Jo vetëm festë, drejtuesi i Vllaznisë jep dorëheqjen nga klubi shkodran

Vllaznia po kalon momente fantastike në këtë fillim të sezonit, por krahas atmosferës së mirë në skuadër dhe tri fitoreve radhazi, në klub nuk kanë munguar gjatë kësaj jave përplasjet mes drejtuesve. “Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht se administratori Benjamin...

Tifozët e Vllaznisë të mrekullueshëm, fishekzjarre dhe atmosferë jashtë stadiumit

Vllaznia e ka mbyllur ne avantazh pjesen e pare te ndeshjes ndaj Tiranes, me golin e shenuar me 11-metersh nga Herald Marku ne minuten e 28-te. Ky moment ka sjelle ovacione ne stadium nga ato pak tifoze te pranishem, por...

Rudi Vata: Nuk mendoj se në profesionalizëm ka ndeshje vëllazërore

Ish-kapiteni i Kombëtares, Rudi Vata, nëpërmjet një lidhje Skype nga Skocia, për emisionin “Ëndërr Kuq e Zi”, ndau opinionin e tij në prag të miqësores mes Shqipërisë dhe Kosovës, duke u shprehur: 1 KOMBËTARE – Është humbje kohe të diskutosh....

Të dielën nis Kupa e Shqipërisë, ja me kë do ndeshet Vllaznia

Në grupin A, Tirana përballet me Shkumbibnin, Laçi pret Vorën, ndërsa Teuta luan ndaj Tërbunit. Përballje interesante dhe e bukur, do të jetë ajo mes Flamurtarit dhe Dinamos, me të dyja skuadrat që do kërkojnë fitoren. Përballjet e tjera në...

Vllaznia donte t’i prishte kontratën, por klubi ndërron mendje

Sulmuesi me pasaportë gjermane dhe kombësi ganeze, Kristofer Mandiangu, mbetet një çështje e hapur te Vllaznia. Me të kaluar Koronavirusin, atij do t’i duhet të bëjë një punë vërtet të madhe për të fituar besimin e drejtuesve. Lojtari i ardhur...

Panik te Vllaznia, edhe katër lojtarë të tjerë rezultojnë pozitiv me covid-19 /EMRAT

Koronavirusi është kthyer në shqetësimin kryesor te klubi i Vllaznisë. Burime për “Panorama Sport” pranë klubit shkodran bëjnë me dije se janë infektuar me COVID-19 edhe katër futbollistë të tjerë të kuqebluve, Madje, perpos tyre eshte infektuar edhe shoferi i...

Sot ka ditëlindjen kampioni i madh i mundjes Agustin Mhilli

Kur flasim për sportin e mundjes, kurrsesi nuk mund të anashkalosh një nga emrat më të shquar të saj, Agustin Mhillin. Do të shkruajmë sot për të sepse është një ditë e veçantë për këtë kampion. Mbush 57 vjeç...

Vllaznia programon një miqësore me nënkampionët, në dilemë fusha ku do luhet testi

Barazimet me Bylisin dhe Apoloninë e Superiores, duket se e kanë detyruar trajnerin Tomas Brdariç si dhe stafin e tij që të bëjnë një tjetër miqësore me ekip elite, për të parë se sa gati është skuadra që të...

Vllaznia do të largojë lojtarin e afruar në merkato, por ai refuzon. Ja çfarë...

“Çudira” në Shkodër me qendërmbrojtësin brazilian Kasius Vinicius Koelho. Edhe pse u prezantua me bujë nga klubi, lojtari ka dalë shumë shpejt nga planet e trajnerit Tomas Bradriç dhe tashmë është kthyer në hall më vete për drejtuesit. Brazilianit i...

Kulusevski debuton me gol te Juventusi

Dejan Kulusevski e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën e tij te Juventusi. Anësori suedez me origjinë maqedonase e ka zhbllokuar rezultatin në ndeshjen ndërmjet Zonjës së Vjetër dhe Sampdorias. Ai e nisi ndeshjen nga minuta e parë dhe...

FUTBOLLI I FEMRAVE

‘Juban Danja- Murlani’ barazoi 1-1 miqësoren me Ferizajn

Pasditen e djeshme është zhvilluar një ndeshje miqësore në mes ekipeve të futbollit të femrave, "Juban Danja- Murlani" dhe ekipit Vizion te Ferizajt. Ky...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR