Finalja e Kupës së femrave, Vllaznia “prish” ndeshjen që në pjesën e parë

NE Elbasan po luhet ndeshja finale e Kupes se Shqiperise ne futboll per femra. Vllaznia dhe Tirana AS jane dy ekipet qe po diskutojne fitoren e ketij trofeu te ketij sezoni. Jane mbyllur 45 minutat e para te saj dhe...

Ambra Gjegji gola për Vllazninë, brenda dhe jashtë fushe (foto)

Në futbollin e femrave në Shqipëri, prej vitesh dominon në mënyrë absolute ekipi i Vllaznisë së Shkodrës. Në rradhët e saj ka lojtare shumë të talentuara. Shumica e tyre janë edhe anëtare të ekipit kombëtar. Por jo vetëm kaq. Shumica e...

Finalja e Kupës së Shqipërisë ende pa datë dhe vend se ku do të...

Pas përfundimit të dy ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë në futboll për femra, janë përcaktuar edhe dy skuadrat finaliste që do të diskutojnë me njëra- tjetrën fitoren e këtij trofeu. Njëra është Vllaznia, kampionia dhe fituesja në fuqi...

“Juban Danja” nuk ia del. Humbet në gjysmëfinale ndaj Tirana AS

Finalja e Kupës së Shqipërisë në futboll për femra e këtij sezoni nuk do të jetë një "derbi" ekipesh të Shkodrës. Kjo ngaqë "Juban Danja" nuk ia ka dalë të fitojë ndaj Tirana AS, në ndeshjen e luajtur pasditen...

Supergol i sulmueses së Vllaznisë. Shënon tjetër gol të bukur dhe krahason veten me…...

Golat e saj nga goditjet e dënimit tashmë janë një ritual i zakonshëm. Nuk ka ndeshje thuajse që ajo nuk arrin ta dërgojë topin në rrjetë pas gjuajtjeve jashtë zonës. Bëhet fjalë për sulmuesen e Vllaznisë dhe njëkohësisht edhe të...

Vllaznia- femra në kërkim edhe të një portiereje cilësore

Ekipi i futbollit të femrave të Vllaznisë ka nisur fazën përgatitore në prag ndeshjeve të Ligës së Kampioneve. Vajzat kuqeblu gjatë kësaj periudhe nën drejtimin e trajnerit Nikolin Leka I kanë kushtuar rëndësi mbajtjes së formës fizike ndërkohë që vetëm pas një jave apo 10 ditësh do të nisë faza më intensive e përgatitjeve me nga dy séanca në javë.

Hidhet shorti i Champions League. Vllaznia përballë Sarajevës dhe PAOK

Mesditen e sotme në Nion të Zvicrës është hedhur shorti i Champions League të femrave. Në këtë short ka qenë edhe emri i Vllaznisë së Shkodrës si kampionia në fuqi e Shqipërisë. Ajo tashmë ka mësuar edhe emrat e ekipeve rivale. Vajzat shkodrane do të jenë në grupin e 10-të, atë të fundit të këtij shorti dhe përballë saj shorti i ka vënë ekipin kampion të Bosnjës, atë SFK 2000 Sarajevo, kampionen e Greqisë PAOK të Selanikut dhe kampionen e Luksemburgut Bettembourg.

Leka: Vllaznia e tregoi veten edhe në turneun e Greqisë

Trajneri Nikolin Leka i ekipit të femrave të Vllaznisë pas triumfit në Ballkaniadën e zhvilluar në Greqi para dy ditësh ku vajzat shkodrane dolën fituese të tuneut ndalet dhe analizon sezonin e kaluar si edhe të ardhmen e ekipit në kupat e Europës. Nder të tjera trajneri Leka shprehet edhe për Ballkaniadën e fituar , ardhjet e reja në ekipin e femrave si edhe ndeshjet e Champions League ku premton se do japë maksimumin për të arritur një sukses të mundshëm por duke mos vënë objektiva për ekipin e femrave.

Vllaznia-femra i mund të gjithë. Fiton turneun e Greqisë

Vllaznia në futboll për femra është shpallur fituese e turnout ballkanik të zhvilluar për tre ditë me rradhë në Aleksandropoulis të Greqisë me pjesmarrjen e katër ekipeve, ndër të cilat edhe ato kampione të Malit të Zi, të Maqedonisë dhe skuadra e qytetit organizator. Ky turne, I cili është organizuar nga Bashkia e qytetit të Aleksandropoulisit në bashkëpunim me Federatën greke të futbollit si dhe me aprovimin e FIFA-s dhe UEFA-s, ka shënuar dominimin e vajzave kampione të Shqipërisë.

Vllaznia mund edhe kampionen e Malit të Zi. Nesër në finale

Vjen fitorja e dytë për ekipin e Vllaznisë në futboll për femra, në turneun ballkanik në të cilin është duke marrë pjesë në Greqi. Në ndeshjen e pasdites së sotme, vajzat shkodrane kanë patur përballë kampionen e Malit të Zi, Fk Breznica dhe në fund të saj është vulosur rezultati 1-0 për kampionen e Shqipërisë. Për arritjen e kësaj fitoreje, ka mjaftuar goli i Megi Doçit.

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR