Xhevahir Sukaj shënon sërish gol për Sepahanin në Iran

Sulmuesi shkodran ka shënuar sërish në Iran. Në ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ndaj ekipit Malavan FC, skuadra e shkodranit ndonëse luante në transfertë, ka arritur të fitojë me rezultatin e pastër 2-0. Ka qenë pikërisht Sukaj ai që ka zhbllokuar rezultatin në minutën e 45-të duke shënuar golin e parë ndërsa goli i dytë ka ardhur në minutën e 66-të nga kroati Daloviç. Me golin e shënuar sot, Sukajt ngjitet në kuotën e 5 golave të shënuar (në fakt duhej të ishin 6 por një gol i tij është shënuar si autogol nga mediat iraniane ngaqë topi është devijuar nga një futbollist kundërshtar.

Xhevahir Sukaj shënon golin e pestë me Sepahanin

Sulmuesi shkodran Xhevahir Sukaj ka shënuar sërish. Ka ndodhur kështu ditën e djeshme teksa ai ka qenë protagonist për skuadrën e tij Sepahan në takimin derbi të luajtur ndaj Persepolis. Ai nuk ka qenë titullar nga minuta e parë por është futur në lojë në minutën e 70-të nga ana e trajnerit Kranjçar. Në ato momenti Sepahani udhëhiqte me rezultatin 1-0 por kundërshtari po bënte presion për të barazuar. Pikërisht atëherë, për skuadrën e tij ka menduar Sukaj i cili ka goditur fort me të majtën dhe e ka dërguar topin në rrjetë dhe në këtë mënyrë e gjithë ndeshja është mbyllur me rezultatin 2-0 në favor të skuadrës me të cilën luan futbollisti shkodran.

Eduart Pashuku, shkodrani që arbitron me sukses edhe në Itali

Ka lindur në Beltojë të Shkodrës më 13.10.1988 por jeton në Itali që në vitin 1999. Pasionin për sportin dhe në veçanti për gjykimin e merr herët dhe për rrjedhojë, në vitin 2008 është gjyqtar i mirëfilltë futbolli pasi ka kaluar disa kategori më të ulëta. Bëhet fjalë për Eduart Pashukun, i cili duket se ka një të ardhme të madhe në këtë fushë në vendin fqinj. Aktualisht ka marrë miratimin për të drejtuar ndeshje si kryesor në kategorinë e quajtur "eccellenza". Gjatë sezonit të kaluar, ka arritur të mbajë edhe ndeshje të nivelit ndërkombëtar si ajo në mes Juventus dhe ekipit brazilian të Botafagos për të rinjë. Një ndeshje kjo që është transmetuar drejtëpërdrejt nga rrjeti televiziv SKY. Përveç kësaj ndeshje ka gjykuar edhe ndeshje të tilla si ajo Rijeka-Shturm Graz.

Edon Hasani, misioni për t’u rritur tek Liteksi

Është larguar me keqardhje nga skuadra e zemrës, por zgjodhi karrierën jashtë vendit për t’u rritur më tepër si futbollist. Edon Hasani, mesfushori 20-vjeçar nga Shkodra, në fundin e gushtit u transferua në Bullgari, te Liteks Loveç. Aty ka gjetur edhe talentin tjetër shkodran, Armando Vajushin, të cilin e konsideron si lojtar dhe njeri të shkëlqyer. Në skuadrën bullgare ka shumë konkurrencë për formacionin, megjithatë Hasani nuk druhet. “Konkurrenca ndihmon në rritjen e nivelit në planin personal dhe të skuadrës, prandaj nuk i trembem aspak”, thotë 20-vjeçari.

Bekim Balaj shënon edhe golin e dytë për Spartën e Pragës

Futbollistët shkodranë vazhdojnë të jenë protagonistë me skuadrat e tyre jo vetëm në Shqipëri por edhe jashtë saj. Pas golave të shpeshtë të Xhevahir Sukajt dhe aktivizimeve të rregullta si titullar të Armando Vajushit, vjen suksesi edhe për shkodranin tjetër Bekim Bala. Sulmuesi 21 vjeçar I transferuar gjatë muajit gusht nga Tirana tek Sparta e Pragës, po shndërrohet në protagonist për këtë ekip. Në ndeshjen e javës së gjashtë të kampionatit, atë të luajtur ndaj ekipit Hradec Kralove. Ka qenë minuta e 38-të e ndeshjes teksa shkodrani shtatëlartë ka goditur saktë me kokë duke e dërguar topin në rrjetë. Me këtë gol është mbyllur krejt ndeshja teksa Sparta e Pragës ka fituar 1-0 duke siguruar fitoren e pestë rradhazi.

Xhevahir Sukaj shënon golin e fitores për Sepahanin në ndeshjen e sotme

Sulmuesi i talentuar shkodran Xhevahir Sukaj ka shënuar sërish për skuadrën e tij Sepahan. Në ndeshjen e luajtur pasditen e sotme, e vlefshme për kampionatin iranian, Sukaj ka arritur të shënojë një gol mjaft të rëndësishëm për ekipin e tij pikërisht në minutën e 86-të të ndeshjes atëherë kur rezultati ishte i barabartë 0-0.

Xhevahir Sukaj shënon dhe i jep fitoren Sepahanit

Sulmuesi i talentuar shkodran Xhevahir Sukaj ka shënuar sërish për skuadrën e tij Sepahan. Në ndeshjen e luajtur pasditen e sotme, e vlefshme për kampionatin iranian, Sukaj ka arritur të shënojë një gol mjaft të rëndësishëm për ekipin e tij pikërisht në minutën e 86-të të ndeshjes atëherë kur rezultati ishte i barabartë 0-0.

Edon Hasani: Firma për Liteks erdhi në kohën e duhur

Një lëvizje disi e papritur por vetë lojtari e kishte menduar prej kohësh. Edon Hasani është mëse I kënaqur pas firmës së hedhur dy ditë më parë për skuadrën bullgare Liteks Lovech. Për tre vitet e ardhshme ai do jetë pjesë e kësaj skuadre, ku ka gjetur një shok të ngushtë të tij, pikërisht Armando Vajushin. Madje, ky I fundit ka luajtur një rol të rëndësishëm për ta marrë në skuadrën e tij mesfushorin 20 vjeçar. Në një rrëfim për “Shkodra Sport” ish- mesfushori I Vllaznisë ka folur për kontratën e re, për largimin nga skuadra shkodrane dhe shumë gjëra të tjera. Ja intervista e plotë e tij:

Bekim Bala firmos dhe fillon stërvitjen me Spartën e Pragës

Sulmuesi 21 vjeçar shkodran Bekim Balaj ka firmosur për tre sezone me Spartën e Pragës dhe tashmë ka nisur stërvitjen me ekipin e tij të ri. Interesant është fakti se ai është ka pritur shumë mirë si nga drejtuesit e klubit ashtu edhe nga tifozët e kësaj skuadre. Tashmë ajo çfarë pritet është vijë momenti I prezantimit në një ndeshje zyrtare. Ky klub ka harxhuar jo pak para për ta marrë atë dhe pritshmëria për bjondin shtatëlartë është e madhe.

Xhevahir Sukaj shënon golin e parë në kampionatin iranian

Kampionati I ri I futbollit në Iran ka nisur në një mënyrë shumë të mirë për sulmuesin shkodran Xhevahir Sukaj. Në ndeshjen e javës së dytë, atë që Sepahani ka luajtur në transfertë me ekipin e  Foolad. Ai ka shënuar golin e tretë për skuadrën e tij. Një gol ky që ka qenë vendimtar për këtë skuadër sepse I dha fund përpjekjeve të vendasve për të shënuar golin e barazimit.

FUTBOLLI I FEMRAVE

Ndryshime në pankinën e “Juban Danja”, ikën Preka. Ja kush e...

Mbyllja e sezonit futbollistik është shoqëruar edhe me ndryshime në pankinën e ekipit të futbollit të femrave "Juban Danja". Kështu, nga sa bëhet e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR