Vajza rekordmene e golave për Vllazninë…stërvitet me Shkëndijën

Rreth 100 km larg Tiranës, në fshatin Prell të Burrelit është lindur golëshënuesja më e mirë në botë për vitin 2018, Megi Doçi, e cila vetëm vitin e shkuar shënoi 84 gola. Gjithçka ka filluar në shkollën 9-vjeçare të fshatit. “Kjo...

Kupa e Shqipërisë për femra, Apollonia – Vllaznia finalja e madhe

Janë zhvilluar ditën e sotme ndeshjet gjysëm finale për Kupën e Shqipërisë në futbollin e femrave, me Vllazninë dhe Apolloninë që do të diskutojnë ndërmjet tyre finalen e madhe për të siguruar trofeun. Në Qendrën Sportive Kamëz u zhvillua ndeshja...

Vllaznia “shpartallon” Kinostudion, siguron finalen e gjashtë të rradhës në Kupë

Për të gjashtin vit me rradhë Vllaznia e femrave siguron daljen në finale të Kupës së Shqipërisë dhe javën e ardhshme do të synojë të fitojë për herë të gjashtë këtë trofe. Në ndeshjen e sotme gjysmëfinale ndaj Kinostudios që...

Me fanellën e VLLAZNISE, Megi Doçi, golashënuesja më e mirë në botë, bën URIMIN...

Ka zgjedhur një foto me fanellën e Vllaznisë, dhe sigurisht në momentin që me ekipin e saj ka shënuar gol, për të uruar Vllazninë dhe Shkodrën në këtë 100 vjetor të krijimit të klubit të Futbollit. Megi Doçi, e...

Apeli i Megi Doçit për prindërit: Lejoni vajzat të ndjekin pasionet e tyre!

Ajo është 22 vjeç, ende nuk ka mbaruar studimet e larta por është golashënuesja më e mirë në botë për vitin 2018. Kjo është Megi Doçi, vajza e cila luan për Vllazninë dhe kombëtaren shqiptare të futbollit ndërkohë që...

Kupa e Shqipërisë/ Vllaznia përballë Kinostudios, me sytë nga finalja

Fundjavën që lamë pas janë luajtur ndeshjet çerekfinale të Kupës së Shqipërisë në futboll për femra, në të cilat kanë luajtur edhe tre ekipet shkodrane. Ndër to, vetëm Vllaznia ka fituar dhe ka siguruar të drejtën për të vazhduar...

Presidenti Matija: Për herë të gjashtë rradhazi, kupa do të vijë sërish në Shkodër

Objektivi i Vllaznisë së femrave përveç kampionatit është i fokusuar edhe tek Kupa e Shqipërisë. Presidenti i këtij ekipi Lazer Matija është i bindur se vajzat kuqeblu do ta fitojnë edhe sivjet këtë trofe i cili do të jetë...

Kupa e Shqipërisë për femra/ Mësohen çiftet gjysëmfinaliste, Vllaznia ndeshet me Kinostudion

Janë zhvilluar në fundjavë ndeshjet çerekfinale të Kupës së Shqipërisë për femra. Ndeshjet e zhvilluara në Qendrën Sportive në Kamëz kanë dhuruar gola dhe emocione të shumta për të pranishmit. Përballjet çerekfinale ishin këto: Termi- Vllaznia 0-4 AAS-Kinostudio 1-8 Teuta-Apolonia 0-8 Juban Danja -Tirana...

Flet golashënuesja më e mira në Botë, Megi Doçi: Në Shkodër mediat na përkrahin,...

Megi Doçi është një emër shumë i njohur për opinionin sportiv shqiptar. Shkodrania u zgjodh si futbollistja e vitit 2018 nga Federata Shqiptare e Futbollit, teksa në vitin që lamë pas u shpall edhe si golashënuesja më e mirë...

Vllaznia “bën detyrën”. Fiton 4-0 ndaj “Term” dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës

Skuadra e Vllaznisë në futboll për femra "ka bërë detyrën" duke fituar dhe u kualifikuar për në gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Ka ndodhur kështu në ndeshjen e luajtur në kryeqytet teksa përballë ka patur ekipin "Term" ndaj të...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR