Vetëm 3 muaj trajner në La Liga, Alaves shkarkon De Biazin

Sukseset me kombëtaren shqiptare nuk i kanë mjaftuar Xhani De Biazit të punojë për një kohë të gjatë në krye të skuadrës spanjoale Alvesh. Pikërisht ditën e sotme, ky klub lëshoi një deklaratë zyrtare, në të cilën konfirmon se...

Tre vite më parë përflitej si trajner i Vllaznisë, sot emërohet tek Milan

Merkatoja e futbollit shpeshherë prodhon lajme nga më të ndryshmet që trazojnë jo pak edhe ambjentin sportiv në qytete dhe klube të ndryshme. Tre vite më parë, pikërisht në verën e vitit 2014, emri i tij përflitej si kandidaturë...

Portreti i një ikone: ‘Il Fenomeno’ Ronaldo, sulmuesi më i mirë i historisë

Duhet të ishte kurorëzimi i tij. Teksa Kupa e Botës e vitit 1998 në Francë po afrohej, Ronaldo ishte në majën e botës. Ai kishte fituar dy vite rresht çmimin Lojtari më i Mirë në Botë dhe ishte fituesi...

Baggio, “Fenomeni”, Capello dhe tradhtitë më të dhimbshme në futboll

Historia e futbollit është e mbushur me transferime të diskutuara dhe të diskutueshme. Disa prej këtyre janë zhvilluar në orët e vona të natës, të tjerë në mes të ditës. Por në të dy rastet këto operacione kanë shkaktuar...

Studimi/ Rroga mesatare e një futbollisti në Angli, 60 mijë euro në javë

Rroga javore mesatare për një lojtar të Premier League është rritur mbi 60,000 euro në javë për të herën parë, thotë një studim i ri.“Global Sports Salaries Survey” i Sportingintelligence thotë se rroga mesatare në kampionatin e parë anglez...

Futbolli i sotëm: Nejmar fiton më shumë se futbollistet e 7 ligave sëbashku!

Neymar arkëton në një sezon të vetëm te Paris Saint-Germain më shumë se çdo futbolliste profesioniste në shtatë kampionatet më të mira të futbollit, të kombinuara të gjitha bashkë. Sondazhi i përvitshëm i pagesave ka detajuar pabarazinë në pagesat...

Operacion anti-drogë, arrestohet një ish-futbollist

Problemet e drogës tashmë janë shndërruar në një fenomen që po përhapet çdo ditë e më tepër dhe trafikimi por edhe arrestimi i personave që merren me të, janë shndërruar në "trendy" për edicionet e lajmeve të tv dhe...

E rrallë/ Zbret nga tribuna dhe gjykon ndeshjen. Tifozi bëhet arbitër

Historitë e çuditshme në futboll vazhdojnë të jenë prezente çdo ditë e më tepër. Përmbysje të habitshme të rezultatit, probleme arbitrimesh dhe shumë gjëra të tjera. Por ka edhe më shumë. Një tifoz mund të bëhet arbitër në një...
video

VIDEO: Kur portierët e çmendur rrezikojnë dhe dhurojnë spektakël

Historia e futbollit ka treguar në vite se ka edhe portierë "të çmendur".Ato që bënte për shembull portieri kolumbian Higuita janë ende në mendjen e shumë njerëzve. Por përveç tij, ka edhe të tjerë. Në fakt, shumica e portierëve...
video

8-vjeçari fenomen! A do të jetë pasardhësi i Messi-t? – VIDEO

Shumë lojtarë të rinj janë cilësuar si pasardhës të yllit argjentinas, Lionel Messi, por më pas kanë mbetur pas gjatë “rrugës”. Tashmë fjala është për argjentinasin, Agustin Buteler. Ai është vetëm 8 dhe që tani ai është një fenomen,...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR