Situata te Arsenali bëhet qesharake, Obamejang lë skuadrën duke u mundur për të shkuar...

Arsenali nuk po arrin të marrë rezultate pozitive dhe largimi i Unai Emeri nuk ka ndikuar aspak për mirë në skuadër. Mbrëmjen e djeshme, Arsenali u mund në shtëpi nga Brajtoni ndërkohë që situata u bë edhe qesharake me...

Lukaku kapet me të gjithë, tani është kundër… medieve!

Sulmuesi i Interit, Romelu Lukaku, po bën shumë mirë brenda fushave të lojës për zikaltërit, por jashtë saj, krijon shumë polemika. Pasi iu doli kundër tifozëve dhe UEFA-s për racizmin në Itali, sulmuesi ka dalë dhe kundër medieve italiane,...

Ironia! Hapëm fondacion për të bërë lekët e Shaqirit, kujtohet për Shqipërinë…vetëm ndaj Serbisë

Xherdan Shaqiri u rikthye si titullar në ndeshjen e fundit që Liverpuli fitoi në derbi kundër Evertonit, e mbyllur në rezultatin 5-2 për “Premier League”. Jo vetëm kaq, por sulmuesi realizoi edhe një gol. E këtu nis dhe përfundon...

Igli Tare: Tani ëndërrojmë, më kujtohen kritikat e disa javëve më parë

Lacio e këtij sezoni duket se po ecën e qetë drejt një vendi që do t’i garantojë pjesëmarrjen në Ligën e Kampioneve në edicionin e ardhshëm. Bardhekalterit aktualisht duken në pozita mjaft komode në vendin e tretë në klasifikim...

Ylli i Ajax-it i dhuroi fanellën, ‘fansi’ e nxjerr menjëherë në shitje

Ziyech është një nga yjet që nuk u largua nga Ajax-i pas atij sezoni të jashtëzakonshëm në Champions League një vit më parë, i cili po synon të bëjë të njëjtën gjë këtë vit me skuadrën holandeze. Marokeni ishte protagonist...

Shifrat nxjerrin zbuluar Juventusin, me shitje fanellash nuk i paguan as rrogën Ronaldos

Afrimi i Kristiano Ronaldos te Juventusi i cilësua si një arritje e madhe e klubit italian jo vetëm në aspektin sportiv, por edhe të marketingut. Menjëherë pas firmës së tij në verën e kaluar, u fol për dhjetëra miliona...

Federata Spanjolle planifikon të ngrejë statujën e Messit në Madrid

Federata Spanjolle e Futbollit po planifikon ta nderojë Lionel Messin. Messi ka fituar Topin e gjashtë të Artë në fillimin e kësaj jave, duke u bërë lojtari i parë në histori të futbolli që arrin një gjë të tillë. Argjentinasi është...

FOTOT/ Nëna dhe me forma bombastike, Xhorxhina e Vanda Nara në një “sfidë” ...

Xheorxhina Rodrigez dhe Vanda Nara, janë padyshim nga partneret e futbollisteve më të famshme në internet. Të dyja femrat seksi, marrin vëmendje kudo që shkojnë, dhe vështirë kalojnë pa u pikasur. Por, mes tyre ka edhe disa ngjashmëri. Të dyja...

‘Me Sarrin ishte një ndryshim total’, rrëfehet Bonuçi: Milani më rriti si njeri

Juventusi duket ndryshe nga ai një viti më parë, kur në krye të ekipit ishte Masimiliano Alegri.sarri Ardhja e Sarrit te bardhezinjtë e ka ndryshuar totalisht lojën e tyre, teksa diçka të tillë e pranon edhe mbrojtësi Leonardo Bonuçi. Ky i...

Konfirmohet miqësorja e luksit: Italia luan Gjermaninë më 31 mars

Fundi i muajit mars do të na dhurojë një miqësore luksi në botën e futbollit. Italia ka konfirmuar se do të luajë miqësore me kombëtaren e Gjermanisë më 31 mars, në Nuremberg, përcjell lajmi.net. Rekordi i Italisë me Gjermaninë është 15...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR