Vllaznia fiton edhe një tjetër ndeshje miqësore

Tjetër fitore për kuqeblutë në ndeshjet miqësore që po zhvillon në prag të nisjes së sezonit të ri futbollistik.Pasditen e sotme ato kanë fituar me rezultatin 2-1 ndaj ekipit FK Labunishta që merr pjesë në kategorinë e dytë të...

Shulku: Ekipet janë gati për Superioren por cilësia mbetet për t’u parë

Kriza financiare që ka mbërthyer klubet shqiptare ka bërë që disa prej tyre të mos kenë filluar në kushte normale stërvitjen për sezonin e ri. Kur mbeten 10 ditë nga fillimi i kampionatit, Flamurtari nuk ka zhvilluar ende stërvitjen...

Olsi Gocaj s’pret më, firmos me Flamurtarin

Flamurtari pa trajner, por vazhdon të bëj afrime në merkato. Sot klubi vlonjat ka zyrtarizuar afrimin e mbrojtësit shkodran Olsi Gocaj. Lojtari nuk pranoi të ishte në provë te Vllaznia dhe për këtë arsye është larguar duke gjetur akordin...

Vllaznia gjen “NJERIUN-GOL”, nis bisedimet me autorin e 67 golave

Sulmuesit anglez pritet të kthehen shumë shpejt në modë në Kategorinë Superiore. Pas Tiranës, që prej 2 sezonesh ka në radhët e saj, gjigantin, Michael Ngoo, një tjetër skuadër e elitës së futbollit shqiptar synon të ketë një anglez...

Kualifikimi në 1/32 e Champions LEAGUE, presidenti Matija: Ishte dhurata më e bukur për...

Vllaznia e femrave, arriti të shkruante historinë duke u bërë skuadra e parë shqiptare, e cila arriti të bëhej pjesë e 32 ekipeve më të mira në Europë, me kualifikimin në grupet e Champions League. Gjatë fazës së ndeshjeve kualifikuese,...

VIDEO/ Kualifikimi historik në grupet e Champions-it, shikoni festën e futbollisteve të Vllaznisë

Vllaznia në futboll për femra shkroi historinë duke u bërë skuadra e parë shqiptare që arrin të kualifikohet në grupet e Champions-it. Pas barazimit 1-1 ndaj lituanezeve të Gintrës, skuadra shkodrane u rendit e para në grupin 10 paraeliminator duke...

Kryebashkiakja Ademi uron Vllazninë për kualifikimin historik në Champions: Bravo vajza!

Kryebashkiakja e Shkodres Voltana Ademi ka uruar klubin e Vllaznisë për femra të cilat ditën e sotme kanë siguruar kualifikimin historik për në fazën e grupeve të Champiosn Leagues. Kryetarja në detyrë e bashkisë së Shkodrës në rrjetet sociale ka...

Jonuz nuk po bindet nga të rinjtë, Vllaznia ngec për sulmues. Pritet një afrikan…

Vllaznia duhet t’ia nisë nga fillimi. Kërkimet për sulmues janë rihapur. Kur dihet që tregu vendës ka mangësi “bomberash”, kërkimet do të zhvendosen jashtë kufijve. Stafi teknik dhe ai organizativ po bëjnë çmos që të “godasin” në shenjë dhe...

Shorti/ Kundërshtaret e mundshme të Vllaznisë, nga Barcelona, Bajern Mynih tek Manchester City

Tek Vllaznia nuk ka kohe per te festuar. Ajo sonte do te qendroje ne Lituani dhe neser do te niset serish drejt Shqiperise. Aty ku do te vijoje punen ne stervitje sepse tashme e pret nje sfide edhe me...

Katër vjet më parë Gintra e mundte 5-0, sot Vllaznia është në 32-shen e...

Kater vjet me pare, saktesisht me 14 gusht 2015, Gintra dhe Vllaznia perballeshin serish me njera- tjetren ne ndeshjet e vlefshme per Ligen e Kampioneve te Europes. Atehere, ishte histori krejt tjeter. Lituanezet fitonin me rezultatin e thelle 5-0. Sot,...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR