4 lojtarë nga ajo periudhë, të tjerët janë larguar.

“Batuta” vlonjate: A e doni edhe Gjikën për Sukajn?

Dy ditët e fundit në media ka qarkulluar lajmi se drejtuesit e Flamurtarit po bëjnë çmos për të marrë futbollistin shkodran Xhevahir Sukaj. Por fakti, që ai për të marrë letrat nga Vllaznia duhet të paguajë së paku 50 mijë euro në arkën e klubit shkodran, e bën të vështirë këtë gjë. Drejtuesit kuqeblu thuhet të kenë kërkuar si këmbim marrjen e Rajoviç dhe Lenës për ta lënë të lirë me kosto zero Sukajn.

Shkodranët kundër zhvillimit të ndeshjes me Tomorin në Kuçovë

Dihet tashmë, që ekipi i Tomorit, për këtë fazë të parë të këtij sezoni, të paktën për këtë fazë, nuk do të luajë asnjë ndeshje në Berat për shkak të rikonstruksionit të fushës së stadiumit të këtij qyteti. Prandaj kjo skuadër, kur vjen puna për të zhvilluar takimet brenda fushës së vet, deri tani ka zgjedhur një fushë, që është sa më afër Beratit, në mënyrë, që edhe sportdashësit berates të kenë sa më shumë mundësi për ta ndjekur.

Kryebashkiaku Luka- këshilltarëve: Mos u merrni me stadiumin “Loro Boriçi!

Në mbledhjen e fundit të Këshillit Bashkiak të Shkodrës, debati më i nxehtë ka qenë ai i sportit pikërisht kalimi i fushës sportive "Reshit Rusi" si kapital i shoqërisë aksionere "Vllaznia". Debatet kanë qenë të nxehta dhe diskutimet e këshilltarëve i kanë dhënë pamjen e një rrëmuje të vërtetë kësaj seance. Njëri thoshte "pse duhet t'i kalojë futbollit kjo fushë", tjetri "A mund të ndërtohen pallate në atë tokë".

Sinani: Vllaznia duhet të fillojë të mendojë pa Sukajn tashmë

Këtë herë ka folur si trajner. Për t’I dalë në krah edhe kolegut të tij Vata për situatën e krijuar ditët e fundit. Vetë ai nuk ka dhuruar asnjëherë probleme të tilla në karrierën e tij të gjatë sportive. Nuk ka ndër mend aspak të fajësojë Sukajn për sjelljen e treguar por mendon se trajneri I parë I Vllaznisë ka bërë zgjidhjen më të mirë të mundshme.

Vajushi vulos fitoren e Vllaznisë 5-2 ndaj Dinamos

Vllaznia ka arritur një fitore të thellë 5-2 ndaj Dinamos në ndeshjen e sotme të vlefshme për Kupën e Shqipërisë. Në pamje të parë duket një fitore e lehtë megjithatë nuk ka qenë e tillë. Pjesa  e parë e ndeshjes është dominuar nga dinamovitët e rinj ndërkohë që Vllaznia ka treguar shumë dobësi në lojën e saj. Jo më kot, ky 45 minutësh është mbyllur me fitoren e Dinamos 2-1.

Vllaznia hidhet në sulm për Bekim Balën

Pas pezullimit të Xhevahir Sukajt “gjahu” më I mirë për të sulmuar e për të mbushur boshllëkun e krijuar në sulmin e Vllaznia, natyrisht që është një tjetër shkodran- Bekim Bala. Për sulmuesin actual të Tiranës, ka kohë që ka filluar interesimi.  Madje jo vetëm për të, por edhe për mesfushorin Gilman Lika dhe mbrojtësin Erjon Dushku. Megjithatë nevoja më imediate në këto moment duket se është ajo për një sulmues cilësor dhe prandaj “kthetrat” e drejtueve kuqeblu janë drejtuar tërësisht nga Bala.

Rudi Vata: Kam ndërhyrë për ta çuar Sukajn në kombëtare

Debati i lindur së fundi në mes trajnerit të Vllaznisë Rudi Vata dhe sulmuesit të saj Xhevahir Sukaj, natyrisht që ka nxjerrë në pah edhe ndonjë problem që mund të ketë patur mes palëve. Lojtari thotë që kam dashur të luajë pas momentit të parë kur refuzova dhe trajneri përgjigjet se "ai nuk më kërkoi falje" e ndërkohë kishte futur tjetër futbollist në fushë në vend të tij.

Në Shkodër të gjithë pyesin: A do falet Sukaj?

Të dielën është marrë vendimi për pezullimin katër mujor të tij, gjobitjen me 50 për qind të kontratës dhe vendimin tjetër për t'u stërvitur me të rinjtë gjatë kësaj periudhe.Xhevahir Sukaj për 4 muaj nuk do veshë fanellën e Vllaznisë. Madje drejtues të Bashkisë, institucion që ka në varësi edhe futbollin në Shkodër, deklarojnë se ai edhe për disa vite të tjera të mira, nuk do ta veshë më fanellën kuqeblu.

FUTBOLLI I FEMRAVE

E VEÇANTË/ Vllaznia e femrave me ‘një formacion’ në kombëtare

Qe prej se merkures ne Barbullush eshte grumbulluar kombetarja e femrave ne zborin e rradhes, ne pergatitje per ndeshjet e rradhes eliminatore. Trajneri Armir Grima...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR