Briken Çalja ‘vishet me ar’ në Kampionatin Europian

Briken Çalja ka marrë medaljen e artë në Kampionatin Europian të Peshëngritjes, që po zhvillohet në Rumani, për peshën deri në 69 kg. Peshëngritësi nga Shtërmeni i Cërrikut arriti të ngrejë 146 kg në stilin e shkëputjes dhe 175...

REKORDI i ri i Erkand Qerimajt! Ja pesha më e madhe që po mban...

Erkandi, ky sportist që ka rrokur zemrat e cdo shqiptari me emocione dhe me krenari rrëfehet për familjen e tij të re dhe për sportin e peshëngritjes. Me dhjetëra medalje dhe fitore të numëruara, Qerimaj ka pranuar të rrëfehet për gazetën "Shkodra Sport".

Palestra e re e shtangës gati, Qerimaj falenderon kryeministrin

Palestra e re e sportit të peshëngritjes pranë Tirana Olimpik Park është gati, ajo që do të jetë shtëpia e re e shtangës shqiptare, ku do të stërviten kampionët kuqezinj. Ai që ka publikuar fotot e para të palestrës...

Trajneri Petrit Hoxha: Politika, larg duart nga peshëngritja

Trajneri i peshëngritjes bën thirrje që në krye të këtij sporti të vendosen persona të kualifikuar, të zhvillohet një seleksionim për grupmoshat dhe të aplikohen plane stërvitore nga 1-5 vjeçare. Petrit Hoxha, aktualisht trajner peshëngritjeje, bën thirrje që politika...

Petrit Hoxha: Të largohet Elez Gjoza dhe peshëngritja të riformohet

Trajneri i peshëngritjes, Petrit Hoxha në një intervistë për “Shekulli” shprehet se skandali i dopingut që ka mbërthyer këtë sport prej vitesh, duhet të sjellë largimin e presidentit Elez Gjoza dhe riformimin e saj nga e para. Sa i...

Lajm fantastik: Medalja e bronzit në Botëror i takon Erkand Qerimajt

Një lajm i shkëlqyer sapo ka mbërritur pak minuta më parë. Nëse deri para pak kohës, vendi i katërt që Erkand Qerimaj zuri në njërin stil në Kampionatin Botëror që u zhvillua në Amerikë, tashmë peshëngritësi shkodran në fakt...

Ranglista botërore, Erkand Qerimaj i gjashti në Botë për vitin 2017

Ditën e sotme është publikuar nga Federata Botërore e peshëngritjes ranglista përfundimtare e vitit 2017 për secilën peshë, si për meshkuj ashtu edhe për femra. Tek e para, pikërisht ajo e peshës 77 kg ku kanë konkurruar dy emrat...

Trajneri shkodran Petrit Hoxha nderohet nga Federata Europiane e Peshëngritjes

Një nga emrat e njohur të sportit të peshëngritjes jo vetëm në Shkodër por edhe në Shqipëri e më gjerë, trajneri Petrit Hoxha, është nderuar së fundi nga Federata Europiane e Peshëngritjes me një çmim të veçantë. Ai ka...

Botërori i peshëngritjes, Qerimaj: Jam më mirë se në Europian

Ka përfunduar faza përgatitore në Shqipëri për Erkand Qerimajn dhe Krenar Shorjen, dy nga 5 peshëngritësit që do të shkojë në kampionatin Botërorë të Amerikës. Sportisti shkodran shprehet optimist për një rezultat shumë të mirë edhe pse duke qenë...

Erkand Qerimaj edhe ambjentalist. Dhuron dhe mbjell pemë

I treti ne bote ne sportin e peshengritjes, shkodrani i talentuar Erkand Qerimaj, shfaqet edhe ambjentalist. Ai i eshte bashkuar nismes se Bashkise te Tiranes per te dhuruar e mbjelle peme duke e bere edhe vete diçka te tille...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Klaudia Rrotani “lë” futbollin dhe nis një profesion tjetër

Një nga futbollistet më të mira në Shqipëri aktualisht është Klaudia Rrotani. Ajo jo vetëm që ka spikatur prej vitesh me ekipin "Juban Danja",...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR