Tronditet klubi i Serisë A, trajneri i mrekullisë jep dorëheqjen papritur

Davide Nicola nuk është më trajneri i Crotone-s. Trajneri ka dhënë dorëheqjen pas humbjes së pësuar kundër Udinese-s dhe duket se arsyeja kryesore për këtë vendim kanë qenë mosmarrëveshjet me drejtuesit e klubit. “Është gjithçka e vërtetë, nuk kthehem...

Milan bëhet me pronar të ri

“Repubblica” raporton se Fawaz Abdulaziz Alhokair Group pritet të jetë pronar i ri i klubit nga San Siro.Milan bëhet gati për një ndryshim të ri në pronësinë e klubit. Grupi i investitorëve kinez është i gatshëm ta shesë klubin...

Rachael Ostovich pushton internetin pas debutimit në UFC

Teksa Rachael Ostovich sapo debutoi në UFC të premten, ajo ka tërhequr vëmendjen e fansave në rrjetet sociale. Tifozët e arteve marciale e kanë shijuar eventin e fundit të The Ultimate Fighter për këtë sezon. Justin Garthje dhe Eddie...

Atletiko eliminohet nga Champions, shikoni reagimin e Simeones

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, ka këmbëngulur se eleminimi nga Liga e Kampionëve nuk është fundi i epokës, por një fillim i ri. Atletico u eleminua nga faza e grupeve për herë të parë nën dretjimin e Simeones...

Ish-futbollisti i Besës kapet me 9 kg kokainë, dënohet me 8 vite burg

Tetë shtetas shqiptarë, ndër të cilët edhe një ish- futbollist, pjesë e një grupi të organizuar kriminal të përfshirë të trafik kokaine, janë dënuar me 44 vite burg në total nga një gjykatë britanike. Ky grup, që vepronte në...

Rekord pas rekordi, Mbape u “lë targën” më të mëdhenjve në Champions

Nejmar mund të jetë lojtari më i kushtueshëm në historinë e futbollit botëror, por ai që mahnit me statistikat e tij në radhët e PSG vazhdon të jetë adoleshenti Kilian Mbape. Francezi ka thyer sot një tjetër rekord në...

Aubamejang në shitje, Milanit i nevojiten urgjentisht 60 milionë euro

Pierr-Emerik Aubamejng do të largohet nga Borusia Dortmund që në janar dhe tani sulmuesi kërkon sistemim në një skuadër tjetër, pasi marrdhëniet me klubin gjerman janë përkeqësuar ndjeshëm. Menaxheri i tij ka filluar të kontaktojë klube të ndryshme për...

Flamuri shqiptar shfaqet rregullisht në ndeshjet e Bayern Munchen (Video)

Duket se shqiptarët nuk janë tifozë vetëm me skuadrat italiane. Natyrisht, një nga skuadrat që ka shumë ndjekës nga mbarë hapësira shqiptare është edhe Bayern Munchen. Në pjesën e parë, kur Lewandowski shënoi golin e parë ndaj PSG-së nw...

Bayern Munich fiton 3-1, por Paris SG fiton Grupin B…

Bayern Munich ka marrë hak ndaj Paris Saint-Germain, duke fituar 3-1 në stadiumin “Allianz Arena”, gjithsesi bavarezët duhet të pajtohen me vendin e dytë në Grupin B të Champions League, sepse barazuan me pikë francezët, por kishin humbur 3-0...

Shkëmbehen Kroos – Dybala?

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, po e konsideron mundësinë e shitjes së Toni Kroosit, por për të dhënë edhe para shtesë vetëm për të arritur tek yll i Juventusit, Paulo Dybala. Këtë e ka bërë të ditur televizioni...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR