EKSKLZIVE/ Flet Erind Selimaj: Vllaznia s’rrezikon Superligën. Drejtuesit e tepruan me çështjen e portës

Në fillim të sezonit zgjodhi të largohej nga Vllaznia ndonëse ajo u rikthye në Superligë dhe iu bashkua Flamurtarit të Prishtinës, po në Superligën e Kosovës. Portieri Erind Selimaj ndihet mirë në rradhët e kësaj skuadre dhe për koinçidencë...

‘Kurrë nuk të kam dashur sa sot’, Marash Kumbulla tregon karantinën: Nëse ti nuk...

Marash Kumbulla ka treguar shkurtimisht sesi po e kalon kohën në karantinë. Seria A është pezulluar deri në datën 3 prill dhe sipas të gjitha gjasave do të vazhdojë shtyrja, pasi Italia vazhdon në situatën anormale. Marash Kumbulla ka treguar...

Menaxheri i Hysajt: E pamundur që të qëndrojë te Napoli, e drejtë që të...

E ardhmja e Elseid Hysajt është larg Napolit dhe pavarësisht zërave për një rinovim të mbrojtësit, duket pak e mundshme që një gjë e tilë të ndodhë. Këtë e konfirmon edhe Mario Xhiufredi, menaxheri i mbrojtësit të kombëares, i...

22 vjeçari nga Hoti i Malësisë së Madhe shpallet për të dytën herë kampion...

Sportisti nga Hoti i Malesise se Madhe Dorian Dokaj perserit suksesin e vitit te kaluar duke u shpallur serish kampion i Kanadase ne disiplinen e MMA-se, pikerisht teksa ka triumfuar ndaj kundershtarit Adam Sproule dhe ne kete menyre ai...

Armando Broja: Tani jam duke pritur ftesën nga Shqipëria A. Nuk e di çdo...

Armando Broja ka debutuar në ditën e sotme në ndeshjen e Chelsea-t kundër Evertonit, në atë fitore me rezultatin 4-0. Një sukses i madh ky për sulmuesin shqiptar, ndërsa trajneri Lampard po i beson gjithmonë e më shumë. Vetëm para...

Armando Broja flet pas debutimit në Premier League: Ëndërr e bërë realitet

Sulmuesi i talentuar shqiptar, Armando Broja, debutoi me skuadrën e Chelsea në Premier League, një hap galopant i 18 vjeçarit. Talenti kuqezi pas ndeshjes kundër Everton, foli për Sky Sport, ku u shpreh: “Është një ndjenjë e pabesueshme. Unë kam...

Francesco Dibra, një shkodran nga Italia për kombëtaret shqiptare të moshave

Gjatë muajit mars do të zhvillohet një tjetër grumbullim i futbollistëve të moshave të cilët janë seleksionuar në fundin e vitit të kaluar në vende të ndryshme të Europës. Stafi i ekipeve kombëtare tashmë ka hartuar edhe listat e lojtarëve...

Momenti që bën krenar gjithë shqiptarët, lojtari me origjinë nga Malësia e Madhe bën...

Sulmuesi me origjine nga Malesia e Madhe Armando Broja është një nga talentet shqiptarë, që po shkëlqen më shumë në Europë. Sulmuesi këtë sezon po tregohet shumë vendimtar për të rinjtë e Çelsit, duke shënuar dhe asistuar vazhdimisht. Paraqitjet e...

Armando Broja po përgatitet nga Frenk Lampard, sulmuesi shqiptar shihet vetëm në ekipin e...

Armando Broja vazhdon të përgatitet nga legjenda Frenk Lampard. Sulmuesi shqiptar është grumbulluar sërish në ekipin e parë, ndërsa po stërvitet me gjithë yjet e tjerë londinezë. Prej disa kohësh janë kthyer sytë nga lojtari shqiptar, duke parë se tek...

Tare nis të lëvizë gurët për Kumbullën, pret në tryezë agjentin e mbrojtësit shqiptar

Marash Kumbulla e ka kthyer veten e tij në një objektiv të shumë klubeve të njohura. Një sezon fantastik deri më tani në Serie A me ekipin e Veronës ka bërë që emri i shqiptarit të ngjallë një interes...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Historia ime/ Samena Markaj (Juban Danja)

Une quhem Samela Markaj, jam 17 vjeç dhe jetoj ne qytezen Laç-Vau-Dejës. Futbolli, nje emer kaq i dashur per te gjithe boten mbare. Nje...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR