E konfirmon federata, talenti i Kosovës pozitiv me Koronavirus

Koronavirusi është përhapur me shpejtësi në të gjithë Europën, teksa numërohen raste të shumta të prekurish, ndër ta edhe futbollistë.VALDRIN MUSTAFA Një nga futbollistët që ka rezultuar pozitiv me këtë virus famëkeq, është edhe lojtari Valdrin Mustafa, që luan për...

Interi rebelohet përpara Fiorentinës, tjetër telash me gazetën italiane. Publikon letrën ku ofendohet Konte

Interi ka vendosur të anulojë konferencën për shtyp të Antonio Kontes në prag të sfidës së “Artemio Franchi”-t kundër Fiorentinës. Një qëndrim i marrë nga klubi zikaltër, i shpjeguar përmes një komunikate: “Dje (të premten), nga ‘Corriere dello Sport’ është...

Juventusi ndryshon strategji për yllin e Serie A, ka një plan B

Juventusi po mendon për merkaton e verës dhe kanë ndryshuar strategjinë për një nga të dëshiruarit e merkatos së verës. Ekipi bardhezi dëshironte të afronte në merkato talentin e Romës, Nicolo Zaniolo. Një lëvizje e tillë nuk do të ndodhë në...

Kampioni i botës kundër Mbappe: Unë do ta kisha rrahur

Kylian Mbappe përfundon shpesh në qendër të vëmendjes dhe jo gjithmonë për mirë. Kohët e fundit, sulmuesi i Paris Saint-Germain ka bërë më shumë se një gabim, duke përfunduar në shënjestrën e kritikave. Në ndeshjen kundër Bordeaux ka injoruar Cavani-n, i...

Zëvendëspresidenti i FIFA-s është i sigurt: Në vitin 2020 nuk shoh futboll me tifozë

Nëse në UEFA buron optimizëm se sezoni aktual mund të mbyllet dhe se ka shpresë që ai tjetri të nisë me tribunat e mbushura, në FIFA nuk e shohin kështu. Drejtuesit më të lartë janë shfaqur më të...

‘Quajeni Coca-Cola PSG-në, Mbappe të luajë me topin’, Leonardo i kthehet keq Platinisë

“Do të shohim në të ardhmen. Ai gjithmonë ka thënë se ëndrra e tij është të luajë me Real Madrid, është shprehur Zinedine Zidane, i ngacmuar për një kalim të Kylian Mbappe te spanjollët. Pas ndeshjes së djeshme, mes...

Të tjerët lodhen kot, superkompjuteri i OPTA parashikon fituesin e Serisë A

Seria A ka si rrallëherë në vitet e fundit tre skuadra që rivalizojnë për titullin e që kanë shanse reale për të bërë të tyrin trofeun. Sigurisht, Juventusi është më i avantazhuar nga historiku dhe emri, ashtu si edhe...

Guardiola i mbyll derën Juves: Siti, vendi më i mirë për të drejtuar

Pep Guardiola ka dhënë një intervistë për kanalin zyrtar të Mançester Sitit, ku iu vendos kapak të gjitha aludimeve që e lidhnin atë me Juventusin. Gjatë intervistës Guardiola u shpreh se ndihet shumë i lumtur tek Mançester Siti: “Më e...

Humbja në El Clasico, Setien: Ndonjëherë, është normale të dështosh

Trajneri i Barcelonës, Quique Setien dhe mesfushori katalanas, Sergio Busquets, kanë folur shkurtimisht pas humbjes në El Clasico kundër Real Madrid, me rezultatin 2-0. Ne kemi bërë një pjesë të parë të mirë. Ata kanë bërë më mirë në të...

Trajneri humb ndeshjen për një pastë dhëmbësh, çfarë historie nga Gjermania

Heiko Herrlich, trajneri i Augsburb, në Gjermani, nuk do të jetë në pankinë në ndeshjen që skuadra e tij luan nesër kundër Wolfsburg. Arsyeja për shumëkënd mund të duket e çuditshme, por në këtë periudhë është një normalitet. Herrlich ka...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR