Për cilat ekipe kanë bërë tifo diktatorët?

Futbolli është një sport i cili i bën për vete të gjithë njerëzit e rruzullit tokësor. Madje, edhe ata që në pamje të parë duken se nuk kanë lidhje me këtë lojë. E kemi fjalën për diktatorët më të...

Sulmuesja që të gjithë presin që të shënojë

Futbolli i femrave nga dita në ditë po merr përmasa edhe të mëdha sepse jo vetëm po rritet niveli i tij por po shtohet edhe interesi për ta ndjekur atë. Në disa raste, meshkujt zgjedhin disa arsye të tjera...

Një shqiptar pranë debutimit këtë javë në Bundesligë, FSHF rri duarkryq

FSHF vazhdon të kujtohet shumë vonë për talentet shqiptare që janë të shpërndara nëpër Europë, duke humbur shumë prej tyre pasi ata arrijnë të bëhen pjesë të ekipeve të para dhe tërhiqen nga përfaqësuese të mëdha. Këtë fat shumë...

Gjesti i turpshës i mbrojtësit brazilian Rodrigo që ndëshkoi ekipin e tij

Veprimi antisportiv i Rodrigos i ka kushtuar ekipit të tij, Ponte Preta, me rënie nga liga e parë braziliane. Mbrojtësi brazilian e ngacmoi lojtarin kundërshtar Rodrigo Tellezin duke e ngacmuar me gisht në prapanicë. Ponte Preta po udhëhiqte 2:0,...
video

VIDEO: Ky 5-vjeçar brazilian po “çmend” botën nga Youtube

Kur Zoti të bekon me talent, je automatikisht një dhuratë për njerëzit që të rrethojnë. Këtë fat e ka një djalë i vogël brazilian, i cili së fundmi është bërë shumë i famshëm me mënyrën se si e kontrollon...

“Instagram”, zbuloni kush ka më shumë ndjekës se Ronaldo…

Rrjetet sociale tashme jane kthyer ne nje trendy edhe per shume sportiste, aktore e te tjere. Pikerisht ne baze te numrit te ndjekesve, konstatohet edhe popullariteti qe ato kane. Cristiano Ronaldo është futbollisti që ka më shumë ndjekës në...

Shantazh ndaj Çalhanoglu, nis gjyqi për këngëtaren shqiptare

Anita Latifi, një këngëtare shqiptare e njohur në Gjermani për pjesëmarrjen e saj në spektaklin “DSDS”, sot është paraqitur përballë një jurie krejt ndryshe nga ato me të cuilat është mësuar në karrierë. 21-vjeçarja është paraqitur para një trupe...

Faza e parë e shitjeve të biletave për Botërorin, 10 vendet më të interesuara

Tifozët e Rusisë dhe SHBA, pavarësisht se skuadra kombëtare amerikane nuk është kualifikuar për në fazën finale të “Botërorit 2018”, janë porositësit më të mëdhenj për bileta të këtij turneu. Këtë e bën të ditur vetë FIFA, pas përfundimit...

Nga Zoti në Zot: 5 gola “fotokopje” nga Messi dhe Maradona (video)

Golat janë bukuria e futbollit. Kur shënohen nga emra të njohur, padyshim që marrin edhe më shumë vlera. Por ka edhe mënyra të veçanta të shënimit të tyre. Goli i Maradonës me dorë u titullua si "dora e Zotit"...

“Më kanë detyruar të humbas ndeshjen, 2 herë ndaj të njëjtit rival”

Vite më parë, ekipet shqiptare ishin të detyruara t'i humbnin në tavolinë ndeshjet ndaj ekipeve të Bashkimit Sovjetik nëse shorti do t'i përballte me to në Kupat e Europës. Arsyeja ishte prishja e marrëdhënieve diplomatike në mes dy vendeve....
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR