Tifozja “e çmendur”/ 54-vjeçarja nga Argjentina, tatuazh imazhin e Lionel Messit

Pas vizatimeve gjigante nëpër mure, fotografive me përmasa të mëdha apo statujave të ndryshme Messi-mania këtë radhë vjen jashtë normales. Një zonjë nga Argjentina, e moshës 54-vjeçare, e quajtur Norma Franchini, ka bërë tatuazh fytyrën e “Pleshtit” në shpinë....

10 golashënuesit më të mirë në historinë e ‘El Clasico-s’, ja kush kryeson…

Prej 1 dekade Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo po e bëjnë “magjike” përballjen mes Real Madridit dhe Barcelonës. Më 23 dhjetor luhet “El Clasico” e madhe ku argjentinasi dhe portugezi pozicionohen në tre vendet e para në golashënuesin më...

Melissa: Fjalët e Nedved e kanë dëmtuar Dybala

Melissa Satta, e ftuar në studiot e emisionit italian “Tiki Taka”, ka folur për Milan-in dhe Juventus-in, veçanërisht për momentin që po kalon Paulo Dybala. “Është e qartë se Gattuso ka përgjegjësitë e tij, por duket se lojtarët po...

Pep Guardiola nën investigim nga policia spanjolle

Pep Guardiola është nën investigimin e policisë spanjolle për rebelizëm gjatë referendumit polemik katalanas, sipas raporteve në Katalunjë.  Spanja ka kaluar disa muaj turbulentë pas vendimit të regjionit autonom për të organizuar një votim për pavarësinë e saj, megjithëse...

Cristiano Ronaldo bllokon transferimin e Neymar te Real Madrid

Ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo raportohet se është kundër transferimit të Neymar te klubi mbretëror, të paktën për sa kohë portugezi është ende te “Los Blancos”. Neymar pushtoi të gjitha mediat kur verën e kaluar u bë protagonist...

Vatican City F.C, ekipi i krijuar për nder të Papa Francescu-t

“Në thelb, ajo që ka më shumë rëndësi, është që fëmijët duhet të argëtohen duke luajtur futboll”, - shprehej Johan Cruyff. Kur e thotë Cruyff, askush nuk mund ta vërë në dyshim. Përtej futbollit të kompeticioneve zyrtare, që ne...

Parukier, zjarrfikës dhe elektriçist, ja zanatet e gjyqtarëve të Serisë A

Futbollistët? Në fushë nuk janë vetëm ata. Sigurisht që janë edhe gjyqtarët dhe profesioni i tyre përveç arbitrimit është shpesherë mister. “Gazzetta dello Sport” ka publikuar profesionet e disa prej gjyqtarëve të Serisë A. Ato mund t'i ndiqni me...

Gossip/ Modelja e UFC-së, ndez rrjetet sociale për Krishtlindje (Foto)

Modelja e njohur e UFC-së, Arianny Celeste ka ndezur rrjetet sociale, me postimin e disa fotove me bikini të kuqe të ‘zjarrta’, pak ditë para Krishtlindjeve. 32-vjeçarja është mjaft e njohur në botën e modelingut, ndërsa ka përfunduar shpesh...

Lajm i madh për Realin para “El Clasicos”

Tekniku Zidane do të paraqitet në El Clasicon e së shtunës me armët e tij më të forta që ka pasur gjatë sezonit 2016/17.Klubi Madrilen arrin në formën më të mirë në El Clasico pas triumfit në Kupën e...

Zyrtare: Ajax shkarkon trajnerin

Ajax ka shkarkuar menaxherin Marcel Keizer dhe asistentët e tij, Hennie Spijkerman dhe Dennis Bergkamp.Klubi nga Amsterdam pozicionohet i dyti në tabelën e Eredivisie, mirëpo ka njoftuar përmes një deklarate se Keizer bashkë me asistentët e tij – ish...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR