Lajm i befasishëm, Botërori 2022 mund të luhet në SHBA

Lajm i bujshëm nga Meksika! Gazeta “Record” shkruan se Katari rrezikon të humbasë të drejtën e organizimit të Botërorit 2022, duke u lënë vend SHBA-së, Kanadasë dhe Meksikës si kandidatet e renditura fill pas tij. Informacioni nuk është i konfirmuar...

“NoRussiaNoGames”, nis protesta kundër përjashtimit të Rusisë

Teksa pritet që Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) të marrë vendimin për të ardhmen e sportit rus, që rrezikon të mos jetë në Lojërat Olimpike Dimërore “Pyengchang 2018”, nga Moska nis protesta kundër këtij vendimi. Një student i quajtur Roma...

Kampioni i arteve marciale Konor Mekgregor nën shoqërinë e Rita Orës

Luftëtari i arteve marciale, Konor Mekgregor është shfaqur së fundmi nën shoqërinë e këngëtares me origjinë shqiptare, Rita Ora. Ata kanë qenë së bashku në një ceremoni të organizuar në “Royal Albert Hall”, teksa së bashku me ta ka...

Këta janë 100 talentet më të mirë në botë (FOTO)

Kilian Mbape është lojtari i ri me çmimin më të shtrenjtë në Europë. Sulmuesi francez kryeson listën e 100 lojtarëve më të shtrenjtë te moshës poshtë 21 vjeç sipas CIES Football Observatory, para Dele Ali-t dhe Leroy Sanes-s. Sipas...

Në Angli e kualifikojnë atë si “KO” i vitit: rënia brutale (video)

Sporti i boksit dhuron gjithmonë gjëra të veçanta. Grushta spektakolarë, nokdaune por edhe nokaute. Në Angli specialistët e këtij sporti kanë bërë një vlerësim se cili ka qenë nokauti i vitit, ai që ka bërë më shumë bujë për...

Giannina – Wanda, replikat e radhës në përplasjen Maradona – Icardi

Një telenovelë argjentinase që pasurohet me një episod të ri. Maradona kundër Icardit. Në fakt, në këtë “duel” marrin pjesë bashkëshortja dhe njëkohësisht menaxherja e sulmuesit të Interit, Wanda Nara, dhe Gannina Maradona, e bija e legjendës së futbollit...

Zbulohet paga e frikshme e Mesit, fiton 70% më shumë se Ronaldo

Në ditët e fundit Barcelona ka zyrtarizuar rinovimin e kontratës së Lionel Mesit deri në vitin 2021, por nuk ishin publikuar detajet e përfitimeve të argjentinasit. Gazeta spanjolle “El Mundo” ka publikuar detajet e akordit me blaugranët, dhe shifrat...

Mourinho e tepron, transferimi i ri 62 milionë euro kushton

Manchester United pret një përforcim të madh nga skuadra rivale e Premierligës, Tottenham Hotspur. Manchester United ka identifikuar përforcimin e madh të afatit kalimtra të janarit. Daily Mail ka bërë të ditur se Red Devils janë të gatshëm të...

Juventusi ankohet te skuadra rumune, e detyron ta ndryshoj emrin (Foto)

Skuadra e Juventusit ka reaguar ndaj klubit rumun, Juventus Bucuresti, duke kërkuar kështu ta ndërrojnë emrin.Sipas mediave të huaja, klubi italian i ka kërkuar me mirëkuptim skuadrës nga Rumunia, që ta ndërrojnë emrin.Juventus Bucuresti është themeluar në vitin 1992....

Perez u del në krah Zidanit e Ronaldos

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez insiston se trajneri Zinedine Zidane është ende njeriu i duhur për të udhëhequr skuadrën madrilene, ndonëse skuadra po përjeton startin më të dobët në një stinor që nga viti 2008. Real Madridi në...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR