Paige, golfistja më seksi në Botë

Paige Spiranac, është një nga sportistet më seksi në botë. Edhe pse është lojtare profesioniste golfi, akoma nuk ka marrë asnjë trofe në garat ndërkombëtare. Pavarësisht kësaj, 24-vjeçarja është një ndër më të komentuarat dhe pëlqyer në “Instagram”. Paige...

Sanchez e nis aventurën tek United me humbje

Alexis Sanchez duket se ka pësuar humbjen e tij të parë me fanellën e Manchester United. Disfata nuk ka ardhur në një ndeshje zyrtare, por në stërvitje.Në prag të ndeshjes që United do të luajë nesër në mbrëmje në...

United gati të paguajë klauzolën 60 milionë € për mbrojtësin e Napolit

Manchester United është gati të paguajë klauzolën e lirimit të mbrojtësit të majtë të Napolit e cila është 60 milionë euro, sipas raporteve në Itali. Lojtari i përfaqësueses algjeriane nënshkroi një kontratë të re me Napolin vetëm muajin e...

Blerje rekord për Mançester Sitin, mbrojtësi i Atletiko Bilbaos kalon De Bryjnen

Mançester Siti është pranë nënshkrimit me një nga mbrojtësit më të kërkuar në Europë në sezonet e fundit. Trajneri Pep Guardiaola duket se ia ka dalë ta bindë qendërmbrojtësin e Atletiko Bilbaos, Aimerik Laporte, për të marrë në ekipin...

Mourinho: Kemi marrë një nga sulmuesit më të mirë në botë

Alexis Sanchez është transferuar te një klub gjigant pasi iu bashkua Manchester United nga Arsenal, thotë trajneri i tij i ri Jose Mourinho. Kiliani u shpërngul në Old Trafford në një operacion shkëmbimi me Henrikh Mkhitaryan i cili shkoi...

Sulmi: E gjithë bota e futbollit po qesh me Milanin

Nuk ka ndërmend të shuhet sherri mes Gustavo Gomez dhe Milan. Menaxheri i lojtarit është kthyer të flasë për situatën dhe ka drejtuar gishtin nga klubi kuqezi: “Uroj që Milan të përfaqësohet përsëri në të ardhmen nga personazhe në...

Ronaldo vendos nëse te Real Madridi do të vijë Neymar…

Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet në fund të sezonit. Manchester United është destinacioni, që ai dëshiron. Real Madridi nuk do të ndikohet në largimin e tij nga oferta ekonomike, por do të vërë një kusht: portugezi ikën vetëm po...

Platini apelon pezullimin në Gjykatën e Strasburgut: FIFA sillet si në Mesjetë

Ish-presidenti i UEFA-s, Mishel Platini, e ka apeluar pezullimin e tij nga të gjitha aktivitet e futbollit, të marrë nga FIFA për korrupsion. Francezi i njohur e ka bërë këtë pranë Gjykatës Europiane të të Drejtave të Njeriut, në...

Mijatovic shigjeton Zidane: Real Madridi shumë i trembur, nuk ka siguri

Pedja Mijatoviç, ish-lojtari i Real Madridit, ishte shumë kritik ndaj ekipit, pas eliminimit nga Kupa e Mbretit, kundër Leganes. Malazezi e kaloi natën e së mërkurës në mikrofonat e “Cadena Ser” dhe kritikoi Zidanen për faktin se luajti me...

Galliani largohet nga futbolli, befason me punën e re

Adriano Galliani pritet të tërhiqet edhe nga posti i presidentit të televizionit, Mediaset Premium.Adriano Galliani është i gatshëm për të bërë një ndryshim të madh profesional.Pas largimit nga Milan në prill të vitit të kaluar, ish nënkryetari i “Rossonerëve”...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR