‘Epoka’ e tij, hera e fundit që Vllaznia gëzonte

Ka qenë pranë Vllaznisë për 8 vite rresht. Në tre të parat në rolin e zëvendëspresidentit dhe në pesë të tjerat si president. Valter Fushaj gjatë këtyre viteve ka lënë gjurmë në drejtimin e klubit shkodran. Vllaznia ka fituar një...

Kur Mbretëria Shqiptare themelonte Kampionatin Kombëtar të Notit…

23 GUSHT 1931: THEMELOHET KAMPIONATI SHQIPTAR I NOTIT

Përkujtimi prej Federatës së sot me Shqiptare të Notit të 85-vjetorit të krijimit të Federatës Shqiptare të Notit më çoi edhe një herë te themelimet kombëtare të këtij sporti – çka në këtë gazetë po botohen për herë të parë.

PUBLIKOHET PËR HERË TË PARË/ Vllaznia fituese e Kupës së Republikës 1988

Vllaznia e viteve '80 në volejbollin e meshkujve ka qenë ndër brezat më të mirë të këtij sporti. Vërtetë nuk arriti të shpallej asnjëherë kampion, por ky ekip fitoi tre Kupa të Republikës në vitet 1985, 1988 dhe 1989....

Agustin Kola: Më dënuan 1 vit, por u stërvita si kafshë

Agustin Kola është një furi e vërtetë këtë herë. Ashtu si në kohët e arta kur çante mbrojtjet rrëmbimthi, tani nuk i driblon më ata me të cilët bën replikë për titullin e vitit 1989. I përmend me emra...

HISTORI/ Vllaznia e vitit 1985, fituese e Kupës së Republikës

Vetem nje titull kampion (dhe ai i fituar keto vitet e fundit) eshte shuma pak natyrisht per volejbollin shkodran te meshkujve. Ne vite Vllaznia ka nxjerre lojtare te shkelqyer te cilet kane dhene kontributin e tij dhe ndonese i...

Dossier/ Kur Silvio Berluskoni uronte Vllazninë për titullin kampion

Silvio Berluskoni është një figurë e njohur jo vetëm e politikës italiane të këtyre viteve të fundit, por më së shumti, si figurë sportive. Drejtimi për shumë vite i klubit të njohur "Milan" e ka bërë mjaft të njohur në...

Sokol Kushta: Hanim dru nga policët dhe titullin e mori Tirana më 97-ën

Sokol Kushta ishte lideri i Flamurtarit në sezonin 1996-1997, derisa kampionati u ndërpre në muajin mars 1997 dhe ish-sulmuesi u largua nga Vlora. Pas ndërprerjes aktuale të kampionatit prej përhapjes së koronavirusit, rasti i parë që të vjen ndërmend...

FOTO-LAJM/ Vllaznia e artë e viteve ’80 kur mbushte “Vojo Kushin”

Mjafton kjo foto për të rikthyer nostalgjinë e futbollit të viteve '80. Atëherë kur stadiumi "Vojo Kushi" është i stërmbushur me tiozë, atëherë kur në fushë kishte shumë emra të nderuar të Vllaznisë. Duke nisur nga Ferid Rragami, Avenir...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Braktisi Slloveninë për t’iu bashkuar Shqipërisë, Zajmi është jehona që duhet...

Nëse bëhet fjalë për Kombëtaren, gjithmonë duhet vendosur me zemër dhe asnjëherë me lapsin në dorë. Llogaritë bëhen gjithmonë në ekipet që përfaqësohen, për...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR