Erkand Qerimaj kampion kombëtar dhe sportisti më i mirë i kampionatit/ VIDEO

Peshengritesi shkodran Erkand Qerimaj ka treguar nje forme shume te mire sportive ne garat e kampionatit kombetar te zhvilluar pasditen e sotme ne kryeqytet. Ai ka konkurruar ne peshen 81 kilograme ku jo vetem eshte shpallur kampion por ka arritur...

Kampioni Calja apel shtetit: Respektoni rregulloren e Federatës Botërore, më paguani për medaljet!

Dy muaj më parë, Briken Calja regjistroi një tjetër rezultat për peshëngritjen shqiptare, duke i dhuruar Shqipërisë 1 medalje ari dhe 2 argjendi në Kampionatin Europian të Peshëngritjes, që u zhvillua në Gjeorgji. Calja, i cili garoi në kategorinë e...

“Shpërthen” Briken Calja: Absurditeti- Në Shqipëri flitet për çdo gjë, por jo për 6...

Në dy vitet e fundit ka fituar 4 medalje ari dhe 2 argjendi. Bëhet fjalë për peshëngritësin Briken Calja, i cili u shpall nën kampion i Europës para pak ditëve në Kampionati Europian të Peshëngritjes në ‘Batumi 2019’. Ndërkohë,...

Zhgënjen Daniel Godelli, medalje bronzi për Erkand Qerimajn në shkëputje

Peshëngritësi Daniel Godelli ka zhgënjyer në Kampionatin Europian të Peshëngritjes që po zhvillohet në Batumi të Gjeorgjisë. Shtangisti kuqezi ka dështuar në stilin e shkëputjes në peshën 81kg, duke mos realizuar asnjë nga provat në dispozicion, duke mos dhënë...

Europiani i peshëngritjes, Qerimaj vendos rekord kombëtar por nuk merr medalje

Pas suksesit të jashtëzakonshëm të një dite më parë të Briken Caljës, sot ishte radha e Erkand Qerimajt të ngjitej në pedanën e europianit që po zhvillohet në Gjeorgji. Peshëngritësi nga Shkodra garoi në baterinë B, ku në stilin e...

Europiani i shtangës, Calja e mbyll me 1 medalje të artë dhe 2 argjendi

Shtangisti Briken Calja pasi fitoi medaljen e artë në stilin e shkëputjes ka siguruar edhe 2 medalje të argjendta, në stilin e shtytjes dhe në dygarësh, në peshën 73kg të Europianit. Calja iu afrua shumë trumfit të trefishtë dhe...

Erkand Qerimaj: Do t’u kthehemi sërish medaljeve

Peshëngritësi shkodran flet pas marrjes së medaljes së bronztë të Botërorit, synon Evropianin e Gjeorgjisë. Medalja e bronztë e fituar para 13 muajsh në Botërorin e Ahaneimit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, më në fund është varur në qafën...

ZYRTARE/ Erkand Qerimaj merr medaljen e bronztë, doli i treti në kampionatin Botëror

Erkand Qerimaj është fituesi i medaljes së bronztë në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes, i zhvilluar në muajin dhjetor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Qerimaj u pozicionua i katërti në garë, por përfitoi nga përjashtimi i kundërshtarit Dimitru Kaptaru....

Erkand Qerimaj “me marsh të pestë”, thyen 5 REKORDE kombëtare

Peshëngritësit Erkand Qerimaj dhe Briken Calja kanë qenë spektakolar gjatë Kupës së Shqipërisë në peshëngritje. Dy kampionët e Europës ngjallën adrenalinë në kategorinë deri në 81 kilogram, por në fund ishte shkodrani ai që buzëqeshi. Në shkëputje e ka nisur...

Erkand Qerimaj në superformë. Mund Briken Caljen, thyen tre rekorde dhe shpallet më i...

Erkand Qerimaj dhe Briken Calja, dy kampionë Evrope tashmë të sprovuar, por dhe medalistë botëror, kanë qenë spektakli i Kupës së Shqipërisë në peshëngritje, një aktivitet që ka ardhur drejtpërsëdrejti në rrjetin e Radio Televizionit Shqiptar. Të dy në...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Kombëtarja e femrave ngjitet në renditjen e FIFA-s

Kombëtarja shqiptare e femrave është ngjitur në renditjen e përgjithshme të FIFA-s. Skuadra e drejtuar nga trajneri Armir Grima ka ngjitur dy pozicione në...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR