Publikohen për herë të parë pas 41 vitesh pamjet e golit të rrallë të...

Deri pak kohë më parë kur Xhevahir Sukaj shënoi një gol shumë të veçantë nga gjysma e fushës në portën e Lushnjës, goli që mbahej si më i veçanti padyshim që ka qenë ai i shënuar nga Lutfi Basha....

FOTO-LAJM/ Para 10 vitesh protagonistë të fushës, sot protagonistë të drejtimit

Kjo foto i përket 10 viteve më parë në një ndeshje Vllaznia- Partizani. Protagonistë të saj janë ish- arbitri i FIFA-s Sokol Jareci, mesfushori i Vllaznisë Safet Osja dhe portieri i Partizanit në atë kohë Orges Shehi. Fotoja është...

‘Epoka’ e tij, hera e fundit që Vllaznia gëzonte

Ka qenë pranë Vllaznisë për 8 vite rresht. Në tre të parat në rolin e zëvendëspresidentit dhe në pesë të tjerat si president. Valter Fushaj gjatë këtyre viteve ka lënë gjurmë në drejtimin e klubit shkodran. Vllaznia ka fituar një...

Ramazan Rragami: Hysen Zmijani solli në Shqipëri progresin e lojtarit sulmues të dalë nga...

Vlerësimet kanë qenë të shumta për klasin e lartë që ka treguar si në rradhët e ekipit të Vllaznisë po ashtu edhe në atë kombëtar. Por, kur të vlerëson një prej specialistëve më të mirë në historinë e futbollit...

Vllaznia e viteve ’70 apo Vllaznia e viteve ’80, kush ka qenë më e...

Historia 99 vjeçare e Vllaznisë ka dhuruar shumë suksese por që mund të kishin qenë edhe më të shumta. Kjo skuadër ka nxjerrë breza të tërë lojtarësh të talentuar dhe një pjesë e tyre për fat të keq, e...

FOTO-LAJM/ Gjashtë yje të basketbollit shkodran sëbashku në një foto

Vllaznia e basketbollit të meshkujve ka patur tre breza sportistësh të talentuar dhe mbi të gjitha kampionësh. Atë të viteve '60, të viteve '90 dhe këtë të fundit që mori tre tituj kampion rradhazi. Në foton e këtij shkrimi...

FOTO-LAJM/ ‘Shkrepja’ e para 16 viteve, kur treshja Sinani- Martini- Salihi shënonte 67 gola...

Kjo foto i përket datës 1 nëntor 2003, pikërisht në ndeshjen Vllaznia- Partizani e mbyllur me fitoren 2-1 në favor të shkodranëve. Ky është një moment gëzimi i kuqebluve të cilët kanë shënuar golin e fitores me anë të...

HISTORI/ Ish-presidenti i Vllaznisë Azem Hajdari: Në Shkodër jam ndier gjithmonë si “nipi...

Për dy vjet me rradhë ka qenë president i Klubit të Futbollit Vllaznia dhe gjatë asaj periudhe është munduar të japë më të mirën për kuqeblutë. Azem Hajdari ka qenë numri 1 i klubit në vitet 1996-98, madje edhe...

Ramazan Rragami: Askush tjetër para Paulin Ndojës nuk e meriton të jetë portieri më...

Shkodra ka nxjerrë përveçse futbollistë e trajnerë të mirë, edhe specialistë e kuadro shumë të zot. Një prej tyre padyshim që ka qenë Ramazan Rragami i cili konsiderohet nga të gjithë si një njeri shumë i aftë për futbollin....

HISTORIA/ Kur Vllaznia luante në “Vojo Kushi” me Sliema Uonders (FOTO)

Historia e Vllaznisë në Kupat e Europës nuk ka qenë aq e pasur para viteve '90 për shumë arsye, mbi të gjitha edhe për shkak të dënimeve që jepte shteti shqiptar për ekipet shkodran për të mos marrë pejsë...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR