Manchester United bën një tjetër blerje në ditën e fundit të merkatos

Manchester United ka transferuar supetalentin 17-vjeçar nga Republika Çeke Matej Kovar. Ai shihet si ylli i sëa ardhmes.Portieri i ri do t’i bashkohet akademisë së United, pikërisht moshave U-18. Djajtë e Kuq kishin kohë që vëzhgonin Kovar. Skautët e klubit...

Skedina e ‘sigurt’ për sot, ja 6 ndeshjet që iu bëjnë me para

Gjatë ditës së sotme do të zhvillohen disa kampionate. Disa nga kompanitë me të njohura sportive të basteve kanë bërë parashikimet e tyre për ndeshjet e ditës së sotme. PS: Në baste asgjë nuk është e sigurt, parashikimet janë marrë nga...

Shikoni kush ka arritur te Chelsea

Oliver Giroud ka arritur në qendrën mjekësore të Chelseas. Sulmuesi francez po i kompleton testet mjekësore te skuadra londineze, kështu duke u larguar nga Arsenali. Mediat angleze raportojnë se Giroud do të kaloj te Chelsea për shumën e 18 milionë...

RUSI 2018 Skandal ndërkombëtar! Kupa e Botës në rrezik për shkak të karkalecave shkatërrues

Qeveria ruse thotë se karkalecat mund të shkatërrojnë vendin dhe fushat e Kupës së Botës.Karkalecat zanokisht ushqehen me të korrat në Rusinë jugore dhe Pyotr Chekmaryov, i cili kujdeset për mbrojtjen e bimëve në ministrinë e agrikulturës, thotë se...

Tare, më i miri i vitit edhe nga SportItalia

Një çmim simbolik, por që thotë vërtet shumë. Igli Tare merr një vlerësim të rëndësishëm, duke u përzgjedhur si Drejtori Sportiv më i mirë në Itali për vitin 2017. Në sondazhin e kanalit SportItalia, siç komunikoi vetë transmetuesi televiziv...

“Me Shqipërinë do t’i shkaktoj tjetër dhimbje Skocisë, siç bëra me Italinë”

Christian Panucci ka pranuar se dëshiron ta nënshtrojë Skocinë në më shumë se mjerim, kur ekipi i drejtuar prej tij, kombëtarja e Shqipërisë, të luajë në Ligën e Kombeve, më vonë, këtë vit. Kujtojmë se Panucci shënoi golin e...

A ka dështuar Barcelona, largoi një ekip me kosto zero?!

Menyra me te cilen Barcelona ka "pastruar dollapet" ne merkaton e fundit le dyshime ne lidhje me efikasitetin e atyre që janë përgjegjës për “Operación Salida”. Vetëm një nga katër lojtarët e larguar në janar kanë sjellë të ardhura për...

Neymar konfirmon luftën me Barçën, pretendon 30 milionë euro

Neymar, ylli i tanishëm brazilian i PSG-së, ka ngritur një padi kundër Barcelonës, duke pretenduar pjesën e dytë të bonusit të nënshkruar, për të cilin kishte rënë dakord me klubin katalanas, kur rinovoi, përpara se të nisej drejt gjigantëve...

Lajmi i fundit, Arsenal siguron Aubameyang

Borussia Dortmund dhe Arsenal kanë konfirmuar arritjen e marrëveshje për transferimin e Pierre-Emerick Aubameyang. Vetë trajneri i londinezëve, Arsen Wenger, e ka zyrtarizuar blerjen e sulmuesit në intervistën e dhënë dje për ArsenalTV pas ndeshjes së humbur 3-1 kundër Swansea. “Jemi...

Ancelotti: Champions-i ka më shumë konkurrentë këtë vit

Pavarësisht kthesave të bujshme në futboll, kjo nuk do të ndodhë me Carlo Ancelottin, i cili nuk joshet për momentin që të jetë trajner i kombëtares së Italisë. Tekniku i njohur italian, aktualisht i papunë pas shkarkimit nga Bayern...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR