Kërkesa e veçantë: Jepi një puthje me gjuhë Buffon-it nga ana ime

Ka pasur një këmbim batutash argëtues në përfundim të Milan-Lazio. Pasi është paraqitur para mikrofonave të “SkySport”, Gennaro Gattusp, trajneri i Milan, i është përgjigjur pyetjeve të Ilaria D’Amico, drejtuesja e emisionit dhe partnerja e Gigi Buffon, i cili...

Ish-futbollisti i Sëlltikut kujton Shqipërinë e Enver Hoxhës: Vend i mjerë, më mirë të...

Fakti që Skocia dhe Shqipëria do të jenë në të njëjtin grup eliminator për Ligën e Kombeve ka zgjuar inters në shtypin skocez. Futbollisti skocez Danny McGrain duke folur për gazetën The Scotsman, kujton kohën kur ai me skuadrën...

Dhuratë një ndeshje lamtumire, Bajerni respekton legjendën bavareze

Ai e meriton dhe, tri vite pas largimit të Bastian Shvajntaigerit, Bajerni do t’i japë zyrtarisht lamtumirën 33-vjeçarit. Më 28 gusht, klubi i legjendës gjermane, Çikago, do të vijë në Mynih për miqësoren që do organizohet për nder të...

Sanchez ka rrogën rekod në Premier League, Mourinho e quan lojtar të lirë

Jose Mourinho e ka konsideruar të lirë pagën javore prej £600-000 të Alexis Sanchez, duke argumentuar se marrëveshja është thuajse një transferim falas i kilenit. Ky i fundit, që fiton më shumë se gjysmë million paunds në javë, teksa merren në...

“Vllaznia B” nuk mundet të fitojë dot as me Korabin

Kriza e rezultateve pozitive per ekipin "Vllaznia B" ka vijuar edhe sot. Kuqeblute e trajnerit Kraja nuk kane marre me shume sesa barazimi 0-0 ndaj Korabit ne ndeshjen e luajtur ne fushen "Reshit Rusi". Pavaresisht rasteve te krijuara sidomos...

E bujshme, Cristiano Ronaldo pranë transferimit te Chelsea

Mund te duket e pabesueshme por e ardhmja e Cristiano Ronaldo mund të jetë te skuadra e Chelsea, në “Stamford Bridge”. Sulmuesi portugez është gati të rikthehet në Premier League, por këtë gjë nuk do ta bëjë për të...

Barcelona, 507 milionë euro në sezon për pagat e futbollistëve

Klubi i Barcelonës ka parakaluar Real Madrid duke u bërë ekipi me buxhetin më të madh për pagat e futbollistëve në La Liga, sipas të dhënave të fundit nxjerra nga drejtuesit e futbollit spanjoll. Numrat tregojnë se Barcelona paguan...

Parashikimi-Skedina/ Këto janë ndeshjet që mund tu bëjnë me para sot

Gjatë ditës së sotme do të zhvillohen disa kampionate. Disa nga kompanitë me të njohura sportive të basteve kanë bërë parashikimet e tyre për ndeshjet e ditës së sotme. PS: Në baste asgjë nuk është e sigurt, parashikimet janë marrë...

Chelsea zgjedh pasuesin, Luis Enrique nëse ikën Conte

Luis Enrique është në “pole position” për të qenë trajneri i ardhshëm i Chelsea nëse Antonio Conte do të largohet nga “blutë” e Londrës në fund të këtij sezoni. Mediat britanike bëjnë me dije se trajneri spanjoll është në...

Ronaldo kapet “mat” duke ngacmuar Marcelon…

Real Madrid u rikthye sot te fitorja duke mposhtur 4-1 Valencia-n në “Mestalla”. Cristiano Ronaldo relizoi dy golat e parë, ndërsa Marcelo dhe Toni Kross përmbyllën “pokerin” madrilien. Gëzimi në radhët e “Los Blancos” ka qenë i lartë, duke...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR