Duhen përforcime në mbrojtje, Interi interesohet për mbrojtësin shqiptar

Problemet që mbrojtja e Interit po shfaq prej disa sezonesh, ka bërë që drejtuesit zikaltër të përqendrohen më shumë në këtë repart gjatë merkatos verore dhe dimërore. Që tani po mendohet për afrimin e një futbollisti me përvojë për...

Uruguai kualifikon veten dhe Rusinë

Uruguai dhe Rusia kanë siguruar matematikisht kualifikimin për në fazën e 1/8 të botërorit, falë edhe fitores së latinëve ndaj Arabisë Saudite. Amerikano jugorët kanë fituar minimialisht 1-0 ndaj Arabisë Saudite me gol të shënuar nga Luis Suarez në të...

Në Spanjë e bëjnë fakt të kryer. Shkarkohet Lopetegui, Konte prezantohet nesër

Që Real Madrid është në krizë të thellë e ka dëshmuar edhe humbja e turpshme sot kundër Barcelonës me rezultat 5 me1 në kuadër të La Ligas. Menjëherë pas ndeshjes, radio spanjolle “Estadio” ka thënë se Julen Lopetegui pritet...

Dy klube nga Londra pas Strakoshës, Lazio i vendos çmim të arsyeshëm

Kjo verë do të jetë e nxehtë edhe për Thomas Strakoshën, edhe pse portieri shqiptar ka kontratë me Lazion deri në vitin 2022. Prej kohësh për 24-vjeçarin interesohet Tottenham, por raportimet e para ishin se presidenti Claudio Lotito iu ka...

Anuloi Higuainin, Shezni tregon “golin” e tij: E njoh si godet, Ronaldo më tha...

Nëse Manxukiç dhe Ronaldo shënuan në portën e Milanit, edhe pritja e penalltisë ndaj Gonzalo Higuainit, nga ana e portierit Vojceh Shezni ka gjithashtu rëndësinë e një goli, me mbrojtësin ekstrem të Juves që tregon momentin. “Kundër Higuainit isha i...

Presidenti i Fiorentinës: Astori do rinovonte të hënën…

Andrea Della Valle, presidenti i Fiorentinës ka folur për mediat pas lajmit për largimin nga jeta e kapitenit të vjollcëve, Astori. I shokuar dhe gati i përlotur, Della Valle deklaroi: “Është shumë e vështirë të qëndrosh këtu, ndërkohë që ka...

Tifozët nuk e duan, Alegri: Mora një vendim, ma konfirmoi presidenti

Masimiliano Alegri është kthyer në një të padëshiruar për tifozerinë e Juventusit që prej vitesh ëndërrojnë Ligën e Kampionëve dhje kur këtë sezon kishin mundësinë më të mirë, ishte Ajaksi ai që i eliminoi duke i mundur në shtëpi....

Gjimshiti bën “alamet goli” në portën serbe

Gjimshiti ka realizuar golin e tij të parë me Atalantën dhe ja ka dedikuar A-së së jetës, Alisa-s, të dashurës serbe. Mbrojtësi shqiptar ka festuar golin e tij të parë, në Serinë A kundër Interit, duke bërë një dedikim prekës...

VIDEO / Rast unik, në Serinë A jepet kartoni i kuq i vitit

A mund të ndëshkohesh me dy kartonë të verdhë për dy ndërhyrje brenda të njëjtit aksion loje dhe të dalësh me të kuq? Po, ndodh rrallë, por ndodh. Shembulli konkret ishte në ndeshjen e sotme të Serisë A mes...

“Dhjetë me yll” për Juven… nga Allegri te Ronaldo, ja sekretet e makinës perfekte…

Më mirë se kështu Juventus nuk mund të bënte përpara pushimit të kombëtareve. Tetë fitore në tetë ndeshje në Serie A, dy fitore në dy ndeshje në Champions League. Totali: 10 fitore, në 10 ndeshje. Nota: 10 me yll....
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR