Deklarata e çuditshme e trajnerit të Veronës, akuzon Shqipërinë për dëmtimin e Kumbullës

Marash Kumbulla doli i dëmtuar në ndeshjen e fundit të Veronës ndaj Breshas. Qendërmbrojtësi kuqezi u desh që të linte fushën në minutën 16-të, për shkak të një shqetësimi muskulor. Nga ajo që është bërë me dije në mediat italiane,...

Djaloshi nga Vermoshi Mitaj shkruan pas golit ndaj malazezëve: Ti Shqipëri më jep nder…

Ne ndeshjen e sotme miqesore ndaj kombetares U17 te Malit te Zi, jo vetem ka mbajtur shiritin e kapitenit por ka qene edhe protagonist ne fitoren e arritur duke shenuar golin e pare. Ky eshte Mario Mitaj, djaloshi me origjine...

Lokomotiva e Zagrebit me katër shqiptarë në fushë fiton 4-1. Spikat edhe koplikasi Enis...

Lokomotiva e Zagrebit ka siguruar fitoren e parë në kampionat pas plot 4 javësh. Skuadra bardheblu mposhti me rezultatin 4-1 Istrën në përballjen e sotme, ku titullar u aktivizuan 4 titullarë shqiptarë. Trajneri Tomiç iu besoi nga minuta e parë,...

“Kundërpërgjigjet” Bala. Dy gola sot për Jagiellonia në Poloni

Pas golave të djeshëm të dy sulmuesve shkodranë Hamdi Salihi dhe Armando Vajushi, është "kundërpërgjigjur" sot shkodrani tjetër- Bekim Bala. Ai ka shënuar plot 2 gola në fitoren e skuadrës së tij Jagiellonia në kampionatin polak të futbollit në ndeshjen ndaj Ruch Chorzow. Bjondi shkodran ka kontribuar kësisoj në fitoren e thellë 6-0 të skuadrës së tij ndaj këtij kundërshtari. Bala ka shënuar pikërisht dy golat e fundit të kësaj ndeshje, të pestin në minutën e 64-të dhe të gjashtin në minutën e tretë shtesë të ndeshjes. Në këtë mënyrë, sulmuesi shkodran vazhdon të bëjë një paraqitje të mirë edhe me skuadrën e tij të re, me të cilën është bashkuar këtë verë.

Sukaj s’ndalet. Shënon golin e 10-të në kampionatin iranian

Sulmuesi shkodran Xhevahir Sukaj nuk ka të ndalur në shënimin e golave në Iran. Pas dy golave të shënuar pak ditë më parë në ndeshjen që Sepahan luajti në Ligën e Kampioneve të Azisë, ai ka shënuar edhe sot në ndeshjen e vlefshme për kampionatin iranian të futbollit. Sepahani luante në transfertë me ekipin Gohar Zakros dhe ka fituar me rezultatin 4-1. Golin e parë për të e ka shënuar pikërisht Sukaj që në minutën e 9-të të ndeshjes duke i hapur rrugë kështu fitores së skuadrës së tij.

Ishin dy, por nga sot u bënë tre. Janë shkodranë e kombëtares së Irlandës...

Marco Molla luajti me sukses me Italia U17 ne Kampionatin Boteror, Andrea Ndoj perfaqesoi me dinjitet Greqia U17 ne ndeshjet eliminatore te Kampionatit Europian, nderkohe qe numri i shkodraneve qe luajne me kombetaret e vendeve te tjera shtohet gjithnje...

I surprizuar nga Hysaj, Ançeloti ka një plan për të

Karlo Ançeloti ka mbetur i surprizuar: Nuk do e kishte imagjinuar kurrë që me siguritë që kishte në veçanti në mbrojtje, të gjendej në një situatë të tillë. “Mungesë ekuilibri” e ka quajtur trajneri sinjalin “SOS” që ka dërguar reparti...

Christian Demaj merr vëmendjen e mediave gjermane. Ekipit “Werwei” i duket si dhuratë e...

Boksieri shkodran Christian Demaj prej nje vit eshte shperngulur bashke me familjen e tij per ne Gjermani, vend ku ka jetuar edhe me perpara dhe padyshim qe nuk mund te qendronte larg boksit, sportit te tij te preferuar. Ai eshte...

‘Eurosport’ këshillon Juventusin: Sarrit i duhet Hysaj për të zgjidhur krizën e mbrojtjes

Kriza e dëmtimeve në prapavijën e Juventusit ka bërë që klubi bardhezi të fillojë të mendojë për të ndërhyrë në merkato gjatë janarit, për të përforcuar krahët dhe për t’i vënë në dispozicion trajnerit Mauricio Sarri lojtarë të cilët...

Bala e Vajushi thirren me Shpresa për miqësoren ndaj Anglisë

Më 16 tetor ekipi i 21 vjeçarëve të Shqipërisë, nën drejtimin e trajnerit Skënder Gega do të zhvillojë një ndeshje miqësore me ekipine Anglisë së 23 vjeçarëve. Kuptohet që do jetë një seleksionim i disa prej lojtarëve më të mirë të këtij vendi. Ndeshja do të zhvillohet më datën 16 qershor dhe ajo që të bën përshtypje është se në listën e lojtarëve të shpallur për grumbullim për këtë ndeshje, janë vetëm dy shkodranë. Bëhet fjalë për dy sulmuesit, Bekim Balën dhe Armando Vajushin. Të tjerë nuk ka dhe ajo që bën përshtypje është se nuk është thirrur as Edon Hasani, futbollisti që ka kaluar nga Vllaznia për tek Liteksi në Bullgari ku dhe ka filluar të aktivizohet.

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR