‘CR7 i mbaruar? Llafe baresh, mbetet ende atleti më i mirë. Ka vetëm një...

Cristiano Ronaldo nuk po kalon një moment të mirë. Ylli portugez ka shënuar 7 gola këtë sezon mes kampionatit dhe Champions League, por forma e tij fizike nuk është më e mira. Mosha bën të veten, madje edhe fakti...

Materazzi i kundërpërgjigjet me ironi Ibrahimovicit: Erdha, pashë, fitova!

Marco Materazzi i është përgjigjur Zlatan Ibrahimovic mbi deklaratën e këtij të fundit, ku thoshte se kishte pritur katër vjet për të  për ta dëmtuar dhe për ta dërguar në spital. Materazzi i është kundërpërgjigjur me ironi suedezit në rrjetin...

Juventusin e fali edhe pse bëri miliona, Bursa pezullon aksionet e klubit të Romës

Ndodh edhe kështu në Itali. Bursa e Milanos vendosi sot në mënyrë të papritur që të pezullonte aksionet e klubit të Romës të cilat po pësonin rritje shumë të fortë, pas lajmeve të fundit që kishin ardhur rreth një...

Akuzoi Ardjan Takajn, ish-futbollisti përfundon sërish në burg

Skënderbeu u trazua në muajin shtator nga një deklaratë e bërë nga Sanel Kuljic, ish-futbollisti austriak i cili në vitin 2014 u dënua me pesë vite burg pas zbulimit të skandalit më të madh të basteve në Austri. Ai...

PO KY NGA DOLI? NJË RAST SI GJASULA, ROMARIO HAJRULLA DUHET TË NDIQET NË...

Ndonjëherë në jetë gjërat vijnë ngadalaë, por nuk mungojnë, aq më tepër nëse punon fort dhe me përkushtim për to. Shembulli më i mirë erdhi pak kohë më parë nga Klaus Gjasula. E nisi nga ligat më të ulta në...

PO KY NGA DOLI? NJË RAST SI GJASULA, ROMARIO HAJRULLA DUHET TË NDIQET NË...

Ndonjëherë në jetë gjërat vijnë ngadalaë, por nuk mungojnë, aq më tepër nëse punon fort dhe me përkushtim për to. Shembulli më i mirë erdhi pak kohë më parë nga Klaus Gjasula. E nisi nga ligat më të ulta në...

Mund të largohet që në janar, klubet ‘big’ gati të përfitojnë nga klauzola e...

Erling Haland është një nga sulmuesit më premtues të së ardhmes. Norvegjezi deri në këtë pikë të sezonit, ka luajtur 20 ndeshje me Salcburgun, në të gjithë kompeticionet, ku ka shënuar 27 gola dhe ka dhuruar 7 asist. Këto shifra...

Në Itali do të përballesh me Ronaldon, Ibrahimovic bën komentin turpërues për CR7-ën!

Zlatan Ibrahimovic po përgatitet për një rikthim në Serie A. Futbollisti suedez ka njoftuar se do të rikthehet në Itali në një skuadër që dëshiron të rinovojë historinë. “Unë do të kthehem në Itali, në një ekip që duhet të rinovojë...

Liverpul tenton edhe Botërorin për klube, dy mungesa të mëdha për Klopp

Liverpul ka bërë publike ditën e sotme lojtarët e grumbulluar për botërorin për klube. Pas fitore se djeshme ndaj Everton, tashmë skuadra e Klopp është fokusuar te Botërori për klube. Sfida e parë e gjysmëfinales do të jetë më 18...

Jo vetëm Muriqi, me Fenerbaçen pritet të bashkohet edhe një tjetër shqiptar

Vedat Muriqi arriti që në merkaton e verës të bënte një hap të madh në karrierë duke firmosur me gjigandët e Fenerbahçes. Skuadra e tij, është në luftë për titullin kampion dhe sulmuesi shtatlartë po e bën më së miri...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR