Vllaznia stërvitje intensive në këtë ndërprerje të kampionatit

Vllaznia po e shfrytëzon ndërprerjen e kampionatit për shkak të ndeshjeve të kombëtares për rritjen e formës fizike të futbollistëve si dhe per riparimin e gabimeve të vërejtura në ndeshjen e fundit me Laçin. Pikërisht në këtë të fundit që u shoqërua me humbjen 2 me 1, futbollistët kuqeblu përveçse treguan dobësi në finalizimin para portës kundërshtare, në pjesën e dytë të ndeshjes, kanë treguar rënie të dukshme të formës fizike. Këto defekte, trajneri Artan Bushati ua ka bërë të ditur futbollistëve edhe në analizën e shkurtër që ka zhvilluar me tone.

Nallbani: Vllaznia duhet të besoj sërish për vendin e katërt

Ilir Nallbani beson te vendi i katërt. Ai duket se e ka arkivuar humbjen në Laç dhe mendon për të ardhmen, pra për 7 javët e mbetura. Mesfushori është i bindur se Vllaznia i ka të gjithë mundësitë që të zërë një vend në Europë. Nuk do të jetë e lehtë, por as e pamundur. Këto edhe të tjera futbollisti i tregon për gazeten, ku flet me nota tejet optimiste. “Nëse nuk shënon, do e pësosh”, – kështu e nis fjalën e tij kosovari, i cili mbetet i mendimit që Vllaznia në këtë pjesë të sezonit nuk ka luhatje në lojën e saj, por po ndëshkohet nga momente të lojës.

Dragoi ka një “peng”, rastin e humbur ndaj Laçit

Nese do te kishte shenuar ne minuten e 5-te te ndeshjes me Laçin, mbase ngjarjet ne fund te 90 minutave do kishin folur ndryshe per Vllaznine. Kristian Dragoi arriti te beje gjithçka mire ne ate moment, perveçse golit. I iku mjaft mire mbulimit te mbrojtesve laçiane, u fut ne zone, e dergoi topin mbi portierin dhe kur mendoi se ai perfundoi ne rrjete, fatkeqetesisht ne rrjete ka perfunduar ai dhe jo topi qe u perplas ne traverse dhe u kthye ne loje.

Xhevahir Sukaj nga Irani “direkt” e në stërvitjen e Vllaznisë

Ka mbërritur dje në Shkodër dhe sot ka qenë i pranishëm në stërvitjen e Vllaznisë. Bëhet fjalë për sulmuesin shkodran Xhevahir Sukaj që luan në Iran me Sepahanin. Ai ka shfrytëzuar një ndërprerje të kampionatit të këtij vendi dhe ka marrë një leje treditore për të ardhur në Shqipëri pranë familjes së tij. Por kur vjen në Shkodër sigurisht që ai nuk mund të qëndrojë larg skuadrës së tij të zemrës dhe shokëve të tij futbollistë.

Vllaznia nesër në orën 16.00 ndeshjen e kontrollit në Postribë

Ekipi i Vllaznisë pasditen e nesërme do të zhvillojë një ndeshje kontrolli. Ajo që bën përshtypje është se ky test nuk do luhet si zakonisht në fushën sportive "Reshit Rusi" apo atë të Shtojit, por në... Postribë. Ende nuk është bërë e ditur se përballë kujt do jetë Vllaznia, do të luajnë me njëri- tjetri ekipi i parë me atë të dytin, apo do ketë një test ndaj futbollistëve më të mirë të kësaj zone. Në fakt shkuarja në Postribë për të zhvilluar këtë seancë të rradhës, është plotësim i asaj çfarë presidenti Agron Çela kishte deklaruar që në ditën kur u zyrtarizua si president i Vllaznisë kur pat thënë se do ta çonte ekipin për t'u stërvitur në çdo lagje, rrugicë apo fshat ku ka një fushë futbolli.

Kapitenia Kokiçi: Ada e meriton të jetë kampione edhe këtë sezon

Portieria e Adës, Brilanda Kokiçi është e entuziasmuar që skuadra e saj nuk është mundur as në sfidën direkte me kundërshtarin kryesor, ekipin e Juban Danjës dhe tashmë po shkon drejt titullit kampion. Duke folur në lidhje me ndeshjen e fundit, ajo është shprehur: "U përballën dy skuadrat më të mira të kampionatit por nga mënyra si shkoi loja, mendoj se e merituam të merrnim atë rezultat, që na shkonte për shtat dhe në këtë kontekst jemi shumë të kënaqura". Në fakt, portieria e ekipit velipojak në momentet e fundit të ndeshjes ka kaluar një moment të vështirë, pse jo edhe për jetën e saj teksa pas një përplasje me një kolege të ekipit të saj dhe një tjetër futbolliste të Juban Danjës, ka rënë në tokë pa ndjenja.

Hamdi Salihi: Do të kërkoj të shënoj edhe ndaj Norvegjisë

Sulmuesi shkodran, i cili luan me skuadrën kineze Jiangsu Sainti, ka deklaruar dje në konferencën për shtyp se ecuria e kuqezinjve këtë edicion do të varet pikërisht nga dy përballjet e njëpasnjëshme me Norvegjinë, më 22 mars në Oslo dhe më 7 qershor në Tiranë.“Së pari më duhet t’ju them se është një ndeshje shumë e rëndësishme dhe shumë e vështirë. Gjithsesi ne shkojmë atje me besim në forcat tona dhe mendoj se mund t’ia dalim. Ne duhet mësojmë nga gabimet që kemi bërë në të kaluarën. Duhet të jemi më të kujdesshëm dhe të japim gjithçka në fushë.

Sinani: Vllaznia gaboi në Laç por ne vazhdojmë luftën tonë

Njeriu që ka shënuar pafundësisht gola për Vllazninë e që tashmë është në postin e zëvendëstrajnerit të saj, pikërisht Vioresin Sinani, është i bindur se ndeshja e fundit ndaj skuadrës kurbinase nuk duhej të ishte humbur. Duke folur në lidhje me këtë takim, ai ka thënë: "Krijuam dy raste të pastra që duhej të ishin konkretizuar por kjo nuk ndodhi. Në kushte të tilla, Laçi përfitoi duke rritur lojën e tij dhe për rrjedhojë shënoi dhe na mundi. Mendoj se ishte një ndeshje që nuk duhej ta kishim humbur për mënyrën si nisi por kur nuk shënon, sigurisht që do ta pësosh".

Ramazan Rragami: Më duket se kaq është “takati” i kësaj Vllaznie

Mjeshtri i njohur i futbollit shkodran dhe atij shqiptar Ramazan Rragami, është  shumë kritik për mënyrën se si skuadra shkodrane paraqitet në ndeshje të veçanta. Pas disfatës në Gjirokatër tre javë më parë, për kuqeblutë erdhi një tjetër humbje, këtë herë në Laç. Ai ka folur me shumë rezerva për paraqitjen e Vllaznisë në këtë ndeshje teksa per gazeten online www.shkodrasport.com ka thënë:

Elvin Beqiri: Do luftojmë deri në fund për objektivin tonë

I rikthyer në pozicionin e tij, madje edhe me shiritin e kapitenit, për Elvin Beqirin nuk ka qenë një rikthim ashtu siç duhet. Ai dhe skuadra e tij është mundur të dielën në Laç nga skuadra vendase me rezultatin 1-2. Me këtë humbje, objektivi i Vllaznisë për të qenë në Kupat e Europës në fund të sezonit, duket disi më i largët por vetë Beqiri mendon se ende nuk ka përfunduar asgjë. Për këtë arsye, ai është shprehur:

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR